Cena domu 120m2 do 4,5mil.

Zdatvim, chtěl bych se zeptat zda někdo nestavi/nepostavil dvoupatrový zděný RD cca 120m2 + garáž a jaký byl jeho rozpočet při stavbě na klíč nebo dodavatelský (bohužel nemám v rodině příliš lidi co by mi mohli z něčím pomoci a ani já sám nejsem žádný stavebník, takže si toho příliš sám neudělám). Vlastním pozemek kde jsou veškeré inženýrské sítě hned před pozemkem výjima kanalizace cca 40m od domu (výkop podél chodníku možná bude nutné částečně pod chodnikem, ale není tam žádná asfaltová cesta čili si mylsim že výkop by se nemusel moc prodrazit). Vodu bych chtěl připojit i ze studně která se nachází na stejném pozemku jako plánován stavba ve vzdálenosti cca 20m od místa kde by měl dům stát. Co se týče samotného domu tak bych si představoval 5+kk: 2*Wc, prádelna, koupelna, kuchyň + jídelna + spiz, obývák, ložnice, 2* dětský pokoj a mala pracovna (malá místnost kam se vleze jen kancelářský stůl a židle cca 7m2) Dale garáž a za ní bych měl rád ještě technickou místnost čili rozměry cca 4*11m. Chtel bych podlahové topení a TČ. Rozpočtem bych se chtěl vlézt do 4,5 mil do domu bez venkovních úprav a ve vnitr zařízené jen nejnutnější místnosti základním vybavení, aby tamohli žít 2 osoby tj. Koupelna, WC, kuchyň, částečně obývák a ložnice. Lokalita stavby je v Jihomoravskem kraji. Děkuji.
Odpovědět
Ještě bych dodal že střecha by byla sedlová bez vikyru a balkonu a vzhledem k topení pomocí TC tak i bez komínu.
Odpovědět
Dobrý deb, my máme 140 m2, ale bungalov. Máme tedy dražší základovku a střechu, vy naopak schody. Sítě vzdálené 40 m stály 150 000,-, příjezdová cesta 70 m stála 115000,-, dům 5+2kk+3wc stál na klíč ve standardu, Porfix, 3000 000,-, kuchyň včetně spotřebučů 130 000,-,inter.dveře 35 000,-.Podlahové topení, ale bez čerpadla.
Odpovědět
.
Odpovědět
@norikakaa a Porfix jako stavební materiál se vám jeví dobře?
Odpovědět
Nám byl doporučen,, bílý" Porfix. Vychází o trochu levněji než Ytong, jinak je to stejné, pracuje se s ním výborně. My máme 30cm Porfix a 18 zateplení. Někdo vám řekne, že zateplovat nikdy, někdo že 18 je málo, někdo že 18 je moc. Já nastudovala fóra, rozhodla o téro kombinaci a projektant odsouhlasil.. Uvidíme časem.. 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?