Na kolik vás vyšel projektant (rekonstrukce rodinného domu)?

Už rok řešíme projekt k stavebnímu povolení, vyhodili jsme už dva projektanty.. s jedním se dokonce soudíme.. Mám toho dost a asi se vydáme cestou levného projektanta, co udělá jen to nejdůležitější pro stavební povolení a firmy už si budem koučovat sami. Na kolik Vás vyšel projekt ke kompletní rekonstrukci rodinného domu? Výměna střechy, oken, zateplení, změna dispozic, zásah do nosných dní, elektřina, plyn, voda, kanalizace atd? Díky za odpovědi PS: případně, že jste byli s projektantem spokojení, dáte i doporučení? Praha východ a okolí, děkuji
Odpovědět
tip na projektanta nemam, ale komentuji protoze me zaujalo, ze uz jste vyhodili 2 projektanty.... Nevim sice proc, ale chci jen podotknout, ze mnoho lidi si predstavuje, ze vse bude podle jejich predstav... skutecnost byva ale jina. jak se rika, prvni dum stavim pro nepritele, druhy pro znameho a TRETI PRO SEBE. Je to z duvodu, ze clovek byt chce uz ten prvni mit idealni tak casem zjisti, ze neco by udelal jinak. Z toho duvodu si myslim, ze projektant by mel byt v prvni rade dobrym radcem i oponentem zaroven. Je nezaujaty a proto objektivni a nad veci. Berte muj komentar prosim obecne, neznam vas a nerikam, ze jste se rozesli s projektantem bezduvodne... ja jen z vlastni zkusenosti :)
Odpovědět
Nás stál projekt na kompletní rekonstrukci domu 50 tis. Vybrali jsme projektanta zcela náhodně, neměli jsme žádné doporučení. Měli jsme nějakou představu, ale nepovažovali jsme jí za dogma a náš projektant vymyslel i spoustu dobrých věcí, které by nás jako laiky nenapadli. Došel s námi i na stavební úřad s projektem, aby jsme případné výhrady stav. úřadu vyřešili předem a ne až při podání žádosti o stavební povolení. Tím jsme ušetřili spoustu času. Dělá nám i stavební dozor. Pokud si něčím nejsme jistí, zavoláme mu, přijede a na místě vyřešíme i se stavební firmou. Firmu, která nám rekonstrukci dělá, nám doporučil on na základě zkušeností z jejích jiných staveb, kde dělal stav. dozor. Ani s projektantem ani se stavební firmou nemáme problém. Dům je 200 let starý a zbyly z něj jen obvodové zdi. S rekonstrukcí jsme začali v listopadu a na začátku června se stěhujeme.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
Profilova fotka
@karensilva Dobrý den, je možný kontakt na pana projektanta. Děkuji Míša
Odpovědět
Nedá mi to neokomentovat. Jsme teprve na začátku a s projektantem teprve začínáme pracovat, ale proces hledání projektantů a obecně komunikace s nimi příšerná. Už jsem to tu i několikrát četla a sama mohu potvrdit, že kolikrát vůbec nereagují. Teď jsme oslovili (poptávalo) asi 4-5 projektantů v okolí a ozval se nám zpátky jenom jeden. Naštěstí má úplně výborný přístup, ale dost mě to překvapilo.
Odpovědět
@calumka To bude asi tim, ze vsichni nesedi u mailu a necekaji, az se jim nekdo nabidne. Dobry projektant ma praci zamluvenou i na rok dopredu.
Odpovědět
@calumka Jestli je to projekt na rekonstrukci, tak se tomu vůbec nedivím. Oproti novostavbě s tím bude podstatně více práce. Je to náročnější i na znalosti a zkušenosti a jestli má ještě suplovat architekta tak tím víc. Tudíž když to pro něj bude trojnásobně náročnější, tak nemá jisté, že dostane trojnásobek jak za novostavbu.
Odpovědět
@puhelin takhle jsem to ani nemyslela. Nejde mi o to, že někoho oslovím a hned začneme spolupracovat. Dle mého názoru komunikace je základ a pokud má někdo takový přístup tak to odpovídá o kvalitě. Jen jsem chtěla poukázat, že to není vůbec jednoduché najít někoho dobrého projektanta.
Odpovědět
@calumka Ted se zmenou na ministerstvu se vubec netusi, jak budou rizeni probihat a jak se bude postupovat pri podavani dokumentu na uradech. Ve svem okoli mam nekolik projektantu, kteri bouchli do stolu a odmitaji se toho chaosu ucastnit, tak prestali projektovat a delaji uz jen dozory. Treba je to i problem nektereho z tech, ktere jste oslovili.
Odpovědět
"Mám toho dost a asi se vydáme cestou levného projektanta, co udělá jen to nejdůležitější pro stavební povolení a firmy už si budem koučovat sami." No hodně štěstí, protože ho budete potřebovat. V dnešní době sehnat levného projektanta na rekonstrukci RD...jehla v kupce sena.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
@dusli reagujes mi na prispevek z roku 2016? 😀😀 dum jsme v klidu dokoncili dle predstav, nakonec jsme opravdu meli velkou kliku, dali jsme se dohromady s projektantem, co nam jeste vse pripravil navic i pro tehdejsi zelenou usporam.. Stavbu jsme si ridili sami a usetrili nekolik milionu
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
@budouci_maminka Můžu poprosit o kontakt na projektanta? Moc díky.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?