Řadový dům (patrový) 200m2 - je reálné postavit za 2,5mil.?

Profilova fotka
Ahoj ve spolek...u nás ve městě se prodávají parcely na řadové domky za docela pěknou cenu i s projektem, proto uvažujeme, že vybudujeme řadovku místo koupě bytu. Zastavěná plocha je cca 100 m2, celková užitná procha je cca 200m2 a v tom je tedy i 25m2 garáž. Je reálné postavit takto velký domek za cca 2,5 mil. Kč. Díky za rady a komentáře.
Odpovědět
Profilova fotka
Opravdu ta řadovka bude mít užitnou plochu 200 metrů? To se mi na řadovku zdá hodně moc...
Odpovědět
Profilova fotka
za 2,5 mil. to možné je, ale ne s všemožnými vychytávkami, které cenu zvyšují. obyčejný dům se postavit dá. jen si musíte pohlídat výši standardu. nepíšeš co vše v té ceně 2,5 mil. chcete mít už započítáno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimirsvorba bude mít 190 m2 čekám na končený projekt od města. @blahova_andrea no chtěla bych to mít dá se říct na klíč jako od firmy, takže dá se říct k nastěhování včetně podlahových krytin, nepotřebuji supermoderní dům se všemi možnými vymoženostmi
Odpovědět
Profilova fotka
@evice21 k nastěhování na klíč, takže podlahy a koupelny? na kuchyni, nábytek apod. počítáte další peníze, rezervu? pokud to má být za 2,5 na klíč s tím, že si jen přenesete prádlo z místa na místo, že to bude kompletní, tak to asi reálné nebude ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak nakonec mi poslali podrobnější plány řadových domů, krajní mají 200m2 a ten prostřední co bychom chtěli my by byl 180m2 a v tom je 20m2 garáž. @blahova_andrea ano mam na mysli podlahy a koupelny bez ostatního jako nábytek a kuchyň...a zřejmě bychom to asi ani nedělali na klíč, ale sháněli bychom jednotlivé dodavatele. Jelikož dělám (tedy teď jsem na mateřské) na betonárce a znám tam spoustu stavebníků, co se týče hrubé stavby, podlah, omítek a zbytek bych také pořešila jednotlivě. Co myslíte?
Odpovědět
Profilova fotka
@evice21 já můžu jedině říct , že mi budeme teď stavět patrový dům 180 M2...nabídky od firem 3,3-3,7mil na klic...bez kuchyně samozřejmě ....takže podle mě je to nereálné za 2,5mil , jediné svépomocí ...nám právě cca 2,5 mil vyšlo po spočítání veškerého materiálu bez práce ....ale za je určitě radši Radovka než být , to jednoznačně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzazidkova projektant vam dal konkretní rozpis materiálu nebo jste si museli dopočítat sami?
Odpovědět
Profilova fotka
@evice21 já si myslím, že to možné je, ale budete muset hledat levné řemeslníky a hodně šetřit při výběru materiálu. prostě nebudete mít hs portál, tepelné čerpadlo, rekuperaci, dlažbu za 1500 metr apod. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evice21 nene nedal, dál by ale cena byla okolo 10 tisíc :/....a jak píše Andrea, možná by to šlo srazit ještě o trošku dolu ale myslím že my vše mame ve standartu , jediný nadstandard je snad hs portal a krb
Odpovědět
@evice21 my budeme stavet tento rok take radovku. Mame 160m2 a rozpocet 2.8mil doufam, ze se do toho vlezem, snad i min. Ta radovka ma vyhodu, ze se nemusi izolovat cela a k sousedum delame jen prizdivky z 25 zdiva.
Odpovědět
Profilova fotka
@blahova_andrea to ani nemame v planu mit nejake drahe materialy, staci nam zlaty stred. @zuzazidkova ja dnes zadala zednikovi k vypoctu, ten to odveze do stavebnin a tam ma nejake slevy + tam mam znamou takze bude jeste nejaka sleva navic. A uvidime jak potom s dalsim tohle se tyka pouze hrube stavby. @barakara no to my máme prave taky jen 25 dlouhe steny - dobre je ze nemusime platit nic za projekt, ohlaseni stavby, pripojky jsou metr za pozemkem, vymereni pozemku ne v cene
Odpovědět
Profilova fotka
@evice21 hrubá stavba je to jednodušší a levnější na domě ;-) až na těch vnitřcích to právě lítá a je potřeba to hodně hlídat, aby se člověk vešel. přiznám se, že nám se to jako naprosté většině ostatních úplně nepovedlo. myslím, že většina lidí si říká, když už tak už a nechce prostě to nejlevnější, když to není dle jeho vkusu :-N :-(
Odpovědět
Článek se načítá
@evice21 no my take ne, vyprojektuju to sama :-D My vyuzijem stavajici pripojky, takze jen rozvody v dome. Mame to jeste ztizene, ze demolujem stary dum na tom miste. Kdy zacinate stavet?
Odpovědět
Profilova fotka
@barakara no to my ještě nevíme, máme to tak komplikovaný :D my pořád chtěli byt, ale tady u nás (Domažlice) stojí byt jako dům, tak jsme se teď rozhodli, že postavíme řadovku, který tu má město naprojektovaný...ale než jsme se rozhoupali já jsem na mateřský...a mám strach, že nám nakonec nedají hypo, ale tak zkoumám kolik co a jak, ale můj poradce říká, že bychom na ní měli dosáhnout. tak nakonec uvidíme :/ ale snad vše dobře dopadne...
Odpovědět
Profilova fotka
@blahova_andrea no to je samozřejmé, že člověk nechce úplně to nejlevnější, pak to taky nic nevydrží...uvidíme no musíme to pořádně nechat nacenit...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?