Jaká je cena zedníka na hrubou stavbu?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
projekt se nám dokončuje a vypadá to, že červenec/srpen budeme moci kopnout do země. V tuto chvíli sháním zedníka, který nám zvládne s naší pomocí postavit hrubou stavbu (bude pracovat samostatně + bude pomáhat rodina) prosím o informaci, kolik takový zedník stojí na hodinu (případně platíte spíše za celé dílo nebo hodinově), na epoptávku mi reagovalo už několik takových zedníků, jen bych prosila o radu, jaké máte zkušenosti s cenou. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, potřebovala bych poradit co se týká stavby, cen, rozpočtu atd...Máme nakreslený projekt, nechali jsme si udělat rozpočet, abychom věděli, nakolik dům vyjde. Cena vyšla 3 mil, ale bez topení (podlahovka+elektrokotel) a ČOV!!! Nechali jsme si stavbu nacenit od dvou zedníků na klíč, kdy jsou schopní se vejít do částky 2,7 mil + ČOV. Ale cenili nám to ještě další, kteří se vyšplhali na 4 mil.!! Což prostě za to nedáme!!! Od jednoho zedníka máme krásně rozepsané, co za kolik. Jen jsem naprostí lajci, a nevíme, zda se tedy do 3 mil vejdeme nebo ne. Byl někdo v naší situaci nebo ne? Popravdě už jsem z toho zoufalá. Představa, že si budeme muset navýšit hypotéku mě děsí. Podle čeho jste se rozhodovali, když jste se chystali stavět a nestavili jste svépomoci. Přítel by zedníkům pomáhal ve svém volnu, bohužel nemám rodinu, která by nám dům pomohla postavit
Odpovědět
Profilova fotka
@meggi14 rozhodovali jsme se podle ceny ;-) Máme postaveno na klíč a měli jsme určitý strop. Někdo se do něj vešel, někdo ne. Ale někdy to může být i o tom, že hodláte postavit "zámek za pár korun", pokud je většina nabídek úplně někde mimo (a jedna levná), tak bude spíš problém ve vašich nereálných představách ceny za dům. A ten jeden, co se náhodou vešel, bude nějaký matla ;-) Jinak počítejte ještě s dalšími min. 300 tis. mimo.. napojení na sítě, plot, kuchyně atd.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Dobrý den, mohl bych požádat někoho o kontakt na zedníky, kteří by vybudovali hrubou stavbu domečku 9x9 m do patra podlaží...děkuji za ochotu,Praha - Letnany.S pozdravem Jiří
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Dobrý den,já jsem vyučený zedník-obkladač s 27 letou praxí, co mohu doporučit tak úkolem ne hodinově,já sám dělám jen úkolem. Zedníci kteří dělaj hodinově tak se musí hlídat úkolem ne.Jinak jsem za ty roky dělal asi 2x na hodinu není to slast když majitel stojí za zády a nemáte klid na práci mě to osobně znervozńuje. A co se tíče cen z mé stránky se pohybuji na středu ceníku. práce mam jinak moc musim i odmítat preferuji rekonstrukce koupelen a bytů..hezký den přeji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Placení zedníka či stavební firmy se odvíjí různými směry zkuste si představit že jsme u různých kvalit pracovníka a také u jeho různé zatíženosti. Pakliže se zedník nemusí o nic starat a nepotřebuje k práci vlastní nářadí má za zadkem někoho kdo ho řídí je adekvátní odměna 120 na hodinku ,pakliže má své nářadí a auto ve kterém vám vozí materiál a musí si sám napočítat a chodíme jo řídit jen 3x týdně je to 170 na hodinku, jestliže mi člověk umí zabezpečit chod party a umí plánovat rozumí materiálům a umí převzít trochu odpovědnosti má různé stavební zaměření tak 200 až 300 na hodinku . Toť můj názor dělám stavarinu 20 let
Odpovědět
@bassbost tak nějak bych to viděla cenově taky (rozpočty, přes 20 let praxe)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
cena zedníka dnes od 200-350 Kč/hod, ale lepší je úkol, nechat si vypracovat daním zedníkem rozpočet a nechat vypracovat smlouvu o dílo,já to tak dělám jsem zedník obkladač v hodinové sazbě nedělam jen dle rozpočtu.
Odpovědět
hezky den, na kolik vas vysla stavba zaklady + hruba stavba, material vlastni, jedna se pouze o naklady na zedniky... dum bungalov 20*16 m ... lehce ve svahu, cenovy navrh 250 tis. a za zakladovou desku, hrubá stavba 280 tis.... celkem cca 3 mesice prace, bude to delat vice lidi, me to prijde strasne premrstene, 1 betonovani základu 47500 2 zdeni šalovacich tvatnic 73500 3 betonovani šalovacich tvatnic 64500 4 příprava pod zákl.desku hutneni hlíny, štěrku a t.d. 30000 5 Betonovani základní desky 30000 Celkem základy + deska 245 500 kč 1 izolace proti zemní vlhkosti 28000 2 zdeni obvodové a nosné zdivo 175000 3 osazeni překladu 20000 4 šalovani a betonovani věnce 25000 5 ostatní vnitřní pričky 35000 Celkem hrubá stavba 283000 kč prosim o Vase zkusenosti, ci nazory, deuji B.
Odpovědět
Profilova fotka
@beatax po nás chtěli 3 zedníci za základovku + kompletní zdeni vč. schodiště a komínů 250tis. Nakonec nám to stavěl znamej z dediny za 150tis :-D
Odpovědět
@beatax To jsou jako ceny bez materiálů?
Odpovědět
@beatax U nás si zedník řekl za zdění dvě plná patra 12x9 m bez základové desky 220 000. Bylo v tom: - hydroizolace - založení - zdění obvodových a nosných zdí - šalování a betonování věnců (2x) - dobetonávka stropních panelů - zdění příček
Odpovědět
Ano ceny bez materiálu, přijde mi to strašně nadsazeny
Odpovědět
Článek se načítá
@beatax Tak tady je to teměř přesně, to samé co materiál, to práce. Je to hodně, i v současné době. Ale práce je hodně, tak to zkoušej. Já mám zkušenost pouze s částí desky. Vyskládání ztracenek, hutnění poslední kamené vrstvy, rozložení a spojení kari sítí a vylití a srovnání vrchní desky. Byli tam 3 dny 4 chlapy. Ostatní práce jsem si dělám sám. A vyšlo to na 30tkč. Ve vašich cenách by to bylo tak 150tkč.
Odpovědět
@beatax my měli práce na základové desce 120 tis + materiál. Není započítána úprava terénu, ta byla také zvlášť. Základová deska 14x7,5m +8x9,5m
Odpovědět
Profilova fotka
@beatax u nás to za zdění bylo cca 1000,- Kč/m3 zdiva, stropy miako + věnce asi 50-60 tis 100 m2, hlavně ta deska to mi přijde rachot určitě to zkuste i jinde, jaká jste lokalita? stačí kraj :) pro představu
Odpovědět
Vysočina..
Odpovědět
U nás si řekl zedník za hrubou stavbu (bez základovky) 250 tisíc, tak mu manžel poděkoval za info a postavil si to sám 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@beatax tak to hledejte dál (my stavíme u Hořovic)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Dobrý den , když to tady čtu tak se nestačím divit Kvalitní zedník je vždy na doporučení od známého nebo někoho kdo s ním má zkušenost většinou čekačka jeden rok Cena zedníka 250 - 300 Kč , kvalitních zedníků je málo. dělám to 20 let , je tady někdo kdo by šel se mnou dřít na stavbu za 150 Kč na hodinu ale né na víkend ale na rok na dva stávačka 5.00 na stavbě 6.00 do 17.00 svuj vercajk za statisíce kde je potřeba dělat udržbu je tam opotřebení nejsem firma jsem živnostník pojďte budu rád, zedníky platím 250 korunama kteří něco umí a su za ně rád uplně normální cena 150 kč brali ukrajinci před deseti lety a co mohli to pos....... s pozdravem a s bohem
Odpovědět
Dobrý den, chci vybudovat na zahradě vyvýšené záhony, 2 o rozměrech 3x1,2x0,6 m a 2 o rozměrech 1,5x1,5x0,4 m. Stavba je z klasických pálených cihel. Základy vyhrabe bagřík. Jedná se tedy o podkladový beton pod ztracené bednění, ztracené bednění ve 2 řadách, výztuhy, vybetonování a následně vyzdění z plných pálených cihel do výšky 60 respektive 40 cm a vyspárování. Zedník, kterého jsem poptal a který by to stavěl společně s přidavačem si řekl cenu 20 tisíc (samozřejmě pouze za práci). Je to odpovídající ? Váš názor?
Odpovědět
@sumec1234 co ma zednik za vercajk za statisice? Delam kovoobrabeni a brecim, ze na vse musim mit naky spesl naradi a leze to do statisicu, tak me to zajima….
Odpovědět
Už před rokem si někteří říkali i o více jak 400 Kč/h i pro přidavače (přepočtena cena díla na hodiny) a podle nabídek si třeba za základy nebo podkladovou řeknou i o 1000 Kč/h. Některý zedník má nářadí jen za tisíce, častěji za pár desítek, ale dělí se o něj několik zedníků. Za statisíce musí být nějaký nadšenec a takového neznám, který je vybaven jak půjčovna (což se připočte k ceně zákazníkovi) - velká pila na cihly, vibrační deska, stavební výtah, ...
Odpovědět
@pavel_t Přesně tohle co jste napsal tady, napište na kterýkoli poptávkový portál. Do půl dne budete mít spoustu nabídek a můžete vyjednávat. Nebo tam napište rovnou Odměna 12 tisíc a uvidíte kdo se chytne.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?