Rozpočet bungalovu svépomocí 150 m2, je to reálné?

Dobrý den, chceme na jaře stavět svépomocí bungalov, zastavěná plocha 150m2, tvar do L. Hrubou představu o rozpočtu už máme, jen jestli je cca reálná, proto se chceme zeptat zkušenějších na rady a názory :) Většinu prací si udělám sám + ve spolupráci se známýma. Stavět budeme kousek od hranic, takže většinu materiálu budeme brát z Polska. Počítám dokončený dům bez vybavení . Základová deska -- 200 000,- Kč Zdivo porfix (obvodové 300mm+ vnitřní 150mm) -- 160 000,- Překlady + věnec -- 40 000,- Střecha (valbová) -- 250 000,- Okapy + hromosvod -- 40 000,- Stropy (latě+ sádrokarton) -- 40 000,- Zateplení stropů 2x150mm -- 50 000,- Fasáda+ barva ( polystyrén grafitový 150mm) -- 90 000,- Komín + krb -- 60 000,- Okna8x + dveře 2x + parapety -- 100 000,- Vnitřní podlahy+ podlahové topení + kotel -- 200 000,- Vnitřní omítky -- 30 000,- Vnitřní dveře 9x + zárubně -- 40 000,- Kabeláž + jističe, skříň -- 40 000,- Papírování + vyřizování -- 80 000,- Děkujeme :-)
Odpovědět
1
2
Já se jen háčkuju, protože to vypadá velmi pozitivně a mě zajímá, jestli ti tam něco nechybí :-)
Odpovědět
Ahoj, ceny vypadají reálně. Napadá mě jestli počítáš s: Perimetr, nopovka, odvodnění kolem ZD Hydroizolace ZD Chodník (příp. stání pro auta) Přípojky (elektro sloupek, voda, plyn?) ČOV, Jímka, kanalizace Vsakovací jímka/nádrž na dešťovku (možná bude dotace) Oplocení Nářadí + půjčení nářadí Stavební bouda Hodně štěstí a stavbě zdar! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomis1 Ahoj, tohle je rozumny rozpocet - chybi mi tam vazniky - konstrukce strechy, obklady, sanita, zatepleni, pokud bys mel zajem, mohu poslat nas rozpocet do mailu - staveli jsme vloni bungalov - 130 m2 zastavena plocha - zenevan@centrum.cz
Odpovědět
Rozpočet je rozumný, ale také jsem si ho dělal, na stavbu svépomocí na jaře a vždy jsem na skupiny prací (např. hrubice + střecha) přidával 20%. Ona pak každá kravina naskakuje. Ale do 2 mio by ses vejít měl i s vnitřní sanitou.
Odpovědět
@zeneva dobrý den, bylo by možné mi zaslat rozpočet? ingrradek@gmail.com Děkuji
Odpovědět
@lisakstavitel Pár věcí mi určitě chybí :) Elektro přípojku počítám komplet 15000,-. Vodu+ kanalizaci budeme kopat cca 30 metrů, tady s cenou nevím, výkop si uděláme sami. :) Plyn mít nebudeme. O nádrží na vodu uvažujeme také ( záleží jak to bude právě s dotací ) Oplocení na pozemku je i když starší podle financí se uvidí jestli se udělá nové hned nebo došetříme. Stavíme na pozemku za řidičem takže bouda odpadá. Také mám možnost půjčení dvou dodávek jen za naftu určitě velká pomoc ;) Díky :)
Odpovědět
@tomis1 podle mne některé položky hodně podceněné, přidal bych raději 30%. a některé chybí. Jenom u zateplení je dobré počítat s lešením, dále chybí hydroizolace, napojení na kanalizaci (čov), přípojky el, voda, plyn, provedení vsaku popř. retenční nádrž, podhodnocená cena u Střechy (valbová) - pokud bude konstrukce se střešní krytinou, nízká cena fasády s barvou, nízká cena oken a dveří s parapety, u Vnitřní podlahy+ podlahové topení + kotel vám chybí nějaká roznášecí plocha - anhydrid (cem. podlaha) - celková cena bude podstatně vyšší, nízká cena vnitřních dveří 9x + zárubně. Když si výši cen v rozpočtu neupravíte, zbytečně "přebuříte" rozpočet o min. 30% a to je potom problém.
Odpovědět
Profilova fotka
@radek84 poslu
Odpovědět
@noemi77 chybí tam vícepráce :-D
Odpovědět
@zeneva zdravím mohl bych take porosit o ten rozpočet, diky brizka22@centrum.cz
Odpovědět
@zeneva Já taky prosím o rozpočet do SZ. Díky moc
Odpovědět
Profilova fotka
150m2 zatim svepomoci na 1. 9mil.. Ted na fasadu.. Tak to zarovnejte na 2mil..
Odpovědět
Článek se načítá
@tomis1 : Zdravim, mate zu plany ? Mohla bych poprosit o zaslani a je to i s garazi? Diky, Jana.
Odpovědět
@annency Plány ještě nemáme. V plánu je dům bez garáže.
Odpovědět
Také mi některé položky přijdou málo, dále třeba mi tam chybí zabezpečovačka, drenáže, terasa (?). Ze své zkušenosti: pokud nemáte na dané položky, které budete řešit dodavatelsky, konkrétní nabídky, tak bych navýšila, jak píše rebut o 30%. Plus bych počítala s nějakou rezervou na věci, které se vyskytnou během stavby. Ty vnitřní omítky si děláte sám?
Odpovědět
Zabezpečovačku mít nebudeme. Na terasu bude čas až se vše dodělá. Ano omítky budu dělat sám s kamarádama :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomis1 zatepleni stropu 300 mi prijde malo, Koupelna 100tis, cena za podlahy taky dost nizka (polystyren, beton/anhydrit, trubky na podl. Topeni, krytina) Elektro - zasuvky, vypinace, regulace topeni...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, takhle to vyslo nas - 128 m2 zastavena plocha, 100 m2 podlahová, bungalow valbová střecha. Cena je bez finální probarvené omítky. Stavěli jsme s řemeslníky, něco jsme si dělali sami. Cena je tedy za material a praci. Na nekterych vecech - obklady, krb apod. jsme nešetřili, pokud bychom šli cestou nejlevnějších materiálů, tak bychom byli odhadem o 10-15% níže. Základová deska je včetně cca 25 m2 jako příprava na garáž. Projekt 63725 Radon 3025 Základ.deska - material 149757 Základ.deska - práce+výkopy 50000 Stěny - material - Ytong vč.příček 190480 Stěny - práce vč.příček 81000 Fasáda+zateplení 216761 Střecha-konstrukce 102815 Střecha-krytina + klempířina 242046 Komín 29601 Elektro+hromosvod 101369 Topení podlahové elektrické 61000 Podlahy - anhydrit a izolace 77900 Topeni - teplovzduch. rozvody - nebude 0 Krb 115822 Okna+vchod.dveře 205677 Dveře interiér 8x 59846 Dlažby+koberce 99375 Strop sádrokarton + izolace stropu 84469 Omítky+štuky 105340 Malování 5870 Obklady 60100 Sanita+voda 91862 Ohřev vody - bojler 6770 Dům 2204609
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 viz nize :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@brizka22 viz nize
Odpovědět
Profilova fotka
@zeneva Můžu poprosit také o rozpočet ? Andrea.salkova@seznam.cz. Děkuji moc :-)
Odpovědět
Ověřilo se mi docela číslo 2 900 Kč/m3 na stavbu rodinného domu svépomocí.
Odpovědět
Profilova fotka
@117andrea117 viz vyse
Odpovědět
Profilova fotka
@zeneva dobrý den, myslíte, že by jste mi mohl poslat taky váš rozpočet? Abych měla něco pro srovnání? Děkuji moc
Odpovědět
Profilova fotka
@martina_nehvizdy Rozpočet je o 5 příspěvků výše :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@117andrea117 jj, už jsem si všimla, děkuji :)
Odpovědět
@zeneva Mohla bych Vás také poprosit o zaslání rozpočtu? Příští rok nás to čeká, ale o hypotéku bychom chtěli požádat ještě letos. (e-mail: bartosova.katerina@seznam.cz). Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacinec a vsichni co chteji rozpocet: Je vypsany o par prispevku vyse, vice se soustredte na cteni
Odpovědět
Profilova fotka
@kacinec viz vyse
Odpovědět
Ano, všimla jsem si toho. Chtěla jsem příspěvek smazat, ale nějak to nešlo, tak se nezlobte.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?