Rozpočet do 1500000. Je to málo?

Zobraz úvodní příspěvek
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovědět
1
30
31
@j.b. ahoj už máte hotový domek.máte fotečky.a múžu se zeptat kolik máte rozpočet zhruba?nám archt.navrhl 15x10 .taky bungalov. a zdá se nám to velký tak proto se ptám.a z půlky podsklepený na garáž .protože máme pozemek ve svahu,tak pordte jestli máte nějakou radu dík.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
kdyby jste si měli vybrat bungalov 153m2 nebo patrový domek 115m2 do 2mil? co vychází levněji? neřešili jste to někdo? Díky za info
Odpovědět
@kawaluca uvádíš u obojího podlahovou plochu? Tzn. u patrového součet podlah 1.NP a 2.NP? Pokud ano, šel bych do bungalovu, pokud 115m2 je plocha každého patra, pak to do 2mil. nepostavíte.
Odpovědět
Profilova fotka
@flakac je to plocha celkového patrového domu, čili součet 1.NP a 2.NP
Odpovědět
@kawaluca Pak bych osobně volil bungalov, bude to pohodlnější a rozdíl v ceně bude minimální, ať už na jednu nebo druhou stranu.
Odpovědět
Profilova fotka
@flakac děkuji za názor. Máme projekt na bungalov, ale před rokem jsme měli veliké oči, tak přemýšlíme, zda projekt upravit na menší nebo vyřídit projekt jpatrového domu.
Odpovědět
Profilova fotka
osobně bych šla do patrového domu,,, obrovský rozdíl je v ceně za výkopy, pakliže je to v terenu, tady nevím,,, veliký rozdíl v ceně je za střešní krytinu, také záleží jaký typ se zvolí,,, na vytápění se nedá porovnat kolik se protopi do podlahovky bungalovu nebo do patra,,, patro je zn.ideál pro topení, projeví se to i v létě, kdy dole je o mnoho lépe, nez pod střechou :) z mého profesního (jsem stavař) hlediska je ekologické i ekonomické jít do patra. V našich klimatických podmínkách :)
Odpovědět
Také jsem spíše pro patrové domy. Krásně se tím dá rozdělit noční a denní část domu.
Odpovědět
jsem pro patrovy... vetsi bungalov prece nemuze vyjit levneji... obrovska zakladovka a orovska strecha... osobne si ale myslim, ze oboji do 2mil jde, kdyz to budete hodne hlidat a nebudete si s nicim vyskakovat, vse koupite idealne to nejlevnejsi
Odpovědět
No, ono to chce hodně dobře zvážit, jestli je člověk tak "bohatý", aby si mohl dovolit koupit nejlevnější věci, co se týče stavby domu a materiálu. Nejednou se stalo, že se dotyčným, bohužel, vymstilo a s vidinou úspory kupovali nejlevnější materiál. Ne vždy je to dobrý krok...proto je podle mě lepší počítat u některých věcí s materiálem, který bude alespoň na středových cenách a zároveň kvalitě - např. u krovů, střechy, apod. :-(
Odpovědět
@janaa1 no a nekdy clovek priplati a da na doporuceni a dojebou mu to remeslnici taky... nevyberes si... zedniky jsme meli na doporuceni, po prizemi jsme je vyhodili, strechare jsme meli na doporuceni a nejradeji bych je prerazila... krome schodaru a oknaru, vlastne jeste zakladovky to tak bylo prakticky se vsim...
Odpovědět
Jo, tomu rozumím...někdy to tak je. Člověk si asi fakt nevybere... :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Ono je to někdy hodně zavádějící, říci že to někdo určitě do 1,5 -2mil. postaví.Každý staví jiný dům (i když třeba rozměrově stejný) na jiném pozemku s jinými možnostmi na pomoc rodiny a známých.Jak tu někdo psal rozpočet plus min. 1/3 ceny a bude to tak, tak :-). A to jenom za dům. Další věci okolo aby byl dům funkční je další kapitola..
Odpovědět
Profilova fotka
my pocitali velmi orientacne 20 tis za m2 zastavene plochy a vejdeme se do toho v pohode, neco delali zednici a remeslnici, my neco, 7O% zednici, 30% my mame bungalov - nechtel jsem schody, denni a nocni cast mame oddelenou a predstava, ze budu mit v lete v podkrovi vedro a budu tam mit loznici pro mne nic moc... Cenove nevim, jak to vyjde ve srovnani s patrovym, ale bungalov odhaduji o cca 20-25% drazsi nez stejne velky patrovy.
Odpovědět
1,5mil vůbec není málo pro stavbu RD... stavím pasivní dřevostavbu (150m2 zastavěná, obytná 95m2) a svépomocí se rozhodně (komplet zařízený) vejdu do plánovaných 1,2mil, na klíč by to bylo cca 1,7mil. Navíc (pokud NZU nezmění podmínky) můžu žádat o 500tis dotace.. Záleží ale na každém a jeho možnostech.
Odpovědět
@requied Omlouvám se, ale na tohle mi nejde nereagovat. Normálně ceny psané uživateli nekomentuji ale zde musím. Za tuto částku rozhodně nelze takto velký dům postavit a už vůbec ne v pasivním standardu a už vůbec ale vůbec ne aby splňoval dotaci.
Odpovědět
@lotrandocz Souhlasím.
Odpovědět
Chybí mi zaplatit elektro instalace, voda, rekuperace, podlahoviny a nábytek, fasáda... Utraceno zatím necelých 700tis.. takže za půl milionu zbytek bez problémů pořídím...
Odpovědět
@lotrandocz Jen abych vás uvedl do problematiky, onen uživatel na kterého reagujete si tu dělá reklamu, měl tu i odkaz na své stránky(než mu ji smazali), kde se snaží tyhle budky na muří noze nabízet za těch 1,7 mio lidem na klíč... Cena je to samozřejmě nesmyslná, pokud se má jednat o RD v pasivním standardu, navíc s nábytkem :-D Pro ilustraci se můžete kouknout k němu do alba na jeho "vzorový dům", aby jste věděl o čem je řeč :-)
Odpovědět
@lopp Aha :). Normálně bych na to neragoval, ale přišlo mi to už právě jako neuvěřielná lež :).
Odpovědět
@lopp. Jo jo, ona spousta věcí nejde/neexistuje... do té doby než přijde někdo a udělá to :)
Odpovědět
1
30
31
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?