Rozpočet do 1500000. Je to málo?

Zobraz úvodní příspěvek
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovědět
Ahojte, práve som sa prihlásila, k vašej téme o cenách, my sme začali stavať v 2/2007 v 11/2007 sme sa sťahovali, máme bungalov s 4 obyt. miesnosťami, štandardný a vyšiel nás na 1 850 000, máme ho kompletne hotový okrem vonkajšej fasády. Podotýkam bývame na dedine v okr. Nové Zámky. Stavba bola svojpomocná tzn. mažel a kto z rodiny vedel pomohol. To len tak na porovnanie aby ste si to vedeli predstaviť čo koľko stojí. Ahojte.
Odpovědět
martul, to je teda fofr za 9 měsíců bydlet, jak jste to dokázali????
Odpovědět
Lucijeje, upresním, že základy sme spravili v októbri, ale to bola otázka 2 týždňov, potom sme mali zimnú pauzu, a v 2/2007 sme začali. Dá sa to, manžel robil turnus, nie každý deň, a stále makal. Náklady máme presne zrátané, od najmenšieho klinčeka. V dome je aj garáž, ale je bez pivníc, to tiež šetrí čas. Ahoj.
Odpovědět
martul, to je krása za takovou chvilku bydet ... a můžeš mi dát odhad kolik hodin tak v průměru tam manžel trávil v týdnu a kolik o víkendu??? A jak velký máte domeček? díky :-)
Odpovědět
Ahoj Lucijeje, Dom nie je štvorec v najširšej časti má 12,5 m a v naj dlhšej 15,5
Odpovědět
martul díky a ty hodiny ... byl by nějaký odhad? :-) seš hodná :-)
Odpovědět
Lucijeje, sorry ale píšem to s malým na rukách a ťukol mi do PC, takže 2 detské izby 4x3m, spálňa, 4x3,7 m, kúpelňa spolu s WC 3x 2,5 m, Kuchyňa spolu s jedálňou a obyvačkou 7x4m, špajza, vstupná chodba, potom veľká chodba oddelujúca dennú a nočnú časť, a cez obyvačku vchod na terasu. Garáž má 15m2. Čas je ťažko odhadnúť, ale stručne povedané, stále. Od rána do večera. Krov, obvodové múry, kúrenie, voda, elektrina nám robili majstri, ked človek trochu hľadá a pýta sa známych tak sa dajú zohnať dobrí majstri, my sme mali to šťastie a mali sme kvalitných majstrov, ktorých sme ďalej odporučili známym a všetci sme spokojní.
Odpovědět
Profilova fotka
To zni bajecne :) Nemate projekt nekde na netu? My bychom radi staveli na zakladech cca 7*11m, ale i s patrem. Rozpocet na to mame 2 mil., chceme tepelne cerpadlo, takze odhadem za topeni dame minimalne tak 300 tis.. Proto si rikam, ze nejspis udelame jenom prizemi a vrsek s loznicema az jak na tom budeme... Myslite, ze je to realne nebo to mame zkusit jeste orezat? :(
Odpovědět
ene..osobne by som posetrli na zaciatok na tep.cerpadle..dal si urobit kurenie tak, ze kedy kolvek namontujes cerpadlo.. Nechem strasit..toto je speci pripad..kamarat mal uuver na rekonstrukciu domu a vyhadzal sa na tepelnom cerpadle..zle si to poratal...
Odpovědět
ene, nam vypocitali podlahove kurenie a hore radiatori, okolo 200000 a to je bez prace a tepeln eje o kolko drahsie.
Odpovědět
Profilova fotka
Chceme vsude podlahove topeni a kdyz nam TC od zacatku usetri 2 tis. mesicne, tak nam to prijde smysluplnejsi investice nez davat x tisic za kotel, ktery vyuzijeme jen chvili - musel by byt stejne elektricky, protoze plyn mit nebudem.. A nasetrit pak 200 tis. na TC pujde hur.. Premyslim nahlas, ta tva pripominka urcite neni spatna, jenom pro nas TC ma spoustu vyhod prave v novostavbe, kdy dokaze regulovat teplotu na vysychani podlah atd.
Odpovědět
martul, díky :-) a technickou místnost máte (kde máte kotel, kde sušíte prádlo, a tak). :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Lucijeje, ešte že si mi to pripomenula, kotol máme v kúpelni, dnes sa vyrábajú už celkom malé biele skrinky, okrem toho je nenápadne ukrytý za múrikom kde je aj WC, takže keď vojdeš nič nevidno. A máme aj technickú miestnosť /ja to volám bordelizba/. Tu mám aj vešiak na šaty a na druhej strane malý regál, pod ním vysávač, žehliacu dosku a to je všetko. V pohode sa vpraceme.
Odpovědět
martul, začíná mě ten váš domeček zajímáš čím dál víc, nemohla by si mi např. poslat půdoysek??? na e-mail např. .... díky moc ... taky sníme o domečku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
danka uplne s tebou súhlasim.....
Odpovědět
Lentici, napíš kontakt a pokúsim sa. :-)
Odpovědět
mozte mi povedat, co si myslite o tomto? dom s rozmermi 15 * 8,5 s poschodim, projekt sme si dali spravit u projektantky. a vypocitala mi stavbu na kluc za 200 000 euro?
Odpovědět
Profilova fotka
dj.. to je hrozne orientacni,.. a jen dle rozmeru ti nikdo nemuze rict, zda je to moc ci malo,... zalezi i na obestavenem prostoru, na uzitne plose,.. na tvaru pudorysu, na tvaru strechy... atd...
Odpovědět
tak Zastavaná plocha : 147 m2 Obostavaný priestor : 1115 m3 Výška nad terénom : cca 8,5 m strecha sedlova
Odpovědět
:-) martul, jestli je to možné poslat na kovma@seznam.cz tak budeš moc hodná :-) díky moc
Odpovědět
ahojte uz dlhsiu dobu ssi tu citam...a rada by som sa pripojila, s manzelom zatial len zvazujeme a polemizujeme nad novym byvanim, nevieme ci kupime pozemok ci staru budu na zburanie s peknym pozemkom alebo zachovaly starsi dom na prerabku plus nadstavenie-pristavenie....zaujimaju tiez ceny nakolko zijeme v rakusku a normalne ma o zem hadze s tych palok na SK, sak tu v rakusku sa stavaju domy za 200tis eur a co to na sk uz nechapem jake palky tych 200tis eur mily DjMonte asi zalezi jake materialy a ked je to na kluc tak uz su v dome aj parkety,dvere,sanita,obklaady,dlazby a vse asi z tych najdrahsich znaciek.... mne sa zda celkom realne postavit za 1,5mil SK lenze som uz citala o novostavbach ze im behom 3 mesiacov zacne zatekat ci nieco praskat, vsetko zalezi na vybere nielen materialu ale aj odbornika tam kam treba...ostatne veci sa daju isto svojpomocne... viete mi niekto povedat orientacne co stoji vykopanie zakladov resp zakladova doska,murivo,a material na holu stavbu?plus strecha....prosim lenorientacne napiste mi do IP kto mate jaku rozlohu domu a jaky rozpocet na toto a ako ste to poriesili sprac.silami,potesim sa troske obrazu dakujeeeem
Odpovědět
Profilova fotka
djmmonte my mame projekt, pristavbu - nova rozloha domu 14*10m s obytnym podkrovim a hruba stavba bez okien a dveri by nas vysla na 65 000 eur...je to samozrejme cez firmu a co sa tyka strechy, tak len lahka krytina, z dovodu pristavby, aby to stara cast domu vydrzala nejake tie roky... takze... nas by tych 200 000 eur vysiel...
Odpovědět
Profilova fotka
froschka co sa tyka tych domov v zahranici, my sme v Anglicku a tiez si za tie peniaze viem predstavit iny domcek... asi tak... snad to raz klesne a my budeme moct stavat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dj,.. tak dle obestaveneho prostoru to vychazi v nejlevnejsi variante 180000eur... takže asi ano :-S
Odpovědět
my sme inac tiez v anglicku a zatial mi okolo vybavovania pomaha otec, len papierovacky, aby sa vobec zacalo nieco robit vybavuje pol roka. pomaly sme vo finalnej faze, takze dufam, ze stavat ideme zacat do 2och mesiacov. Ak to naozaj realne vychodi tak vela, idem to urcite zmensit, chcem sa vojst do 3 milionov, lebo inac by som tu musel byt s priatelkou 10 rokov. Inak doma su asi strasne ceny, kamarat tu kupil krbovu vlozku za 1000eur a doma ta ista stoji 2300eur.
Odpovědět
Profilova fotka
Pripajam sa k djmmonte. Ja som tiez v Anglii. Manzelka s dcerkou su doma. Staviame, manzelka pred mesiacom skoncila matersku a zacala pracovat (nastastie). Libra uz nema hodnotu a preto aj ja dumam ist domov. Mame hrubu stavbu (ideme davat okna, caka nas elekt,plyn,voda atd. ) Tie ceny su doma nehorazne. Ludia na SK nevedia uz co si pytat ci uz za sluzby alebo ponukany sortiment. Sa necudujem ze mnohy chodia do polska, madarska ba dokonca som pocul (info aj z netovych stranok) ze aj v rakusku je lacnejsie. Nie sice vsetko ale pokial sa urobi spravny program a system na kupu toho ci onoho, jednou cestou do PL, H, AUS, mozete usetrit dost. Zial SK ide dopredu ale spatnou cestou-aspom co sa tyka rychleho zbohatnutia malych a strednych podnikatelov. (moj nazor, nechcem vsetkych hadzat do jedneho vreca)
Odpovědět
a kolko si myslite, ze je rozdiel robit vacsinu s firmou, alebo kombinovat so spojpomocnou cestou, je jasne, ze je to individualne, ale predsa nejaky odhad tam musi byt. mne napisala projektantka, ze pri svojpomocnej ceste sa da usetrit 30 - 40 percent
Odpovědět
ahojte, dlhsie uz citam tuto diskusiu...postavit komplet dom do 1,5 mil Sk je bohuzial pre nas len snom:)nakolko ho mame ciastocne podpivniceny a svojpomocne ho stavat nebudeme, pretoze na to nemame ludske kapacity...momentalne porovanvame cenove ponuky na hrubu stavbu..viete mi nikto poradit, aka je cena murarskych prac za 1m3 pri tehle..cisto len praca bez materialu?
Odpovědět
matamiro.... rad vas vidim v tejto optimistickej teme... ale asi pre nas to nebude to prave, vsak?? i ked by to velmi potesilo.. mne to vychadza, v tej mojej speci verzii na 2,5 mega - viac menej svojpomocne...
Odpovědět
milosss... no potesit by potesilo...my svojpomocne nevieme, skor nam to budu robit viaceri dodavatelia..mame viacere ponuky a ceny su diametralne odlisne, preto ma zauijma ta cena za murovacie prace na 1 m3 pre tehly...a papiere uz vybavujes?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?