Cena domu se vším všudy

Zdravím, máme vybraný menší bungalov 4+kk od firmy dumjednimtahem (DJT) Notos. Dům chceme v hrubé stavbě s tím, že o zbytek se chceme postarat tak nějak sami a nebo s pomocí známých. Konkrétně, co si nebudeme určitě dělat sami je základová deska, střecha a okna. Myslíte, že reálná částka do které bychom se mohli vejít je se vším všudy 2 000 000? Nebo jsem příliš naivní? Děkuji za názory
Odpovědět
Minimalne 10 az 12 milionov.
Odpovědět
200m2 zastavena plocha, TC, solary, mramorove podlahy, zlate kohoutky nieco stoja.
Odpovědět
@kristynakm No tak hrubou bych počítala milion a pak už je to na vás....podle mě ale zbytek za milion nepořídíte, ani kdybyste šli jen po nejlevnějších věcech z hobbymarketu. Spíš bych počítala 1,5m-2m. Ať vám udělá projektant rozpočet a budete moudřejší.
Odpovědět
@deto_oesya ach ta Morava se ve vás nezapře 😄
Odpovědět
@bayt děkuji za rozumný názor 🙂
Odpovědět
@kristynakm Neviem ako chces pocut relevantny nazor ked nenapises ziadne detaily 😉
Odpovědět
2 miliony za 4+kk budou realné, pokud se bude jednat o zasíťovaný pozemek, sedlovou střechu, rovný pozemek, vše ostatní si uděláte sami, zastavěná plocha do 100 m2, plovoučky a dlažba okolo 250,-m2(tedy vybavení nižší standard, my ho máme také) , krbová kamna okolo 20 000,-tedy ne obestavěná vložka, (vytápění normy nové neznám, my spadali do staré normy na vytápění) a pokud do toho nebudete počítat kuchyň a nábytek a plot atd. Potom rozhodně ano.
Odpovědět
@kristynakm Počítejte s tím, že základová deska bude opravdu základová deska a né založení na pasech. O trochu menší, ale zase do patra, nás vyšla na cca 350kKč a to víceméně svépomocí. Zedník z toho byl za 6000 a od vodaře nemám ještě vyúčtování. Jestli desku nechcete dělat svépomocí, tak si to zkuste nechat nacenit od djt. Jinak stavba s djt je fakt cvrkot.
Odpovědět
Dům muž stavel sám v délce 5 let, zastavěná plocha domu je 150 m/2 a celková částka nás vyšla na 1 500 000,-. Určitě to jde, záleží jen jak je člověk náročný a co vše si chce pořídit .. v dnešní dobe jsou řemeslníci drazí a tak když máte možnost a umane je nejlepší si to udělat sám...
Odpovědět
Na webu u toho domu pisi "cena hrube stavby bez zakladove desky" je 486200 bez DPH, tzn s DPH cca 560tis. Dle jejich katalogu hruba stavba neobsahuje zakladovku ani strechu. Hruba stavba obsahuje - drážky pro rozvody zdravotechniky (voda, topení, plyn),- příprava pro elektroinstalace (vytrubkování, el. krabičky),- dodávka včetně montáže a dopravy. Takze za necelych 1,5mil musite udelat zakladovou desku, kompletni strechu, kompletni rozvody vody, elektro, odpadu, vylit podlahy, omitky, topeni, okna, zatepleni strechy, fasadu, vnitrni dvere, pochozi podlahy, obklady a dlazby, veskerou klempirinu, sanita, zatepleni podlah, hydroizolace, pripojky do domu,... ne... za me to opravdu neni realne. Zvlast pokud si sami budete delat jen zakladovku,strechu a okna. Na tom ostatnim nechate majlant. A beztak jsem jeste na spoustu veci zapomnela.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristynakm Určitě se to nevyplatí, také jsem to počítal a teď mám nabídku na obvodové zdivo Ytong YQ550 bez zateplení (Zateplení nebude)s příčky, maltou, překlady, perlinky, spojky zdiva a omitkamy vnitřními i vnějšími za 400 tisíc s DPH ! . Sice bez práce ale stavět budeme svépomocí, takže záleží na vás co zvládnete udělat sami. Bungalov 150m 2 zastavena,sedlova strecha. 4+kk. Uzitna 114m2. Takže dat 660 tisíc konkrétně za dům Plutos který je stejný jako ten nás protože jsem projekt poupravil k obrazu našemu , ale je k tomu zapotřebí připočítat zateplení a omítky.takze cena bude ve výsledku ještě vyšší.Chce to trochu počítat než se do něčeho pustíte.😉
Odpovědět
@jarin1 mohu se zeptat kde jste zadával poptávku? Protože, za to co vše píšete je to velmi příznivá cena a dokonce s DPH. A mohu se zeptat kolik Vás stál projekt?
Odpovědět
Článek se načítá
@jarin1 Já si třeba spočítal, že pokud nemůžu stavět sám, dům od djt se mi vyplatí. Největší výhodu vidím v tom, že při stavbě si do toho stavařská firma/zedník nevloží své "know-how": pane domácí, vždycky to dělám takhle, a podobně. Pokud máte spolehlivého a pečlivého zedníka, tak to je jiné rozhodování. Bohužel tehdy jsem ho neměl, dneska by to bylo zase jiné. Co se týká omítek, tak strana co sundají ze stolu by se snad mohla rovnou malovat. Ale kazí to spoje panelů, takže přeci jen se tenkovrstvým sádrovým omítkám nevyhnu. Ručně hlazené strany samozřejmě ideální nejsou a ty se musí srovnat. A chce to mít už opravdu rozmyšlené umístění zásuvek a spotřebičů, protože při vykružování díry pro krabici narazíte po 25mm na síť.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristynakm stavebniny vala nebo-li stavebniny-levne Je to cena s DPH Projekt? No jak se to vezme bavily jsme se o 25000,- Kč za projekt plus další věci k tomu inzeniring, statika, různé projekty na ČOV atd. I s vyrizovanim po úřadech přípojka elektro platba cezu 12500,- Kč to bude za celkovou cenu něco kolem 120000,- Kč. Je to rána no a to jsme ještě nekopli. 🤣 ale s tou cenovou nabídkou ještě půjdu k místním stavebninam jakou cenu daji. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn To v tom případě jo, nehanim je v tom žeby byly špatná firma to vůbec ne, měli jsme v plánu to takto udělat z důvodu rychlosti výstavby, navíc se my jejich material a systém také líbí, ale chci stavět sám s rodinou a udělat si to podle svého. A hlavní důvod nechci zateplovat. Takže pokud nejsem zručný a nevím o tom nic tak je to určitě dobra volba. To ti dávám za pravdu. 👍
Odpovědět
@jarin1 Prostoru pro realizaci mám i tak dost, momentálně si hrajeme s hořákem a lepenkou. Kdybych měl stavět patrový dům sám, tak to bude trvat roky a děti mi vyrostou. A poté, co jsem strávil listopad se základovou deskou, mi to potvrdilo, že to byla dobrá volba: ty dvě patra i s dvěma stropy jim trvaly djt dva dny.
Odpovědět
Zrovna dneska jsem pocitala na kolik vyjde dum djt stejným stylem, desku sami, od djt hrubou za cca 550.000;- a zbytek dodavatelsky, něco sami. Vyšlo mi 3mil. V porovnání velox hruba (základy, zdivo, beton, strecha) 1.400.000,- a tam.mi vyšlo 2.950.000,-, ale větší dum. Ceny bez kuchyně. Za dva mil ani omylem 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@kristynakm K té ceně, ještě jsem Koukal ze bude nižší protože jsou tam zálohováne palety a je tam dost tvarnic navíc protože stínové zdivo je navržené ze stejně širokého zdiva jako ke obvod ale my dáme slabší zdivo. Takže odhadem cena muže být někde kolem 350 tisíc s DPH. Ne-li méně. 😉
Odpovědět
@jarin1 120 tisic za projekt je velmi nizka cena. Mate v tom aj .dwg vykresi ?
Odpovědět
Profilova fotka
@apostol není to samotný projekt ale je to cele vyřizování, jak jsem již psal i s ostatními projekty a veškerými povolenimy. V dwg by to mělo být také ale zatím máme jen v PDF pro banku a poptávky materiálu.predpikladam ze v dwg to dostaneme až pri předání SP a Tištěné PD.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?