A zase dům do 1500000 Kč, lze to?

Profilova fotka
Ahooj vsichni, tak ja se ptam jako spousta neznalych zda-li by slo postavit svepomoci dum do 1500000 o rozmerech 10x10 m2 ,na vlastnim pozemku,nepodsklepeny, jednoducha strecha ,vytapeni kotlem. Dam sem nakres, ale nedokazu odhadnout realnou cenu (jsou to ciste rozmery bez zdiva apod.) Chteli jsme si nechat nakreslit uz projekt,ale nevim,zda za nej davat penize ,kdyz ani nevim,kolik si pujcit....odhadli jsme to tak na 1,6 mil. ,ale s hypotekou je to tim padem na stiru-nemame zadnou vlastni hotovost a pozemek ma malou cenu.....je tu nekdo,v obdobne situaci a postavil? Nebodokaze alespon poradit? Jsem tu ze vsech tech rozpoluplnych nazoru tumpach!! D E K U J U. !!!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my se teď do toho chceme pustit. Máme 10x14 a měli bychom se vejít do 1600000. Ale fakt záleží na spoustě věcech a nejvíce pak naskáčou položky v interiéru. Zkuste se domluvit třeba i s někým kdo baráky staví a on Vám řekne kolik co stojí. My to máme takhle, ale náš stavař nejdříve prošel náš projekt, řekl kolik čeho a za kolik a projekt se upravoval. Máme také sedlovku střechu - je krapet levnější a máme i s garáží. Hypo bude 85% jelikož jsme měli kræsný odhad. No uvidíme až to bude hotové, jestli se cena povedla dodržet. Musíte si na to sednout a pořádně propočítat - my v tom leželi měsíce ;) jo a taky næm pomohla knížka od Moniky kořínkové - nejlepší dům na světě ;)
Odpovědět
Profilova fotka
mikvik Tak tu si nekde najdu,diky!! Zkusim nekoho splasit,kdo by nam to odhadl kolik a co... Odhad jako od banky? Vetsinu zarizeni jisti Ikea nejspis,az na poradnou vanu a postel ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@mikvik k Tak tu si nekde najdu,diky!! Zkusim nekoho splasit,kdo by nam to odhadl kolik a co... Odhad jako od banky? Vetsinu zarizeni jisti Ikea nejspis,az na poradnou vanu a postel ;) neposlala bys mi do zpravy pudorys? A na iolik vas vysli plany?
Odpovědět
Profilova fotka
hlavně je potřeba myslet taky na přípojky, úpravu terénu, zařízení interiéru, ono se to nezdá, ale dost to naskáče a když se potom začne splácet a není z čeho ušetřit, zvažte všechno
Odpovědět
Profilova fotka
@romik67 prave,ze nejdriv musime vykacet stromy a pak zborit stodolu-je to u nasich na zahrade-ale to by se snad vzhledem k tomu,ze je to na vsi dalo sfouknout jezedackejma meloucharema...jeste nevim,jak zpevnit obyc cestu-kus zahrady co nejlevneji? To je dalsi otazka- jsme s manzelem takova "stredni trida" a nejvetsi strach mam z toho,ze to neutahnem....a to si planujeme mimi...
Odpovědět
Profilova fotka
@romik67 tak asi postavit se to dá, záleží co vše umíte, kolik vás na to bude, kolik máte času a jak dlouho chcete stavět... ? Ikdyž píšeš vybavení z Ikeii počítej, že to také něco stojí, pokud se spokojíš s postelí za 10tis což píšeš, že ne :-D Pak hooodně peněz spolkne okolí domu a pokud budeš mít hypo na krev těžko to budeš plácat z výplat... Hodně se mi líbil tento blog jak se staví svépomocí : http://www.modrastrecha.cz/blog/x1420... na zpevnění cesty tu už také forum je, počítej desetiisíce.... to samé likvidace staré stodoly.... a pak i ty meloucháři něco stojej...
Odpovědět
Profilova fotka
@romik67 propojka by byla do 50 metru-coz jsemnekde cetla,ze by to hradil dodavatel do teto vzdalenosti? Nebo je to zas nejaky blud? Studnu bysme pouzili spolecne s nasimi,jen by to chtelo pak nove cerpadlo...kanalizace a plyn se nasi vesncky netyka...takze by se to resilo jimkou...apropo kolik kostuje jimecka?? :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@anetinka77 přípojku si hradíš sama, studna budiž, pokud je dobrá voda... jímka je na nic, musí se často vyvážet ( moc peněz ) čistička počítej cca 60-80tis
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 dekuju za typ ;) mam postylku vyhlidklou,ta by byla od truhlare tak min.za 25 ale do konce zivota(z masivu a v nohach postele spojena jakoby s celem komoda a supliky pod posteli a nocni stolky)...no,okoli....jako s anglicakem hned nepocitam..stejne tam neni ani ted... =D jak dlouho...taky dobra otazecka....no,dyl jak 2 roky bych to asi placat nechtela..jinak jak pisu,melouchari,tchan,tatka,manzel,svagr,nejaky ten strejda... ;) kazdy umi neco,ne vsechno,myslim treba ze na strechu by si netroufli,ale jsou zrucni,takze co se jim ukaze to vetsinou dokazou..
Odpovědět
Profilova fotka
@anetinka77 chápu vás, člověk by rád domeček, ale je opravdu třeba hodně počítat, dát si to na papír, nechat si udělat od nějaké stavební firmy cenovou nabídku, zvážit na čem se dá ušetřit, nechat si rezervu, počítat s úbytkem financí při MD, taky se chystám stavět, je to plno povolení, správních poplatků, projekt, příjezdovka, jak daleko máte sítě, navíc se od dubna platí za vynětí půdy a není to málo např. u nás kolem 50 - 60 tisíc, nejhorší je se zadlužit a potom mít nervy, neshody atd.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 jj,voda je dobra...kolik pripojka?? Cisticka...zajimavy... ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@romik67 vyneti z pudy?? Jj,prave proto sonduju...je to nas sen...bud postavit a nebo opravit nejaky starsi dum,ale to prave nevim,zda koupit kulcu za 600,700 tisic a pak do toho rvat penize,kdyz tam neni topeni,podlahy,okna,koupelna,dvere a izolace...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@anetinka77 naše postel Jitona 15tis, matrace 12 tis deky 5tis povlečení 2tis tj 34tis jen za postel a už to skáče.... to jen tak na okraj. Okolí domu myšleno plot, zpevněné cesty k domu ( drahej štěrk ) parkovací stání, nějakej ten chodníček, srovnání terénu, zahradní domek, terasa , pergola... Chce to fakt hodně počítat a nechat si udělat nabídky a přest nejít a hlavně mít rezervu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@anetinka77 já měl třeba vodoměrovou šachtu na pozemku, tak se jen vyhrábla díra na trubku tu jsem položil sám, pak přijeli z vodáren osadit vodoměr celkem i s nimy do 3tis ;-) Moje deska a přípojky: http://www.modrastrecha.cz/blog/petrs...
Odpovědět
Profilova fotka
A když je to u vašich na zahradě.. víte jistě, že se tam dá stavět?
Odpovědět
Profilova fotka
@anetinka77 žumpa na vývoz je fakt na nic, ale já ji musím mít, v obci je v plánu kanalizace, ČOV je sice levnější, ale zjistila jsem, že pokud bych si o ni měla zažádat, musím si nechat udělat hydrogeologický posudek za cca 30tisíc a není jistota, že mi ji povolí, pořízení žumpy vyjde levněji, ale musíš vyvážet, nevím kolik mně to bude přesně stát, ale ušetřím na stočném, el. přípojka do 50 metrů je zadarmo platí ji ČEZ, nevím jak je to u vodovodu, my jsme tahali vodovod za svoje
Odpovědět
Profilova fotka
@anetinka77 @slabici no stavět na zahradě rodičů, to je kapitola sama o sobě, o tom bych ještě hooodně zapřemýšlel... =-) :-D o rodinných vztazích tu také již bylo napsáno mnoho.... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@romik67 ČEZ ji nic nedá, bejvávalo... možná na ní přidá, ale už vůbec ji nebude dělat, má na to firmy, jo a může to trvat až rok.... @anetinka77
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 wow..?no,tak deky periny povleceni mame..a pergola bude asi to posledni co ybch resila...
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici jj,vime,obec povolila a na stavebnim urade mi frajer rekl,ze neni problem...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 k cemu je dobra vodomerna sachta? Budu za blnecka,nechce se mi lovit u strejdy googla ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 taky znam ruzne pribehy,ale nasi jsou milionovy!!! Manzel si je nemuze vynachvalit a hlidani u zadku?? K nezaplaceni!! ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@anetinka77 šachta je na vodoměr, už by neměl být v domě : http://www.modrastrecha.cz/blog/petrs... Tak to máte dobrý, taky máme vztahy dobrý ale přeci jenom sem rád ve svém dál od rodičů ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@anetinka77 no, já bych si teda z vlastní zkušenosti radši postavila menší domek, ale nový. Stavíme taky v malé vesnici, taky jsme řešili septik, přípojky atd. Sousedi vedle nás koupili starší domek za 500 tisíc a přes milion už do něj dali na opravách a stejně to pořád vypadá jako starý domek. My stavíme bungalov 140m2, ale ještě se samostatnou dvougaráží a momentálně děláme vnitřní omítky a jsme tak na prostavěných 1,6mil. Jo, třeba přípojku od Čezu by ti měli udělat zdarma, není to do 50-ti metrů, ale pokud dům stojí v zastavitelném území dle územního plánu obce, nám dělali přípojku 90 metrů a neplatili jsme nic, jen poplatek za rezervaci příkonu, ale ten platíš vždy. Septik máme taky za sebou a vyšlo nás to asi na 80 tisíc.
Odpovědět
Profilova fotka
@romik67 Tolik za vynětí půdy? Tos mě teda vyděsila, počítala jsem tak max 10.000,- Dá se to někde vygúglit anebo to bude překvapení až u stavebního řízení :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici je na to nějaký vzorec, někdo už to tady i počítal, je to všude jiné, mně to bylo řečeno paní, která mi všechno vyřizuje, máme půdorys 140 m2 plus nějaké stání, nemám v tom garáž tu už budu muset zaplatit, taky jsem se o tom dozvěděla na poslední chvíli
Odpovědět
Profilova fotka
@romik67 Já myslela jestli se dá vygúglit, jakou máme v obci bonitu půdy. Našla jsem nějakou tabulku na ČSÚ, ale tam je 00, což by znamenalo, že nemá bonitu žádnou a nemusíme platit nic ;-) Ale tak to určitě není ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@anetinka77 tak postavit určitě jo :-) já to tak měla, dobrý odhad 85% hypo a žádný peníze navíc. Ale dobrý odhad udělal to, že jsem za 1,5 mil postavila. Další věcí jsou přípojky a to už něco stojí :-( jinak nábytek jsem převezla z bývalýho bytu a postupně budu měnit...ale zatím se dělají plot, terasa, snad letos zahradní domek. Každopádně je to těžké, ale jde to a to jsem sama. Nikdo mi nepomohl, všichni měli jen kupu blbých keců :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici nevím, nerozumím tomu, jsem šťastná, že to nemusím platit:-)
Odpovědět
A projekt taky pocitej cca. 50000 - 60000. Mozna by to vybehanim slo stahnout na cca. 35000 - 40000.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?