Jakou možnost zvolit?

Zdravím, už poměrně dlouho procitam fórum a jelikož se už nejspíš blížíme ke koupi pozemku, zajímalo by mě, co by jste mi doporučili. Já řidič kamion, tím pádem věčně pryč. Většinou od pondělí do čtvrtka, ale není pravidlem, jinak každý víkend doma. Žena taktéž časově náročné povolání. Máme predschvalenou hypo 4,5 - 5mil. Pozemek bude stát nejspíše 1,5mil. Tím pádem máme 3,5mil na vše, od zakl.desky až po vybavení domu. Domek určitě bungalov 4kk okolo 120 metrů užitné plochy. Nějací favorité by se našli, ale mám strach z ceny. Většinou jsem viděl domky okolo 3 až 3,3mil v této kategorii. Tím vyvstává otázka, má cenu při našich časových možnostech vůbec uvažovat nad dodavatelskou možností? Ještě podotknu že na dům spechame i nespěcháme. Moje představa by byla cca za rok od kopnutí do země bydlet. Poradí někdo?
Odpovědět
Dobrý den, záleží, z čeho chcete stavět a jak moc jste ochotni obětovat i to málo času co máte. My jsme uvažovali podobně a nakonec nás čas tlačil natolik, že jsme "museli" zvolit variantu na klíč. Teď, když vidím, že i tak jsme strávili hodně času úpravou dispozic a výběrem různých věcí od oken, dveří, přes střechu, obklady a vše v koupelnách, podlahy, nějaký nábytek na míru, kuchyně, svítidla, exteriér... jsem ráda za to, že nám zbyla jen tahle možnost. Ne každý má čas a nervy na to řešit komplet stavbu a řemeslníky, a ten stres kolem - my by jsme to nedali. 🙂
Odpovědět
Stavět chceme asi z čehokoliv 😀 Nebráním se tak nějak ničemu, i když nejraději bych dřevostavbu, dal beton a asi jako poslední možnost cihlu. Jako ideální kompromis mi přijde nechat si udělat jako nabízí např. Dům jedním tahem z Vintířova dům k dokončení za cca 2mil a zbytek sami, nebo mě napada fa. Lucern a jejich superhrubá stavba když dům už má i hotovou fasádu.Nějací znamy zedníci, obkladači, topenáři elektrikáři by se určitě našli.
Odpovědět
@dualtron1425 S djt je stavba fakt cvrkot. My máme hrubou stavba a za dva dny nám udělali udělali dvoupatrový domek. Výhodou jsou už udělané krabice na zásuvky, drážky pro vodu a odpady a stěny s hladkým betonem stačí jen sem tam opravit bublinku, napenetrovat a vymalovat. Druhá strana panelu samozřejmě potřebuje omítku. Nevýhodou je složitější (dražší) deska a v našem případě dlouhé řešení projektu.
Odpovědět
@kofejn A můžu se zeptat na kolik to zatím všechno vyšlo?
Odpovědět
Deska 345kKč svépomocí, hrubá asi 1174kKč. Čekám faktůru na druhou splátku, dělali to včera a předevčírem. Okna budou v pondělí, ale ty jsou přímo z PKS (267kKč)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?