Kolik jste dali za hrubou stavbu? A kolik po dokončení, celkově?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj jen pro zajímavost, jen by mě zajímalo kolik kdo dal za hrubou stavbu, a cena po dokončení domu. A prosím ještě rozměr domu :) díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bublikkk jmk Hrubou nám tak z 90% stavěli řemeslníci :-) Máš na hrubé stavbě něco, co to prodrazuje, krom těch priznanych trámů?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
@maximsoon To je paradni cena, mohl bych se zeptat na materiály a rozepsání trochu ,,, jelikož sam uvazuji o bungalov zhruba v téhle velikosti. Dekuji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Abych nemusel zakládat novou diskuzi, tak si dovolím oživit tuto 🙂 řešíme aktuálně nacenění hrubé stavby (jihomor. kraj) s tím, že se jedná o 2patrový dům z jedné strany zasypaný hlínou (svah - vstup do 2.NP). 1.NP tak bude ze 3/4 ze ztraceného bednění, zbytek ytong. 2.NP bude celé ytong. S ohledem na nutnost výkopových prací bude samozřejmě dražší samotné založení. Nyní nám přišlo první nacenění a cena je ve výši 2,7-2,8 mil (výkopy, základy, hrubá stavba bez oken a střecha). Je prosím tato cena adekvátní nebo se raději poohlédnout ještě někde jinde? Náš rozpočet byl původně o něco málo nižší, takže jsme nemile překvapeni 😞 Děkuji.
Odpovědět
zapomněl jsem uvést plochu domu :-/ zastavěná plocha je cca 80m2, podlahová vychází přibližně na 125m2, jedná se o klasický obdélník 8x10
Odpovědět
@majkeeip My jsme podobne dali za patrovy dum, ale staveny na rovince. A prece jen uz je to vic jak rok nazad. Takze bych se te cene nedivila...
Odpovědět
My teď trochu menší domek , rekonstrukce , čili už máme základy a obvodové zdivo a jsme v tom za 2 mega . Myslím , ze je to teda cena asi už normální :/
Odpovědět
Profilova fotka
bungalov 220 m2, střecha hliník, okna plus 2 x HS portál, 2 x vchodové dveře, dvojdomek svépomocí koplo se 12/2021 svépomocí 2,5 mega plus x hodin práce
Odpovědět
@majkeeip my jsme začali stavět v listopadu 22 v Jihomoravské kraji, takže ceny by mohli být srovnatelné. Základy domu máme také s většími úpravami terénu, 2NP, plochá střecha, zastavěná plocha domu cca 120m2 a dvojgaráž 42m2. Oslovili jsme 2 velké firmy a 3 menší. U větších firem byla cena strašný přepal, za hrubou stavbu si řekli 5 mil, u menších firem cena kolem 3,5 mil, vše s DPH (zemní práce, základy, zdění, stropy a střecha). Naše kalkulace byly cca o 0,5 mil menší, ale chtěli jsme začít stavět co nejdříve. Dalo by se určitě ušetřit na materiálu, s tím by si člověk musel ale vyhrát a vše si sehnat sám, což zase může stavitele brzdit a většinou na to nepřistoupí. Pokud bude platit, že hrubá stavba je cca 40% stavby, tak ani nechci dopočítávat, na kolik celkově dům vyjde.
Odpovědět
@hon13zik Díky moc za odpověď. Z toho mi vychází, že naše nacenění je vlastně úplně v pohodě 🙂 S tou celkovou cenou stavby Vás úplně chápu, taky děláme pořád různé propočty a zvažujeme, co bychom si mohli udělat i sami a na čem bychom mohli alespoň něco málo ušetřit 😄
Odpovědět
@hon13zik bohužel vás nechci strašit ale spíš se říká, se že hrubá je jen třetina ceny celé stavby ne, 40 %. U mě to tedy také tak bylo, ale stavěl jsem svépomoci a dodavatelsky. Hlavně mějte lidi napaměti, že na hrubé se dá nejvíce ušetřit. Samozřejmě nejvíce tím, že si něco uděláte sami (a ono to není moc složité, naučí se to každý) ale také tím, že si seženete sami materiál.
Odpovědět
Před 13 lety dokončeno, dům na patro ze 44 cihel, dvojskla, plechová střecha, 5cm polystyrénu, plocha 374m2 celková, v domě garáž 50m2 Cena pozemku + hrubé stavby a krovu holého 1 345 000kč koupeno 2006 jako rozestavěné, další investice asi 2 miliony Vše rukama nebo přes známé, střecha jako latě, fólie, ryny, krytina, oplechování 6 oken a komína stála asi 120 000 Podlahy vyšly nějak tehda na 100 a na 60 v patře Elektrika 35 Zahrada zavlažování, čerpadlo a rozvody trubek 150 Omítky se dělaly normálně v míchačce cement a písek se míchal, žádné hotovky Kuchyň byla asi za 100 Schody doma vyrobené celkové Topení 150 tisíc dohromady vložka, akumulační nádrž, 24kW elektrokotel, trubky, armatury a včetně podlahových trubek a radiátorů
Odpovědět
@vladimir_sacha jakou vypovídací hodnotu má pro tazatele cena z roku 2010?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@majkeeip ted končíme se stavbou a hruba stavba u nás byla cca 30% konečné ceny ale stavěla firma na klíč, začátek stavby srpen 21
Odpovědět
@mahonia to si mě moc nepotěšila 😄 to by znamenalo, že dokončení se bude blížit 6 mil. (+ 2,7 za hrubou). U dokončení si asi budu část věcí dělat sám (tím bychom mohli alespoň něco málo ušetřit), hrubou chci mít naopak celou od firmy. Počítáš to prosím včetně vybavení (tj. kuchyň, skříně, ...)? p.s. Vaše "hnízdo" je úplně jiný level 🙂
Odpovědět
@majkeeip to děláš přesně naopak 🙂 ... na hrubé nejvíc ušetříš a uděláš si ji až po střechu sám ... naopak, na dokončovacích pracích (omítky, fasáda, voda, elektřina, podlahy, dlažby, obklady, izolace, kuchyň) už toho moc neušetříš ... a pak se dá ještě ušetřit na tereních úpravách ... a samo nezapomeňte na vybavení domu, to bude taky par set tisíc ...
Odpovědět
@xkarlos kdybych měl někoho k ruce, tak se do toho klidně pustím, ale sám tomu vůbec nerozumím 😞 terénní úpravy budeme řešit až po dokončení stavby a postupně, jak bude čas a chuť. Vybavení počítáme pouze kuchyň a koupelny, zbytek v podstatě máme, takže bude muset ještě nějakou chvíli vydržet 🙂
Odpovědět
@mahonia Potvrzuji 30% a bez skrini nebo nabytku. Na druhou stranu usetrit by se dalo hodne, clovek si muze sam udelat podlahu, obklady, koupit mnohem levnejsi sanitu a baterie, okna levnejsi, nemit rekuperaci...
Odpovědět
Profilova fotka
@majkeeip faktem je, že my máme specifickou atypickou stavbu, ale u nás hrubá stavba bylo něco málo pod 25%. Podepsala bych se pod všechny názory na nejlepší možnou úsporu na hrubé stavbě, a také bych připomněla, že na hrubé stavbě tě firma nejlépe ojede. Když bys u toho nehlídkoval, nezjistíš a nezkontroluješ, jak hluboké jsou základové spáry, kolik je tam betonu a jakého a pod.
Odpovědět
cca 30-35% stavělo se poměrem 10% svépomocí , zbytek dodavatelsky........ Pasívní dům na patro 150m2. Stavba začala 06/21 a 10/22 bylo stěhování.
Odpovědět
Profilova fotka
@majkeeip kuchyň je v tom započitana, skříně, zádveří a koupelnový nábytek ne. Také v tom nejsou terénní úpravy, terasa atd. To vše nás ještě čeká ale nejdříve se musíme přestěhovat a prodat současné bydlení.... Ale určitě se to dá udělat levněji např.okna...protože nám vycházely vysoke buď 2250mm nebo 2500mm a já jsem chtěla ty větší musely být v hliníku atd....
Odpovědět
@michal_rybar připočte max dvojnásobek a má dnešní Rekonstrukce sedlové střechy domu, třetina krovu, šindel na střeše nás vyšla loni na 120 a plocha asi 140m2
Odpovědět
@majkeeip tak projekt máte tak materiál si spočítáte ať máte trochu představu u vás je trochu atopické ty výkopové práce ty cenu nastřelí. Záleží i na tipu střechy a krytiny. @vladimir_sacha dvojnásob byl kdysi v roce 2021 jak jsem stavem vyšel kubík impregnovaneho dřeva myslím že něco přes 2000 tisíce teď jsou holé trámy za 10500kc a desky 9000 tisíc to bych místo 70000 tisíc za střechu dal minimálně 250000.
Odpovědět
@edison101 Tak nikde není psáno že musí být vše nové ze stavebnin Dá se z druhé ruky nebo co se kde najde Když bylo za rozebiračku 3 m3 vaty + profily z příček SDK tak se to rozebralo a bylo to zadarmo, jen práce s tím Střecha se zkontrolovala, desky se sundaly, zařezaly kraje, háky z ryn se našly rezavé, tak se obrousily, natřely a dalších 1500 Kč ušetřeno. Když se stavělo tak se daly taktéž plné cihly ze starého domu, ty stačilo očistit a znova se využily, tím se ušetřilo pár palet cihel porothermu atd.... Prostě takto se musí, pokud chce člověk dnes ušetřit a aby cena byla dvojnásobna oproti 2010 pořád
Odpovědět
@edison101 no paradoxem je, že za veškeré výkopy a úpravy terénu před stavbou si firma účtuje do 50 tisíc... (tam jsme čekali naopak více)
Odpovědět
Moc nevím, jak se ušetří na hrubé stavbě. Od firmy dostanu nabídku na 3M, a když tam budu po večerech a víkendech stavět, tak mi stejně naúčtují 3M ne? Nebo stavební firma účtuje po dnech, a když odešli od stavby (díky mé výpomoci) o týden dřív, tak mi naúčtují o 100k méně?
Odpovědět
@secuser1 ušetří se tak, že si hrubou uděláte dodavatelsky nebo sám. Jako 3mega bych za hrubou nedal ani omylem. Máme 180m2, cihly 300k, základová deska včetně dvou vrstvých kari sítí - 300k, vaznikova strecha s betonovými taškami 450k. Řešte to subdodavatelsky, berte si živnostníky na jednotlivé etapy, případně jen na část.. Ale těžko radit, pokud někdo bere 100k měsíčně, tak chápu, že nemá čas ani chuť běhat někde po stavbě a zaplatí lidi. Kdo nemá, musí prostě do montérek..
Odpovědět
@secuser1 3 miliony je strašně moc za hrubou. Co to budete mít? Toto není nacenění na normální ani větší RD co se hrubé stavby týče, ale tak na bunkr..... Veškeré výkopy zvládnete sám s minibagrem nebo pozvete 4 kopáče a za víkend vám to vykopou. Prostě po práci přijet, už v monterkach a stavět, do půlnoci klidně, pak na 4 až 5 hodin spát a do práce, víkendy utopené na stavbě, veškerá dovolená taky, ale jinak to nejde, pokud chcete ušetřit
Odpovědět
@majkeeip Nechte si udělat ještě jednu až dvě nabídky a potom porovnávat , názory jiných jsou pouze odhady a dohady, každý má na situaci jný pohled, jiné možnosti a zkušenosti a hlavně jiné požadavky jak by výsledek měl vypadat. Jen jak to bylo u nás pře 8mi lety 120 zastavěná, zastřešené stání pro 3 auta + přívěs něco málo nad 2 mil. Dokončení jsme dělali samomanažeerstvím a kolem domu vlastníma rukama no a taky žádná výhra. A ani tak 60% asi nestačilo, Ne každý má čas, energii, možnosti, zdraví a taky znalosti dělat sám. Myslim, že kdyby to dokončila původní firma bylo by to 300-400tis víc, ale jednalo se pouze s jednou firmou a veškeré problémy s dodavateli a termíny šli je na nimi, hlavně by to bylo dřív.
Odpovědět
@vladimir_sacha osobně bych na střechu nedal x let staré desky někde z jiného domu abych za 20 let řešil že je po nich. A celkově jestli vy to takto řešíte se nedivím že vám furt něco praská když každý kousek zdiva máte z něčeho jiného. Normálně to člověk nedělá když to dělám tak pořádně. @majkeeip to je málo jsem počítal že jen to máte z půl mega. Je pravda že hodně hrubé máte že ztraceného bednění a nějak více řešenou i pevnost na boční tlak když bude z jedné strany ve svahu. Chce to spočítat materiál.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem asi ráda že už máme dům za sebou. Před 2,5 lety dokončeno a hrubá stavba vyšla něco málo přes milión. Elektrika, voda.. vše svépomocí.. jinak náš dům vyšel na 4,5 mil, zastavěná 190, podlahová 165.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?