Rozpočet do 1500000. Je to málo?

Zobraz úvodní příspěvek
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovědět
anavila, nemusis za vies davat tri otazniky... pochopila som...v internetovej komunikacii to vyznieva agresivne :-| viem ze nie kazdy si moze nieco teraz dovolit... viem ze ludia sa zadlzuju - ja som tiez brala uver na 30 rokov, ale hovorit si ze to aj 30 rokov budem splacat ... :-( to dufam ze nie, to by som do toho nikdy nesla :-| ak mam teraz nizky prijem, mozem predsa viac pracovat , mozem si zvysovat kvalifikaciu... nemusim predsa nasledujucich 30 rokov pracovat na tom istom mieste ktore nema buducnost :-S a prepac, ale stavat dom s myslienkou - citujem: budeme radi ak vyzijeme - hm, to je trosku nezodpovedne ak mas dieta |-| ak je tvoj sen ten dom co staviate tak verim ze v nom budes stastna... suhlasim s tym ze byvat sa da v dome za 1,5 mil. ci kvalitne je otazne. ale drzim palce aby ste z toho vytlkli co najviac...
Odpovědět
dai ja si nemyslim ze je to nezodpovedne ak niekto sa snazi vyzit od vyplaty do vyplaty a ma aj deti ale ma vlastnu strechu nad hlavou... vsetko je dnes riziko, teraz mas dobru pracu ale po case sa moze nieco stat ci uz zdravotne ale z hladiska zamestnavatela a job prides....cize treba stavit na istotu radsej splacat 30 rokov s istou pracou ked aj za menej penazi ako spekulovat a snazit sa uver splatit co najrychlejsie... myslim ze v tejto teme sa snazia ludia postavit dom do 1,5-2 milionov a ti ktori sem chodia brat iluzie a vyhonosuju sa ako rychlo dokazu splatit uver a podone veci je trosku nefer...ale pises ze jej to prajes tak aj ja tebe prajem aby si si zvolila ten naj postup aky ti bude vyhovovat no myslim ze podstata tejto temy je ina a nemalo by sa tak moc odbocovat...ale radsej pripisat fakty a realitu a nie spochybnovat druhych....
Odpovědět
froschka, ja beriem - pisem asi casto od temy ze sa da kvalitne byvat do 1,5 miliona... nestaviam dom tak tu asi nie som spravne - mas pravdu... k tomu ze beriem niekomu iluzie - to je otazne... je tu vela ludi, ktori dom stavaju, pisu svoje skusenosti a podobne, a koncia zaverom ze sa to postavit do 1,5 mil. neda... ti su potom samozrejme hned spochybnovani... vies,mne pride v tejto dobe tato tema nerealna ( nehovorim ze pred 5-timi rokmi sa za 1,5 mil. nedal postavit komplet dom aj so zariadenim - to urcite ano - ja pisem o tomto case ) - preto sa k nej vyjadrujem... samozrejme ze si mozes zalozit temu - kupa bytu v centre ba o rozlohe 200m za 1,5 mil... a potom kazdeho kto to spochybni obvinit ze berie iluzie :-( ja som len realista... nic viac na nikoho sa nevyvysujem, mozno je to mojou vychovou - nemali sme hmotne statky, co mi rodicia dali to bolo kvalitne vzdelanie - zato som im velmi vdacna... preto pisem ze zit z ruky do ust je nezodpovedne voci detom - pretoze vzdelanie uz zial nie je take lacne ako bolo ked ja som studovala - toto je napr. jedina vec ktoru chcem ja zabezpecit pre moje deti - domy a byty nech si stavaju sami - aspon sa naucia pracovat :-| ale chcem im dat kvalitne vzdelanie - otvorit im cestu... ako po nej budu kracat je na nich inak froschka - opat ti nechcem brat iluzie - ale ista praca podla mna v tejto dobe neexistuje ... co existuje je tvoja kvalifikacia, skusenosti, vzdelanie... ktore ti zabezpecia, ze aj ked o pracu prides, bude po tebe stale na pracovnom trhu dopyt ( a tym padom neprides o prijem )
Odpovědět
Dom za 1,5 mil. sa postaviť dá, ale musíte mať pozemok s inžinierskymi sietami, používať lacnejšie materiály a stavať ho svojpomocne.....
Odpovědět
Profilova fotka
No tak, ja si myslim, ze v diskusiach tak ci tak predsa kazdy piseme svoje skusenosti, ci nazory, nemali by sme sa osocovat. Ved prave tieto diskusie vznikli aj za ucelom poradit si...no nie? A v niecom aj s dai suhlasim, ze takmer kazdy zacal stavat s tym, ze dom postavi do isteho rozpoctu....aj my sme tak zacali rekonstruovat, od projektanta sme ziadali projekt do urcitej sumy. No zjavne zabudol na tuto podmienku a nasa rekonstrukcia sa takmer zdvojnasobila. Uz sme si poplakal, ponadavalii, no uz sme vstali, oprasili kolena a hor sa do prace :-D
Odpovědět
Já taky v mnoha věcech s Dai souhlasím... Třeba v tom, že člověk by neměl jet na doraz a půjčovat si peníze a doufat, že "nějak vyžijeme", zvlášť, když má dítě... :-S A taky ve všem souhlasím s Boxem, že se postavit dá, ale svépomocně, s IS, s levnějšími materiály a já bych ještě přidala malý dům! ;-)
Odpovědět
Dai suhlasim s tebou a netvrdim ze je realne stavat do 1,5mil len som chcela naznacit ze sa z diskusie trosku odbaca a potom vznikaju taketo dlhopisy :-D , ja som nechcela napisat ze Dai niekoho osocuje len asi som zle pochopila sposob jej vyjadrovania, a ty si realistka to je dobre...vidis to zo svojho pohladu...a iny ludia zas inak....
Odpovědět
Já souhlasím s tím, že když má člověk nějaký finanční limit, tak fakt vybírá levnější materiály. Nedám si krytinu Tondach, ale Bramac, budu zdít z tenkého ytongu a ne z porothermu 44, na podlahy si dám laminátku za 200kč/m2 a ne dřevěnou za 1000kč/m2, vanu za 3tis. a ne za 10tis., dám si radiátory a ne podlahovku, dám si plastová okna místo euro, na fasádu si dám obyč. barvu a ne silikonovou v exkluzivní syté barvě apod. A o tom to je. Pokud je prioritní hlavně bydlet, tak člověk zvolí tuhle variantu. Pokud je pro člověka prioritní bydet v lepších podmínkách, tak si radši počká a dá si do domu či bytu dražší a kolikrát fakt kvalitnější věci... ;-)
Odpovědět
Ahoj,souhlas s Alcar a s boxem ;-) ;-) Takovýto dlhopis jsem tu už párkrát četla,každý má jiné sny,jiné možnosti,jiné nároky...
Odpovědět
Ja si tiež osobne myslím že 1,5 mil. je dosť odvážna cena. My máme rozpočet ( Bungalov 11x17,5 m ) na stavbu na kľúč 3,6mil. Svojpomocne nám to vychádza na 2 mil. Ale určite sa to ešte navýši, takže možno to bude aj 2, 5 mil. Ale sú domčeky kde vychádza aj stavba na kľúč na 1,6 mil., ale to sú veľmi maličké domčeky-náhrada za malý byt. To záleží od nárokov. Ale v dnešnej dobe je strašné stavať, to je pravda. Aj my už máme hlavu v smútku a ešte sme ani nezačali. Máme kúpený pozemok, projekt, vybavujeme akurát stavebné povolenie a sme v štádiú rozhodovania či si postavíme murovaný, alebo montovaný-kvoli času a ušetreniu peňazí.
Odpovědět
Profilova fotka
Co tu ctu, tak mi prijde rozumnejsi, ze kdyz uz mam rozpocet dejme tomu 2,5 mil., tak si radsi vyberu projekt na 1,5 milionu svepomoci, ale pak si muzu doprat veci jako porotherm, TC, kvalitni lino/marmoleum.. ale stejne mi pocitove a funkcne prijde lepsi si dat plastaky, obycejnou fasadu (i kdyz s cihlovym obkladem), novilon, pohodlnou vanu... netrvam na tom, aby byl barak podle nejnovejsich trendu, vsude luxusni materialy - probuh co bych si s nima pocala? :-N Nikdy jsem se s nicim takovym nesetkala, nechybi mi to, netouzim po tom. Chci, abych se ve vlastnim bydleni citila dobre a mela rozumne naklady do budoucna. Co do toho narvu ted, to usetrim v budoucnu. Ale ze bych musela mit eurookna, kdyz vim, ze nejsem tip, co se o ne chce kazdy rok starat mimo myti oken... uvazovala jsem o nich, vim, ze jsou pro barak "to nejlepsi", ale barak je muj a chci si zvolit to, co bude dobre pro "oba". Neni to typicky kompromis, neni to kvuli cene, je to pohodli, i kdyz hnusny material :) A to je asi se vsim.. kazdy neoceni kuchyn z masivu nebo s luxusnimi spotrebici - vetsina z nas by snad ani nevedela, co s nimi delat. Kdyz uz za neco dam velke penize, tak to ma svuj duvod a je to pro me dulezite (a mela bych to vyuzivat tak casto, ze se mi to tedy nejakym zpusobem vrati) - ale pro jineho je zas dulezite neco jineho. Pokud si nekdo zvoli, ze chce plastaky a chce stavet z ytongu, neznamena to, ze voli kompromis, ale treba mu to tak vyhovuje, ze, neco si o tom uz precetl, poradil se se spoustou lidi, pribuznych, znamych, odborniku nebo s temi, co to maji osahane v praxi. A na zaklade toho se rozhodl. On nemuze za to, ze vy mate jine zname, jine informace :) Troufam si rict, ze kazdy stavi podle sveho nejlepsiho svedomi a vedomi a tudiz se tu hadat, ze dum postavit nelze, je o nicem. Jo, bude mrnavy, ale bydlim ve vysnenem a mam k dispozici zahradu - jde u baraku o neco jineho?? Pokud si nekdo stavi barak, aby se mohl chlubit pred znamymi, tak sem nepatri, to je jasne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nyli, jak se vypocita rozpocet na dum svepomoci? Taky by se nam libily projekty za cca 2,8 mil., ale tam se do 1,5 mil. asi nedostanem :))
Odpovědět
Článek se načítá
Milá ene. Každý má na život a na vysnívané bývanie iný názor. Niekomu sa páči malý dom, niekomu veľký, niekto na to má, niekto nie. To je u každého individuálne a podľa toho sa aj rozhodne. Keď niekto býva celý život v byte, tak je spokojný aj s najmenším domčekom aký existuje. My si ideme dať postaviť dom normálnych rozmerov. A nedávame si ho taký postaviť preto, aby sme sa pred niekým vyťahovali, ale preto, že keď už ideme raz za život investovať do bývania, tak to bude dom úplne podľa našich predstáv. Nechceme dopadnúť tak, že nás v budúcnosti bude mrzieť, že sme si nepostavili o jednu izbu. Naše požiadavky sú asi také-myslím si že úplne normálne, nie náročné-chceme kúpeľnu bez WC a chceme mať aspon tri izby čo je úplne normálna vec, keďže plánujeme mať v budúcnosti nejaké aj to dieťatko. A o kvalitných materiáloch sa nejdem ani baviť, pretože nie som zástanca toho najdrahšieho, ale ani najlacnejšieho. Ja to chcem mať proste postavené dobre a na celý život. Ja tiež nepotrebujem najdrahšie okná na svete, stačia mi plastové. Ale v dnešnej dobe sa tie ceny navyšujú zo dňa na deň. A rozpočet sa dá urobiť úplne jednoducho. Máme projekt kúpený a v tom projekte sú rozpočítané všetky ceny na kľúč. A podľa toho si urobíš rozpočet na stavbu svojpomocne, podľa toho čo si chceš dať urobiť firme a čo nie. Už len škrtáš čo pôjde preč. :-)
Odpovědět
necitala som tuto temu chronologicky od zaciatku, takze neviem, co vsetko pod pojem "dom" zahrnate - aj inzinierske siete napriklad ? Moja cerstva dnesna skusenost: vodari nam odhadli ich pripojku na 2000 € a to je verejny vodovod 10 m od nasho pozemku, ale za cestou a v zlom terene
Odpovědět
Aby ti dům fungoval a abys v něm mohla bydlet, tak budeš fakt potřebovat i ty přípojky do domu z jednoho rozpočtu... :-D
Odpovědět
nikinka, ved prave - ze ono pri tej stavbe domu a celom rozpocte zalezi na milion veciach - staci aby si mala tazsi teren, dalej pripojky, aby si musela robit nejake specialne odvodnovacie opatrenia ( ak mas napr. pozemok vodnaty - napr. cela cierna voda pri bratislave je stavana na byvalych mociaroch :-( co som sa rozpravala s niekolkymi stavbarmi, tak by do stavby domu tam nikdy nesli... kvoli buducim nakladom na udrzbu... ale napriek tomu sa tam veselo stavia lebo pozemky su tam relativne lacne :-( )
Odpovědět
Náš soused kopnul do země a zjistil, že bude stavět na tekutých píscích. :-( Už teď ho speciální odvodnění a drenáž vyjde asi na 100tis., se kterými v rozpočtu nepočítal. Takže pokud člověk ještě nekopne do země, tak ještě vůbec nemůže počítat s nějakým rozpočtem... Já osobně bych základovou desku vůbec nepočítala do rozpočtu, protože právě tam se to může zvrtnout a člověk utratí majlant ani neví jak. :-o
Odpovědět
alcar, tak ako ty uvazuju aj predajcovia katalogovych projektov - ich rozpocty su bez zakladovej dosky a bez pripojok a ta cena moze byt voci skutocnym nakladom konkretneho stavitela velmi podhodnotena. My mozeme nasu situaciu mozno trochu vylepsit vykopanim studne, ale to musim este pozistovat presnejsie
Odpovědět
Profilova fotka
Presne to jsem chtela napsat - katalogove domy byvaji uvedene taky bez zakladu. Pocitam, ze zakladatel tohodle tematu ten 1,5 mil. myslel "katalogove". Nebo aspon pokud tu chceme srovnavat ruzne domy, mela by se brat jenom cast nad deskou + poznamka, kolik stala deska, pripadne pozemek a site, aby si mohli udelat obrazek ostatni.
Odpovědět
Máte pravdu, tie ceny sa navyšujú strašne. Pri rozpočtoch na kľúč si zbytočne zarátjú také veci, ktoré ani nie sú potrebné. A to čo je dôležité, to v projekte niekedy úplne chýba. Napríklad my máme v projekte zarátané za 1000 Eur.rozhrabanie ornice. Radšej to budem ja sama hrabličkovať akoby som mala zaplatiť toľké peniaze za nič.
Odpovědět
Ene dá sa postaviť aj dom na kľúč za 1, 5 mil. Ale veľmi malý. Takže zakladateľ tejto témy asi vie čo tým myslel. Ja osobne poznám dvoch ľudí, ktorí majú dom v takejto cene. Ale podotýkam, je to veľmi malý domček. Mne by určite taký nestačil a nie som náročná. Ale kto býval v byte celý život, tomu to stačí.
Odpovědět
Ale takové ty maličkosti navíc se ti objeví i při stavbě svépomocí, ne jen u stavby na klíč. Akorát to nebude mít takový finanční dopad... :-|
Odpovědět
To máš pravdu, ja viem že sa tie ceny navýšia či pri stavbe na kľúč, či pri svojpomocnej stavbe.
Odpovědět
ahojky no ako to tu čítam, behá mi mráz po chrbte!!!za 1 500 000 sa postaviť dom dá a pekný!mám známych čo postavili za 800 000 dom a stále stojí:-)mi sa na stavbu rodinného domčeka tiež chystáme a poviem pravdu máme pripravený rozpočet len do 1 000 000!bude nam ho stavat bratranec a on si zoberie pár ludí nato a máme to za chvílku postavené. Práve včera hovoril, že stavia rodinný dom niekomu a že hrubá stavba ich vyšla 400 000...
Odpovědět
no tak to iba zírame s priateľom akú cenu si teraz napísala, pretože za hrubú stavbu neexistuje že dáš len 400 000. teda pokiaľ myslíš korún.ak eur, tak v pohode.
Odpovědět
hanina myslim ze toto je uz prehnane. 1,5mega je tak ze odrete usi asi ale za 1mega? no nechcem ti brat iluzie ale radsej pocitajte viac aby ste neboli prekvapkany. Za 400 hrubu stavbu neverim ani ja takej sume a to som teda optimista ako hovado. ani pri akej kolvek najnizsej cene to neni mozne a aj keby ludia robili zadarmo
Odpovědět
a ak mi niekto postavy hrubu stavbu za 400 s tym ze zaklady mury a strecha tak mu potom dam 100 navrch :-D
Odpovědět
no to je pravda, aj keby ti ten bratranec robil zadarmo, len ten sám materiál vyjde omnoho viac. fakt rátajte s väčšou investíciou, pretože budete veľmi prekvapení. keby to tak naozaj bolo, asi by sme tu všetci takto nediskutovali a nehľadali nejaké rady a možné riešenia ako ušetriť. a boli by sme všetci kľudní a spokojní. ale ako nič v zlom. :-)
Odpovědět
mima aj ja idem do toho.ja dám aj 150 navrch. :-)
Odpovědět
dam 2x tolko, kto da viac? ;-) ale vazne pre mna by 800 000 za hrubu stavbu bol sen
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?