Cena stavebních materiálů 2021

Dobrý den, na jaře 2021 se chystáme stavět, stavební materiál (ytong lambda, překlady a další "neytongové" materiály) chceme nakoupit do konce listopadu za letošní ceny, protože předpokládáme, že ceny porostou. Otázka zní, jestli se v téhle covidové době opravdu očekává nárůst cen, nebo zda čekat stagnaci či dokonce mírné zlevnění. Neradi bychom se unáhlili.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to Vám asi nikdo neřekne, to je jako věštit z koule, kdo ví co se do té doby stane....Já osobně si myslím, že se bude zdražovat, stejně jako každý rok.
Odpovědět
myslela jsem, že třeba lidi ze stavebnictví, stavebnin, zkrátka z oboru, by mohli být lépe informovaní než my.. 🙂
Odpovědět
Já jsem slyšel, že na jaře by měly být ceny stejné jako letos, možná nižší 🙂 Osobně tomu nevěřím, už jen proto, že je rekordní počet uzavřených hypoték a příští rok bude spousta lidí stavět, tudíž bude větší poptávka po materiálu a tím pádem vyšší ceny. Možná bych se i bál, že bude nedostatek materiálu nebo delší čekací doby na dodání.
Odpovědět
@lokomotiva13 Nečekám, že se budou moc zvyšovat ceny...
Odpovědět
Podle mého názoru nelze čekat jakýkoli tlak na snižování cen. Není jediný důvod. Budu ošklivý. To, že někdo aktuálně nemůže provozovat kadeřnictví nebo hospodu je developerům a stavebním firmám u zadele. Ceny materiálů a nemovitostí už dávno neurčuje touha lidí bydlet. Ale touha lidí, co mají prachy a potřebují nikoli bydlet, ale jen "uvalit" ty své prachy do nemovitostí, jako investici. Takových je pořád velmi mnoho. Zřejmě stále bude tedy platit, že kdo chce bydlet, ale bude dlouho váhat, tak získá jen to, že bude platit mnohem víc, než dnes.
Odpovědět
Profilova fotka
@lokomotiva13 za posledních 10 let narostly ceny materiálů o téměř 100% a ceny stavebních prací o víc než 100%. Záleží, jaká je pro tebe časová hodnota peněz. Jestli máš peníze v slamníku, tak to kup, protože zdražuje se pořád, očekávat zlevnění je, myslím, naivní. Jestli budeš nakupovat za peníze z úvěru, t.j. o půl roku déle budeš platit úroky, tak bych to na tvém místě možná nechala na jaro
Odpovědět
nakup teď, s vývozem na jaře. Heluz to tak dělal. Zlevňovat se nebude na 99%
Odpovědět
Profilova fotka
Každý rok se ceny zvedají, některé stavebniny to dávají vědět předem, ale třeba DEK zdražuje bez oznámení
Odpovědět
Na nic bych necekal a objednaval. Levnejsi to nebude a v soucasnosti bych se spis bal dostupnosti nektereho zbozi, nez pohybu cen. Nevim jak na tom jsou cihly apod., ale pod ten Covid se schova tedka fakt vsechno. Nekdo nestiha dodat, vytahne na Vas komplikace spojene s Covidem a nic nenadelate...
Odpovědět
od 1.1.2021 porfix zdraží o 1 % tím, že začne přepočítávat místo kusů na m3. od března pak o 3 %. tuhlo info mám od nás ze stavebnin, protože řeším nákup porfixu prosinec 2020 a leden 2021.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
Dobrý den, váháme nad dřevostavbou a zděným domem, zatím pro zděný hraje fakt, že bychom měli známého, který staví a funguje, tuším, subdodavatelsky, myslíte, že je dobré nad tím takto uvažovat? Byla by to levnější varianta, než přes stavební firmu a než dřevostavba? Je mi jasný, že si to musíme probrat s ním hlavně, ale jde mi to, jestli nemám úplně zcestnou myšlenku... Díky za Váš čas 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@lucka_mala šla bych do zděného. Dřív jsem u domu na klíč stejný projekt viděla rozdíl cca 300 tis. pro dřevostavbu, dnes díky cenovým změnám už jen cca 100 tis. Stavíme dřevostavbu a znovu již bych nechtěla. Ale záleží hlavně vždy na firmě, hlavní je vybrat kvalitní, spolehlivou, solidní.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@martinanaruby mockrát děkuji, pokud nám známý udělá dobrou cenu zděného, tak moje ego bude muset povolit 😂 hold peníze až na prvním místě. Teď poslouchám přednášky na veletonu a prakticky už dnes v těch domech není rozdíl, pouze v tloušťce stěn.
Odpovědět
Profilova fotka
@lokomotiva13 Objednával bych ihned, budou dlouhé čekací doby na dodání, já také vše objednávám s předstihem a jsem za to rád protože to co jsem naplánoval dopředu tak se teď ty dodací lhůty prodloužily a vychází to jen tak tak. třeba problém dřevo konkrétně BSH a KVH řezivo je nedostatek a hlavně cena vystřelila nahoru o dost. další Palubky třeba podlahové tl. 24 mm taky sem čekal přes palubky eu už jsme to měli mít na pozemku cca 14 dní a nakonec jsem to zrušil protože to pořád oddaloval tak jsem zařídil přes kamaráda v dek trade za ještě lepší cenu pač jsou v akci ale taky nedostatek jen 50 balení a pak dostupnost měsíc.. což už si nemůžeme dovolit čekat. 6elezo to jde dost nahoru a půjde ještě, také měděný materiál ten poroste také takže topení měděné trubky atd. objednat teď. jinak na zdivo ytong mají teď akce že dávají vnitrní omítku zdarma myslím že big mat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?