Menu Forum

Rozpočet 150m2

24. zář 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
tomis1
Registroval se 14. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
tomis1
Registroval se 14. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků. Region Ostrava.
 @jumpmans. Přesně tak, trochu se to tady zvrhlo. emoticon. @zeneva tobě děkuji za rozpočet, ale jak vidím většina lidí se zasekla u něho místo toho, aby psali k dané otázce. emoticon
24. zář v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tulda27
10
Registrovala se 4. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 384 příspěvků. Má 6 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
tulda27
10
Registrovala se 4. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 384 příspěvků. Má 6 přátel. Region Praha.
 @tomis1 K elektro přípojce - jen rezervace příkonu od ČEZu stojí 12500,-, + Vaše "budka" ta bude i svépomocí 6-8 tis. U vody a kanalizace si zažádejte na svém dodavateli o odhad ceny. Např. náš Vak Beroun za to chce jen za připojení vodoměru do už hotové šachyt a přípojky 5 tisíc. Odhadem tedy celá legrace kolem vody počítejte 20 tis. a kanalizaci neodhadnu, máme to už všechno hotové od obce. Jsou to jednotlivé malé částky, ale naskáče to...
Budeme mít třeba jen obyč drátěný plot a materiál se všemi blbinami kolem nás vyjde 50 m na cca 15 tis. (+ 10 za podhrabovky).
Víc ještě neporadím, dál jsme se nedostali emoticon. A vlastně - ještě nám obecně zatím vychází, že práce a materiál jsou cca 50:50. Takže dost ušetříte na té své práci.
Máte na projekt projektanta nebo je/bude typový? PRotože slepý rozpočet s průměrnými cenami stojí obvykle 1500,- a do toho se vyplatí zainvestovat, aby měl člověk přehled.
A na vynětí ZPF jste se dívali? to také mohou být větší částky, pokud máte dobrou půdu.
24. zář v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
Registroval se 4. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 728 příspěvků a 4 alba. Má 2 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
requied
13
Registroval se 4. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 728 příspěvků a 4 alba. Má 2 přátele. Region Praha.
 @tulda27 po mě chtěl taky VAK beroun 21tis za navrtani jejich trubky+vodoměrnou soustavu(bez šachty)+geo. zaměření přípojky 21tis. Kanalizace 7tis.
Jsou to ku*vy emoticon
Komplet přípojky by udělali za 150...
24. zář v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tulda27
10
fotoportrét
fotoportrét
tulda27
10
 @requied no my už měli šachtu a stejně mi do telefonu řekli, že to bude ještě 11 tis (jen za tu soustavu a montáž) tak manžel zatlačil ať koukají poslat rozpočet - oni jako že s cenou ale nejde nic udělat - no a pak jsme jim to seškrtali, protože půlku věcí už právě zaplatila obec a chyběla jen ta jedna poslední, ale klidně by nám to všechno naúčtovali znovu (a jen za zaměření šachty tam např. měli asi 5 tis!!! když celý pozemek vyjde tak na 3 tis.).

@tomis1 Což je další obecná připomínka - všechno a všechny pořád kontrolovat ideálně křížem. Zrovna Modrá střecha je na tohle dobrá, lidé tu poradí co je reálná cena a co už je haluz... emoticon.
A vlastně ještě jedna pomůcka k ceně - u svépomocné stavby je orientačně možné vycházet z ceny cca 15 000/m2 čisté plochy. Aby pak člověk neměl moc zkreslený odhad. Kamarádi se dodavatelsky vešli do 20 tis/m2. S tím, žejim cenu hodně hlídat trochu nadstandartní stavební dozor.
24. zář v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
312
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3005 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
mitote
312
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3005 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
 za me osobne mas podhodnocene omitky a vnitrni dvere... pokud tedy nepocitas, ze koupis to uplne nejlevnejsi a ze si omitky udelas sam... ale i tam nevim nevim jestli se s materialem vejde do 30 tis... jinak mne tam chybi sanita, elektro pocitej spise vice, delali jsme sami a jsme tak na 50tis... ale mam doma elektrikare i revizaka. Dale nevidim rozvody vody a kanalizace v dome. Na krb vc obestavby a kominu bych asi take pridala.
24. zář v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí