CN od firmy na bungalov 4+kk

Profilova fotka
Ahoj, prosím potřebuji poradit. Již už máme stavební povolení na stavbu domku bungalov 4+kk, jen teda firma udělala CN, ale nám to přijde nějak moc.. nebo ne jen mě, tak se chci zeptat na Vás názor. Máme zastaveno plochu 137m2, tepelné čerpadlo podlahové vytápění jinak klasika dům, CN od firmy byla 1900000 za stavbu hrubé stavby, a to jsme ne-li materiál od Ytongu veškerý za 350 tis, dále beton též se slevou asi 30%, od známého.. to v propočtů zahrnuto je, ale firma uvádí ze v tom je práce a ostatní materiál, ale je to bez střechy tu máme vlastní dodávku komplet na klíč, bez oken a el, vodu a topení bude dělat jiná firma na tu rozpočet nemáme ještě, v ceně nejsou ani materiály na podlahy interierove dveře a koupelna, práce ano.. vykopove práce též v ceně nejsou.. takže není to v podstatě ani Hrubá stavba a už je vyplacana zatim jen na papíře od firmy 2/3 rozpočtu..
Odpovědět
1
2
zdravím, zkusili jste oslovit více firem? U nás se nabídky na hrubou stavbu lišily i o 700tis... jste uvažovali celkový rozpočet, jestli byl nastaven reálně?
Odpovědět
Profilova fotka
Podle mě máte finance sotva na stavbu svépomocí natož od firmy,ale třeba se mýlím .
Odpovědět
Profilova fotka
@s0t0 to jsme nezkouseli, ale pravé nás pan stavební dozor má pocit ze sotva hrubou stavbu za malý baracek bez elektřiny topení vody materiálu na obklady dlažbu pvc oken a komplet střechy je dva míče moc
Odpovědět
Profilova fotka
@s0t0 jinak rozpočet byl 2800000max 3200000 odhad banky byl 2900000, a to jsem tam měli dražší materiál jako střecha tondach a víme ze budeme mít jinou od znamení komplet bez DPH Ale když za to co jsem psala výše napsal 1900000 a vic jak polovina věci v tom není tak to se nemáme šanci vejít přece
Odpovědět
Profilova fotka
@oskar83 to si zas nemyslím, odhady byly za stavbu firmou, kamarád stavěl scepomoci stejný dům a vešel se do 2200000 ale fakt to stavěl sám, něco málo od firmy.. banka by jinak nepujcima přece min než odhaduje samotnou stavbu, tak mi zo bylo i řečeno.. zvlášť když rucime jen pozemkem..
Odpovědět
@teresh07: z banky nám taky dali odhad -15% s tím, že lepší materiál nezapočítávají a jedou hlavně na cenu 1m3 obestavěného prostoru a tam mají limit 6-8tis Kč... položkový rozpočet nemáte zpracovaný?
Odpovědět
Profilova fotka
@s0t0 myslíte od té firmy? To jsem řekla ze chci dneska večer vidět a od banky ho mám 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@s0t0 ono asi záleží co a jak ale materiálové jsme se napr u ytongu včetně všeho k tomu dostali jen na 350 tisíc teď otázka kolik si vezme Zednik za úkol.. krov včetně práce všeho na 105 tis, ona máme na 130 tis od firmy tam to sedí i podle rozpočtu banky.. dal už mi to počítal pravé typem z firmy a je na 1900000 a to tam má materiál ode mě jen ten ytong a vše k tónu za tuhle luxusní cenu, sám ytong nám dal kalkulaci bez práce 480 tis za stejně položky napr
Odpovědět
My máme bungalov, 5+kk, 143 m2. Cena za zakl. desku, svisle konstrukce Porfix 30 cm a vodorovne konstrukce (vc. zatepleni stropu), bez strechy, 800 000+DPH.Dům se nyní dokončuje.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdá se to dost, nicméně položkový rozpočet nemáte a bez něj se to špatně posuzuje. Zejména pro další nabídky, je to většinou náročné se v tom zorientovat i s pol. rozpočtem. To co máte se sice jmenuje rozpočet, ale je to rozpočet pro banku, kde je např. "okna 100.000,-" ale to vám vůbec neříká za kolik je koupíte, ale za kolik si myslíte, že je koupíte. Kdyby to bylo stanoveno na základě pol.rozpočtu je to jenda jeho část, řekněme sumarizace. Položkový rozpočet s prací počítá s průměrnými cenami za určité období za každou položku na rozpočtu. Schválně přikládám jednu stránku toho našeho položkového rozpočtu. My tam tedy rovnou dodali nějaké položky skutečné, co jsme věděli, že budeme pořizovat určitě (okna, střešní okna, cihly to jsme prostě už věděli při jeho tvorbě). Stavíme patrový dům, takže to moc nepomůže, ale měli jsme 1 nabídku na hrubou stavbu bez základové desky a oken, ale naopak zase se střechou s drahými okny, je to 3 roky a cena s DPH byla 180 tis na 666 m3 (obestavěný prostor). My se subdodávkami a svépomocí (50:50) vešli do 2 mil se zavřenou stavbou včetně střešních izolací. Zedník za přízemí a strop (miako vložky tudíž fakt fuška s jeřábem, na to jsem neměla) chtěl za práci myslím asi 100 tis. (to je 100 m2 cihla Heluz 50). Položkový rozpočet nás stál myslím asi 2500,- a pořád s ním během stavby pracujeme.
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 už mám i položkovy rozpočet pošlu za chvilku
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tulda27 ale asi ne to v pořádku, tak uvidíme, té kalkulaci není ytong Komplet není tam střecha komplet vc vazniku nejsou tam materiály na koupelnu podlahy a dlažbu vc obkladů a nejsou tam interierove dveře, beton elektřina voda tepelko a vytápění
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 jo a má konečnou cenu špatně spocitanou je to něco přes 1300000 ne 1200000 ale do těch 1900000 počítal ještě nás ytong a nás beton jinak nic
Odpovědět
Profilova fotka
@teresh07 teď přijde ta práce Popelky - hledat položky z rozpočtu v nabídce firmy, nicméně určitě poptejte ještě jednu. Z jaké jste lokality? U nás v ulici staví jeden dům fy Havo, zahlédla jsem tu i vlákno, ale nestudovala. Tím, že stavíme sami to jde mimo mě 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
@teresh07 tak a teď jsem se ztratila - to je položkový "rozpočet" od té firmy? tedy nabídka formou položkové rozpočtu? protože pak to neporovnáte pokud nemáte ten Váš nebo alespoń jinou nabídku ale jak jsem psala, nás stál hrubý dům s minimálními náklady na práci 2 miliony (je fakt že máme extra drahá okna, cihly, překlady, střešní okna, tam by se to dalo asi o půl mega celkem stáhnout, ale pořád tam není ta práce).
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 ano ještě jsme poptali jednu místní, my jsme ji chtěli už předním ale on má hodně omezené časové možnosti proto jsme chtěli optat i jinou.. která má lepší časové možnosti.. a ten nám prý nechá udělat materiál za nakupku tak uvidíme co přinese
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 no tak to my nemáme vůbec v ceně nemáme okna dveře nic jak jsem psala Čekám ještě na jeden rozpočet od té místní firmy pravé
Odpovědět
Profilova fotka
@teresh07 jednu nabídku neporovnáte, to by vám opravdu někdo musel udělat Váš položkový rozpočet. Sousedé mají třeba dům do 100m2 na klíč, bungalov, a dali za něj 4 miliony - pak by vaše cena hrubé 2 mil seděla na stavbu s firmou. Ale opravdu je to věštění z koule a buď na tu nabídku přístoupíte nebo ne. Porovnat to nejde. co nám obecně říkali před začátkem stavby je hrubá a ostatní stavba 1:1. Stejně tak v celkovém rozpočtu máme cenu materiálu a práce cca 1:1. To jsou ale jen vodítka, k pořádné analýze musí být ten rozpočet od rozpočtáře. I tam se ne vždy sejdem, ale máte v ruce něco nad čím můžete např. diskutovat, pokud je tam výrazný rozpor.
Odpovědět
Profilova fotka
@teresh07 no my v hrubé od firmy taky měli jen střešní okna ne ta klasická. Děláme dům prostě teď už víc jak z poloviny sami a tím šetříme cca 1-1,5 mil. Já počítala na obestavěný prostor původně 4,5 tis. ale to se nevejdem už ani náhodou. Budeme na tak 6 tis. bez vnitřního vybavení a vnitřních věcí, už brzy uvidíme chýlíme se ke konci. Ceny na klíč jsou prostě úplně jinde, buď je to málo za nízkou kvalitu materiálu nebo prostě hodně jako dali sousedé se vším všudy včetně žaluzií a dlažeb venku.
Odpovědět
@tulda27 Havo nám teď také dokončuje dům, za 3 týdny stěhování a jsou super.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@teresh07 Tak hl. byste meli mit SVUJ polozkovy rozpocet udelany na zaklade projektu. Logicky, kdyz vam ho udela firma, tak jakou mate kontrolu, ze ho udelala dobre, schvalne neopomnela dulezite polozky atd.
Odpovědět
Profilova fotka
@coud17 napište mi soukr zprávu dekuju
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt jaké důležité položky? Některé věci rám nejsou protože je nebude dělat a dodávat ona
Odpovědět
@teresh07 No tak například dveře, dlažba...Asi vás nechápu. Pokud budete mít svůj rozpočet na celkovou stavbu, tak je jasný, co má kolik stát, ne? A tedy, zda firma dodržuje dohodnutý rozpočet, případně kde to je dražší a proč (například cena práce, příliš drahý materiál). Měli byste mít jasně dohodnuté ve smlouvě, z čeho bude stavět a co to bude stát. Tj. pokud byste měli rozpočet na to, kolik má stát hrubá stavba, kterou vám má dělat ta firma, tak jasně uvidíte, zda se do něj firma vleze, nebo ne? Navíc za práci platím až po předání.
Odpovědět
Profilova fotka
@teresh07 to se právě bez vašeho - ne dodavatelskou firmou vytvořeného rozpočtu - nedá poznat, každá dodávky je složená třeba z desítek položek a vy to neporovnáte, protože nemáte s čím Proto se právě platí za ten rozpočet, aby jste si tohle mohla pohlídat, nebo se platí stavebnímu dozoru, který to za Vás hlídá 🙂. Nebo to risknete a doufáte. Nám to za těch 2,5 tis stálo už kolikrát, zejména když má člověk subdodávky a ne dům na klíč.
Odpovědět
@teresh07 Jinak obvyklá nejnižší cena za takovej normální standard rodinnýho domu je cca velmi odhadem 30 tis. za m2. Tj. váš dům "na klíč" by byl za min. 4 mil. korun. Pokud si to nehodláte dělat sami, kdy ušetříte za práci.
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 Můžu se prosím zeptat na zkušenost jak u Vás nakonec přibližně vyjde poměr ceny hrubé stavby ku ceně dokončení domu? Jestli je to třeba 1:3 nebo jak Vám to vychází? Děkuji..
Odpovědět
Profilova fotka
@marki90 to se takhle nedá říct, my si stavíme opravdu hodně sami a strašně rveme do materiálu Pokud si řekneme, že hrubá stavba byla základy + zdi + stropy + střecha + okna tak to bylo 2 miliony přesně (byly v otm už i izolace do střechy, většina, hustá vata - ta nejlepší), ale okna drahá dřevěná, se střešními drahými Roto R8 jen to bylo víc jak půl milionu (myslím, že 380 + 125 + montáž těch střešních ) Manžel to má siceprecizně zapsané ale zas úplně rychlo z toho nejde vytáhnout co sláto jen něco. Teď se blížíme ke 4 milionům, al ev tom je i nářadí co jsme si koupili, kuchyň, sanitární zařízení dolní koupleny... U nás to bude cca 1:1.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?