Cena materiálů na RD 2021

Profilova fotka
Dobrý den, ráda bych se zeptala, pokud jsou zde lidé z oboru, zda je možné nyní v roce 2021 zafinancovat zděný RD bungalov cca 100m2 do 2,5mio do obydleneho stavu svépomocí popř. Živnostníci subdodavatelé? Mockrát děkuji, L.
Odpovědět
Profilova fotka
@lucka_mala dotaz bych smeroval spise na forum vesteni z kristalove koule 🙂 podle mne to za tuto cenu mozne neni
Odpovědět
Nemozne. Za mne k bydleni tak 4 miliony a k tomu spoustu nedodelane prace okolo.
Odpovědět
Za 2,5 mil. byste to zvládli jedině svépomocí, tj. všechno opravdu sami. S živnostníky subdodavateli počítejte minimálně milion navrch.
Odpovědět
Pokud na cenu budete myslet už při návrhu, během realizace a 90% prací provedete svépomocí, tak je velká pravděpodobnost, že se do té částky vejdete. Teoreticky je šance i méně.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud počítáte čistě jen dům, tak ano, dá se to. Obyvatelný beru s hotovou kuchyní a koupelnou, okolí domu nepočítám. 100m2 je menší domek, takže se s trochou snahy do 2,5 mil. vejdete. My máme 150m2 bungalov z ytongu, stavíme cca rok a momentálně jsme na částce 1,8 mil. Započítáno v kostce: hrubá stavba vč. oken a dveří, valbová střecha (taškyTondach engoba), rozvody voda, elektřina, centr. vysavač, TČ (zatím bez montáže), příprava na klimatizaci, stropní konstrukce s polystyrenem, na něm stříkaná izolace, fajnové omítky, položena ipa. Snad jsem na nic nezapomněla. Na řadu teď přijde podlahové vytápění a celkově podlaha, na strop ještě sádrokarton, venku retenční nádrž a teoreticky je dům obyvatelný 😄 My měli dost drahou základovku a okna (vzali jsme si novinku na trhu se skelnými vlákny), střechu pokud dáte klasickou, určitě bude stát méně než ta naše (470 tis.). Co se týče práce, manžel dělal vodu s tchánem a stropní konstrukci s polystyrenem s kamarádem, vše ostatní nám dělali řemeslníci. Vemte i v úvahu, že letos šel materiál hodně nahoru a ještě půjde, než dům postavíte 😉 Pokud jste šikovní, tak se do rozpočtu vejdete, jen si musíte trochu švihnout, ať to nestavíte x let. Pokud jde vše dobře, dá se bydlet cca za rok a čtvrt.
Odpovědět
Profilova fotka
@venouska o dekuji za vyčerpávající odpověď, trochu jsem v nějaké takové "ženské" uklidnění doufala, ale taky jsem samozřejmě pragmatik, o materiálech vím. Jeste to budeme konzultovat se stavarem, co se tomu věnuje, ale já bych ráda byla trochu v obrazu i od jiných a udělala si drobný přehled. Nemáte, prosím, přehled o tom, kolik jste už na to spotrebovali jakého materiálu? (ano, vím, že nejlepší nechat udělat rozpočet od rozpoctare 😁). Když já musím děsně predbíhat a co nejvíc si zjistit, než to odklepnem. Mockrát děkuji 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@lucka_mala Nějaký detailnější přehled nevedu, zapisuji si jen částky a k čemu to patří, abychom věděli, kolik nás ve finále stála střecha nebo třeba podlaha. Konkrétní množství už neeviduju, to by se v případě potřeby dalo zjistit z faktur, ale upřímně, doufám, že to nebudu muset nikdy dávat dohromady....
Odpovědět
@lucka_mala Svépomocí určitě Jestli je manžel zedník nevydím v tom problém
Odpovědět
@jirkajn Zedník být nemusí. Ono vyučených zedníků na stavbách pracuje stejně minimum. Stačí, když se umí postavit k práci, má na to čas a má mu kdo poradit.
Odpovědět
Profilova fotka
Pánové díky, ne, zedník není, ale levé ruce nemáme ani jeden a odborné lidi z oboru k radě máme taky. Díky za vaše příspěvky 🙂
Odpovědět
@martin_s To asi máte pravdu stačí když se vyzná v plánech a někoho kdomu řekne co a jak taky ted budu stavět bungalov 7x14m jsem zedník a mám v plánu vejít se do 2mil k nastěhování
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?