Názory na cenovou nabídku

Zdravím. Moc prosím o názory na cenovou nabídku od firmy na výstavbu hrubé stavby. CN máme i od další firmy, a ta je dokonce o trochu dražší, takže předpokládám, že se to tak pohybuje. Ale moc prosím o vaše názory. Vše je ve fotkách. Firma, jejíž CN zde uvádím, je nám sympatická a velice reálně uvažujeme o podpisu smlouvy o dílo. Firma je česká, žádný gigant, žádná pochybná parta cizinců. Kupříkladu položka "Zdivo Porotherm 30... " obsahuje dodávku + montáž, ale už ne manipulaci na staveništi (to zahrnuje položka "Přesun hmot pro budovy..." takto je to i u dalších položek, pokud není uvedeno jinak. Jde mi v podstatě o jedno. Znát názory zkušenějších, zda se pohybuje v reálných cenách anebo je přemrštěná. RD má rozměry 9920x9920mm. Děkuji mnohokrát a přeji pěkný den.
Odpovědět
Presun hmot HSV (v ramci staveniste) se v rozpoctu vycisluje jednou polozkou pro celou stavbu. Pro PSV (tzv. remesla) se to vycisluje samostatne pro kazdou polozku a byva to x % z te polozky. Jak se pohybuji polozky ted bohuzel prehled nemam, jsem uz docela dlouho na RD 🙂 Snad se vyjadri nekdo s aktualni zkusenosti, protoze ceny sly dost nahoru.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@progonCZ špatná nabídka to rozhodně není, stavěla mi firma v 2017 stavbu podobných rozměrů (11 * 7,5), akorát zdivo bylo porotherm 44T Profi na tenkovrstvou maltu, měl jsem jiný komín (Shiedel Absolut) a navíc Schiedel Parat a jeden balkon a překlady na žaluzie 11 ks, ty tam taky nemáte. Jinak miako vložky, betonové schodiště asi stejné. Základová deska mě stála 250K, ale měl jsem celoplošnou izolaci fatrafol a na tom mazaninu 4 - 5cm jako ochranu, a hrubá stavba bez krovu a střechy 1 068K. Střechu mi dělala již jiná firma, navíc máme nadkrokevní izolaci, to už se nedá srovnávat. Celkem tedy bez střechy 1 318K. Na to, že se píše rok 2020 tak si myslím že to není špatná cena.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?