Cena stavby domu po hrubé stavbě

Zdravím, chtěl bych se vás zeptat kolik mil. by se tak mělo počítat na dokončení domu po hrubé stavbě. Rozpočet na uzavřenou hrubou stavbu byl projektantem stanoven na 2,3 mil. Obecně jsem četl že se má počítat ještě dvojnásobek na dostavbu, ale u nás se prodražila základová deska, protože musela být vyvýšena o 0,8 m - 1,3 m ztracením bedněním. Jinak se jedná o zděný dům o rozměrech prvního patra 14*11 (z toho 4*11 garáž) a druhé patro je plocha 10*11 (prostor nad garáží není ve druhém patře). Já bych tu cenu odhadoval do 3,5 mil., ale nevím zda je to relevantní odhad nebo jen mé přání. Stavbu bych prováděl buď na klíč nebo dodavatelsky. Celkově bych se chtěl dostat určitě pod 6 mil. Dlažba, obklady atp. bych chtěl v nějakém standardním řešení nic extra speciálního. Děkuji.
Odpovědět
Přesnou cenu vám tu nikdo nedá. Ale pokud mohu poradit, tak na co můžete, si udělejte kalkulace přímo od dodavatelů. Příklady: - Vnitřní omítky strojově. Pošlete poptávku přímo firmám, které se tím zabývají. Nebo si spočtěte počet metrů z dokumentace a najděte si průměrnou cenu na internetu. To samé můžete udělat např. na litý beton / anhydrid, Položení Vinylu, malování atd. Můžete si udělat nabídku na koupelny v různých studiích a pak si k tomu pouze spočítat práci obkladače atd atd. Tento způsob je ale tedy pro dodavetlské řešení, které bude vyžadovat nějaké Vaše zapojení. V případě na klíč jsou pak ceny samozřejmě někde jinde.
Odpovědět
@petr13 A jsou ty ceny opravdu hodně rozdílné, když si člověk shání sám konkrétní firmy na danou činnost než když má vše od jedné, to víte z vlastní zkušenosti?
Odpovědět
@tomus Ano z mé, postavil jsem bungalov 170 m2 + dvougaráž mimo 50 m2, za cca 3 mil komplet. Ale některé věcí jsem si dělal sám (základová deska a zdění). Kdybych si na ty práce najal zedníky hodinovkou, tak myslím že by to bylo cca O 0,5 mil víc. V mém okruhu se staví takové domy na klíč za cca 5 mil.
Odpovědět
@tomus Naprosto orientačně se počítá cca 40 tis. za m2 podlahové plochy. Ale jasně, že se to dá srazit dolů, a taky není problém dostat se klidně na 60 tis. Pokud máte čas, tak opravdu na každou věc dělat soutěž, zjišťovat a poptávat slevy. Ty cenové rozdíly jsou z mé zkušenosti obrovské.
Odpovědět
@petr13 @bayt Jakože já se ani tak nebojím času, který bych tomu musel věnovat pro zajišťování těch firem, jako spíš vymyslet dobře časové návaznosti. Případně i když já to dobře vymyslím, tak že nějaký firma nedodrží termín a rázem se mi to pak celé posune a nebudou moci přijít ty navazující firmy atp. To mi dělá mnohem větší starosti a pak také případné reklamace se asi mnohem lépe řeší s jednou firmou než když tam přijde X různých řemeslníků. Nicméně mě překvapilo, že ty úspory mohou být až tak značené. Děkuji za informace.
Odpovědět
@tomus No to je právě taky součástí toho času, co si musí člověk vyhradit. Přesně jak to píšete, tak to pak ve výsledku je. Já jsem nestavěla, zatím "jen" totálně rekonstruovala byt, a opravdu sjednat si firmu, navazující práce nebyly hotové, tak se čekalo, až ta druhá firma zase bude moci za další dva měsíce. No klasika...
Odpovědět
hrubá stavba + okna + střecha mne vyšla na 1/3 ceny domu
Odpovědět
Profilova fotka
@tomus Ono taky záleží,kdo má jaké možnosti (materiál bez dph, elektrikář v rodině apod.). Myslím, že když budete trochu šikovný a nebudete si nic extra vymýšlet, tak by se to za 5-5,5 mil. mohlo zvládnout komplet.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Stavíme bungalov, zastavěná plocha 144 m2. Odhad na hrubou stavbu bez oken byl od firmy na 1,7 mil. Jsme na 1,2 mil za to samé s tím, že základy nám dělala firma, vazníky firma, pokrytí střechy živnostník. A navíc jsme používali i dražší materiály, než jaké jsme poptávali u firmy pro cenovou nabídku, takže se to docela těžko porovnáva. Základy nám firma teda pořádně odflákla, nakonec jsme litovali, že jsme si to nedělali svépomocí, protože bychom ušetřili polovinu a nemuseli bychom řešit problémy se základy, které nešli jednoduše odstranit. Edit doplnění: z vlastní zkušenosti můžu říct, že to, že dáš hrubou stavbu udělat na klíč firmě, neznamená, že je to v pohodě a bez starostí. Doporučuji každý den chodit na stavbu a kontrolovat, jestli dělají vše, jak je v projektu a jak to má být. Ideální je si najít na tuhle práci zkušený stavební dozor, pokud se to povede, je jich jako šafránu.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomus hruba byva cca 1/3 ceny domu, u mne to vyslo trochu lepe asi 40 procent, ale ja to mam trochu atypicke, protoze hruba je u srubu vlky podil rucni prace takze to vychazi o neco draz jinak prakticky vse svepomoci, krome skeletu a krovu
Odpovědět
@geodett no mě právě jedna stavební firma psala, že u hrubé stavby mám počítat 2500 Kč/m3 (bez DPH) a u celého domu na klíč 5000 Kč/m3 (bez DPH), což by vycházelo, že je to spíš polovina, ale většinou se všude píše, že třetina a jelikož má dům cca 750 m3 tak by mi hrubá stavba vyšla na cca 1 900 000 bez DPH (2 200 000 z DPH) což pokud by to byla jen 1/3 znamenalo cenu domu 6 600 000 a to mi přijde jako hodně za takto velký dům. Pokud bych bral 6500 Kč/m3 tak by byla pak cena včetně DPH kolem 5,6 mil, což je furt o milion méně.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomus ono se to asi neda pausalizovat, zalezi v jakem standardu kdo co dela
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?