Zkušenost s FG Energy - fotovoltaika, dotace

Zobraz úvodní příspěvek
Máte zkušenost s fotovoltaikou od firmy FG Energy? Chceme přes dotaci. Obch. zástupce p. Nosál. Děkuji
Odpovědět
Mame fotovoltaiku od teto firmy a az na to ze byly nejake problemy a zdrzeni se zapojenim, tak jinak v klidu. Cekali jsme asi 4 tydny. Myslim, ze to bude ok a to nejhorsi, co se muze stat je, ze to bude dele trvat.
Odpovědět
@tichatyna Kdy jste platili prvni cast platby?
Odpovědět
Vse jsme platili v unoru 2022. @puhelin
Odpovědět
Ahoj všichni, jsem spokojená se službami FG, i když to byl těžký případ. První polovinu jsem zaplatila v březnu. Finální instalace byla provedena v červnu, takže to trvalo docela dlouho. O měsíc později začal problém s baterií, ale přišli a všechno opravili-baterii vyměnili za 3 týdny. Vidím, že je hodně kontroverzních názorů, ale dělají, co je třeba. Samozřejmě možná budete čekat, ale v jiných společnostech je to stejné.
Odpovědět
Ja by som celu tuto diskusiu zrusil vzhladom k tomu, ze su tu fejkove chvalospevy od jednorazovych uzivatelov. Vypovedna hodnota = NULA
Odpovědět
Je těžké uvěřit, že jsou i spokojení zákazníci? Zaregistrována jsem sice nebyla, ale diskuze normálně vyskakuje v prohlížeči. Tak mi promiňte, že se registruji a vyjadřuji se k tomuto tématu. A věřím, že to tak měli i ostatní účastníci této diskuze. Fve nám instalovali v dubnu, všechno hotové během 3 měsíců, cena byla dobrá, takže já jsem spokojená. A je mi líto všech vašich špatných zkušeností.
Odpovědět
@martinaa91 ano, je hodně divné, že 7 měsíců po instalaci si člověk najednou vzpomene, že mu firma udělala dobře instalaci 😉 neřeknu hned potom, ale za 3/4 roku přece už i zapomeneš, kdo ti to instaloval, ne? A nebudeš na netu vyhledávat recenze... To se buď dělá před, nebo když máš s instalací problém...
Odpovědět
@kekita když to potřebujete vědět, tak si budeme chtít rozšířit fotovoltaiku na 50 kW, tak už se pomalu díváme teď, jaké jsou možnosti
Odpovědět
Fotovoltaiku nám instalovala firma nedávno. Sice to trvalo déle než bylo původně plánované (zdrželo se dodání některých komponentů a chyba v zapojení), ale kromě toho jsme byli spokojení. Ne všichni montážníci sice mluvili česky, ale normálně se s nimi dalo domluvit a navíc jsme měli šikovného obchoďáka. Hodnotila bych tak 4/5.
Odpovědět
@raiska Měli jsme podobnou zkušenost. Fotovoltaiku jsme měli později než jsme očekávali, ale nebyl to extra problém, protože víme, že se některými jinými společnostmi bychom čekali ještě déle. Jinak vše ok, vše šlape jak má.
Odpovědět
@pista7990 @tomhrz @emilka 15 @adam merkvant @radisklec @sabinnep @radekj @julieat @ivos32 @xhahax @tichatyna @lenuska193 @martinaa91 @raiska @kempna všechno účelové jednorázové profily, za účelem vychválení této firmy .. jděte všichni sborem do P.R.D.E.L.E ...
Odpovědět
@mp77 Rada bych tady ten dotaz nechala, protoze jsem opravdu zvedava, jak to nakonec u nas bude s realizaci. Tak pro pripad nouze. Ale necekala jsem az takovou "popularitu".
Odpovědět
Článek se načítá
@mp77 neprijde mi, ze bych firmu extra vychvalovala. Reagovala jsem na prispevek pani tak, jak to citim. Nevedela jsem, ze to bude problem, kdyz se nove zaregistruju.
Odpovědět
@tichatyna A jak jste se o tehle diskuzi na tomhle foru dozvedela?
Odpovědět
@martinaa91 a ty si myslíš, že ti distributor 50kWp dovolí? Budeš si dělat licenci? Ta tvoje odpověď mě přijde ještě divnější, než chvála na firmu 🤔 Víš jakou plochu zabere 50kWp?
Odpovědět
@puhelin kdyz napisete fg energy do googlu, je to jeden z vysledku hned na prvni strane.
Odpovědět
@kekita Podle mých informací nebude třeba licence do 50kWp. A o mé prostory se bát nemusíte 😄 a vůbec .. nevím, proč bych se tu měla zpovídat.
Odpovědět
@martinaa91 to ještě vůbec není jisté, kdy to schválí a hlavně jak to celé pozměňovacími návrhy změní. Teprve je to ve druhém čtení a původně to chtěli schvalovat ve zkráceném řízení. Nejdřív to mělo být myslím 50 a pak to snížili na 40, ale nechci kecat... "proč bych se tu měla zpovídat." protože je strašně divné, když se zaregistruješ první příspěvek je vychválení firmy ihned po registraci... A jenom pro představu - 50kWp je 125 panelů 1,9x1m, tak proto se ptám a proto mi přijde tvoje odpověď zvláštní a 50kWp nereálných. A hlavně nereálných z hlediska připojení k DS.
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita hlavne ve spouste lokalit je i tech dnes povolenych 10 problem, protoze pri schvalovani FVE napise distributor ze ma "slaby draty" a povoli treba jen 5
Odpovědět
@geodett spíš ti nepovolí první paralelní připojení, ale jenom zjednodušené připojení mikrozdroje - tj. že můžeš elektrárnu připojit k síti, ale nesmíš to posílat do sítě (jenom nějaké minimální technické přetoky) a zvyšovat tak napětí v síti.
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita jj to je presneji napsano 🙂 ja chtel FVE 7 kWp a povolili mne jen 5 prave, ale s pretokama teda
Odpovědět
@geodett tak to jsem, ještě neslyšela, že by někomu tohle napsali. Tady distributor vždy napíše jenom že to povolí, nebo nepovolí, ale nic o tom, že to povolí v případě snížení... A ty sis nakonec nechal udělat menší fve?
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita jo vsechno se to muselo udelat na mensi min panelu a mensi stridac
Odpovědět
Ano, zkušenost mám. Instalace a připojení v pořádku, žádost o dotaci podána, ale ještě čekáme.
Odpovědět
Co je noveho... Vcera dovezli konstrukci pro solarni panely a dnes dosla mila pozornost (viz fotky). Na pristi tyden cekame dovezeni panelu a baterky. Pak musime doplatit druhou polovinu z ceny. Od dne zaplaceni maji 120 dni na montaz.
Odpovědět
@puhelin tak hlavně ať vám to dopadne a co nejdřív to nainstalují... Co máte za systém? Klasicky Goodwe, nebo oni mají nějakou svoji značku? Už vám zažádali o první paralelní připojení a o dotace?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
https://www.efotovoltaika.cz/planujet...
Odpovědět
@deto_oesya Děkuju. Taky teď čekáme na revizi, revizáků FVE je málo. Tak si je musíme pohlídat. Jinak to zapojování s pokuřujícími Poláky vypadalo i u nás obdobně (kafe nedostali), nechápu, jak se ta montážní firma uživí.
Odpovědět
@puhelin už jste nějak dopadli? U nás před nedávnem v okolí dělali jednu instalaci a přes noc se jim vytrhly baterky ze zdi a popadaly na zem. Což je celkem průšvih, protože se s ní nesmí ani klepnout a jim to nejenom spadlo, ale i se vytrhaly konektory 🤔 Jinak bych doporučila si najít svého auditora a nechat si to zkontrolovat. Ne jenom kvůli případné reklamaci, ale hlavně kvůli bezpečnosti.
Odpovědět
Já jsem četla, že byla na FG ENERGY podána insolvence.. tak nevím, jak by ty reklamace pak fungovaly..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?