Hrubá stavba dřevostavby do 500 000 Kč?

Profilova fotka
Ještě se zeptám jinak... Má někdo dřevostavbu (do 100m2 obytné plochy) a dělal si od firmy jen hrubou stavbu? Na kolik vás vyšla a od jaké firmy? Jsou i firmy, které dělají do 500.000 Kč? Děkuji za zkušenosti. =)
Odpovědět
168m2 - strecha + krov, klempirina, eps 140 + lepidlo, cena 1 427 000
Odpovědět
Profilova fotka
@keany 1,5mil. jen za hrubou? :-.
Odpovědět
@blahova_andrea ano, a to je ještě jedna z nejlevnějších. Měl jsem to i za více. Bohužel cena dřevostaveb šla dost nahoru. Zase nemusíte dělat omítky zevnitř. Každopádně jdeme raději do zděné varianty z důvodu ceny - vyjde nas levněji. A dle realitky má vyšší cenu než dřevostavba...
Odpovědět
@blahova_andrea @keany Já tady raději naše ceny ani nepíšu, připadám si jak úplný mimozemšťan, když vídím rozpočty jiných.....ale co se dá dělat, sami si to nepostavímě :-D.
Odpovědět
Profilova fotka
@keany no my kdysi taky zvažovali dřevostavbu a z uvedených důvodů máme nakonec ytong. a to jsem teda ani nevěděla jak moc cenový rozdíl to je.
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak je fakt, že když se srovnávají různé typy staveb a domy na klíč nebo svépomocí, tak jsou tam kolikrát propastné rozdíly. ale ono i svépomocí lidi kolikrát postaví dráž než na klíč a k tomu je potřeba připočíst ty roky, co tomu věnoval. hotové domy se pak ani moc srovnávat nedají, protože tam už to šíleně lítá na tom standardu a technologiích, co si lidi zvolí
Odpovědět
@blahova_andrea my jsme třeba počítali dřevostavba/zeď. Dřevostavba vám u zděného projektu 105m2 přidá navíc 20m2 (tloušťka zdí). Když výslednou cenu vydělím plochou tak cena za m2 vychází dá se říci stejně. Tady už je to pak o preferencích. Jestli raději ušetřit nějaký ten peníz (u nás cca 400 000) a nebo mít navíc 20m2.
Odpovědět
Profilova fotka
Myslíš včetně střechy hrubá za 500 tis.? To od firmy nedáte, jen ta střecha stojí dost..
Odpovědět
Profilova fotka
@keany no neříkám, že bychom nebrali o 20m2 víc prostoru. brali a rádi. ale těch věcí, proč jsme dřevostavbu nevolili bylo víc než jen finance. nehledě na to, že tedy i těch 400t by pro nás byl obrovský problém a díra v rozpočtu. pokud bychom měli půl mega na víc, tak bychom si spíš dopřáli sklep. kolik má obvodová stěna dřevostavby, že to udělá tak velký rozdíl oproti zděné? =-)
Odpovědět
@blahova_andrea Však já si nestěžuju :-). Budeme mít krásný domek za cenu, kterou jsme ochotni zaplatit a o tom to je :-). Chápu, že se každý rád pochlubí, že něco udělal sám a tak ušetřil spoustu peněz a obdivuju to....ale holt my na to nemáme ani ruce, ani čas, ani znalosti, tak musíme mít plnou šrajtofli a dát vydělat jiným ;-) . Taky jsme uvažovali o dřevostavbě a zjistili jsme přesně to samé, cena +- stejná jako zděný a tržní hodnota domu téměř poloviční (zvlášť po pár letech). Navíc jsem se bála, že se tam dá mnohem více zkazit a prostě firmu neuhlídáme. @market_a_dum Ale pro zakladatelku, vzhledem k tomu, že jsem se o dřevostavby před 2 roky zajímala, zkus poptat stavbu z europanelů ( já bych v tom sice bydlet nechtěla, ale je jedna z těch levnějších variant).
Odpovědět
@blahova_andrea když vemu třeba heluz family 38 cm a skladba stěny dřeva (fermacel, vata..) cca 15cm tak to je vcelku dost :)
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak na rovinu všem říkám, že nemít svého muže, tak zůstávám v bytě :-D nebýt toho, že on fakt je brouk pytlík a ferda mravenec v jednom, tak nestavím ;-) příjmy na to, aby nám to postavil někdo jiný nemáme. nebo teda možná nějaký ten základ osekaný, což by nás asi neuspokojilo. obdivuji fakt všechny, co staví. s firmou i sami.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@keany to jo, rozdíl to je, ale fakt to udělá celou jakoby další velkou místnost?
Odpovědět
@blahova_andrea jojo měli jsme to spočítané při rozhodování jestli zeď a nebo dřevo.
Odpovědět
@keany to je super argument, my máme nosné stěny 25 cm a zateplení 15 cm, což už je mimo desku, kolik má stěna v patrové dřevostavbě? ...to je zase jen nějakej ten pseudoodhad, kterej má ukázat, jak je něco super a přitom to není pravda..
Odpovědět
Profilova fotka
@plaintruth my máme 30+15 teda 15 teprve bude. mohlo by být mnohem méně, ale chceme žaluzie ve fasádě, tak musíme dát těch 15
Odpovědět
@plaintruth pokud chci dosáhnout tepelných vlastností aspon trochu jako dřevostavba tak 25cm nosné zdivo a 15 cm polyš je sakra málo a rozhodně bych to teda nechtěl vytápět Proto volím těch 375mm.
Odpovědět
@blahova_andrea Ono se to nezdá, my jsme to taky měli spočítané a dřevostavba by nás při stejném půdorysu vyšla cca o 12m2 lépe....ale ono to dost zkresluje, protože z těchto metrů navíc pokoj neuděláš, můžeš tak max. zmenšit o těch cca 40cm půdorys a tím ušetřit.
Odpovědět
@keany na patrový dům střední velikosti a tepelné čerpadlo, je to ideální volba a za vytápění dám méně než v dřevostavbě s eletrickými kabely nebo čimkoliv jiným ;-) svět není černobílý a vše pro má i své proti
Odpovědět
@plaintruth tepelné čerpadlo možná OK, ale u jednopatrového bungalovu s vodní podlahovkou a elektrokotle 9KW se zásobníkem 100L, asi neee :)
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak no další pokoj asi ne, ale ty stávající mohou být větší. my máme pro děti jen 12m pokojíčky, tak by bylo fajn, kdyby měli o pár cm víc. ale přežijí i bez toho, no :-D my jedeme ytong na patro, teplovodní podlahovku a tepelné čerpadlo
Odpovědět
Profilova fotka
@market_a_dum co vše je v tom půl milionu? Osobně si myslím, že je to málo na hrubou stavbu navíc od firmy..... my stavíme samo domo akorát si necháme udělat střechu a budeme rádi když se vejdeme s hrubou do 500tis
Odpovědět
@blahova_andrea Taky máme pokoje 12m2.....příjd mi to akorát pro 1 ditě. Pokud budou malé, tak budou spát v jednom a z druhého bude herna....a až vyrostou tak je rozdělíme. A za dalších pár let se odstěhujou a já budu těch 24m2už jen oprašovat :-) a těšit se, že si najdou čas a přijedou na víkend.....máš někde půdorys vašeho domku? Mohla bys mi ho kdyžtakposlat? Docela by mě to zajímalo :-).
Odpovědět
Profilova fotka
My máme naprojektovanou pasivní dřevostavbu a tloušťka stěn je včetně provětrávané mezery a fasádního obkladu 42cm. Při zachování stejných tepelných vlastností nám tloušťka zdí u zděného domu vycházela na 55cm. Takže z tohoto pohledu jsou stěny dřevostaveb opravdu užší a na stejném půdorysu lze získat větší vnitřní prostor. Ve většině případech to ale není až tak důležitý argument, protože zateplení zděnných domů se dává mimo základovou desku. My jsme ale třeba bojovali s odstupovými vzdálenostmi, takže tam už hrál každý centimetr svou roli.
Odpovědět
my máme jen střechu za 520 tis. ,rozměr 16x10m.
Odpovědět
@bejbinka001 Taky tak :-) +- pár (tisíc) korun a metrů :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak ale my musíme mít oba pokoje po dvou. mám dvě své děti a další dva nevlastní. takže základní zázemí musí mít taky ;-) pro jednoho je to v pohodě :-) půdorys má někde chlap a nechce zveřejňovat :-x
Odpovědět
@blahova_andrea Teda, já mám co dělat se 2 cácorkama :-). S tím půdorysem je to škoda, ale já ho taky nezveřejňuju :-) tak to chápu.
Odpovědět
No uprimne za 500 tis. hrubá je dost utopie. Jen zakladova deska, steny, okna a střecha je raketa, bez ohledu na to jestli je to dřevostavba nebo zdeny barak. Je to utopie svepomoci, od firmy už vubec☹ nechte si to nacenit a vraťte se do reality.
Odpovědět
Profilova fotka
@keany To je nějak hodně... I firmy co mi posílali nacenění, tak se nedostali na takovou cenu. U hrubé stavby max do milionu v té nejdražší variantě a to jsem posílala ještě návrh na 150 m2. Je tedy pravda, že máte větší dům a pravděpodobně na střechu jste použili pálené tašky, což je taky ta dražší varianta... Ale i tak mi to přijde dost... Otázkou co všechno v té hrubé stavbě máte, pokud jen to co jste uvedl, tak to je mazec... :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?