Rozpočet do 1500000. Je to málo?

Zobraz úvodní příspěvek
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovědět
Profilova fotka
Že by mi mamča pohlídala během stavby občas dítko, či že by upekla pro chlapy na stavbu buchtu ke kafi, tak takovou pomoc se stavbou si klidně dokážu představit.Ale, že by se mi tam vlastní rodiče fyzicky dřeli, tak to teda fakt ne.A vlastní stavba je převážně o té fyzické dřině .Na to je mám moc ráda a je jedno, kolik jim je v tu dobu let.Nejenom, že bych toto nechtěla po rodičích, ale ani bych jim to nedovolila, i kdyby 100X chtěli.Každý tohle vidí jinak a není na tom nic špatného. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobru: Teď bydlíme ve 2+1 takže taky nic velkého neplánujem a hlavně taky myslím dobudoucna, nechci na starý kolena litat jen s hadrem a smetákem a uklízet prázdný pokoje. gigi2: Ano, máš pravdu, každý má svůj názor. Jen ještě dodám, že když táta staví baráky jinejm proč ne vlastní dceři. Jedinej rozdíl bude ten, že já mu za to nebudu platit :-)
Odpovědět
DYť je to taťka tak komu jinému by zadarmo pomohl,né?Já si zase neumím představit že by nám taťka nechodil pomáhat,chodí i te´d i do vinohrada na domeček a my se budeme chovat stejně ochotně ke svým dětem,protože asi taky nebudu mít nato abych jim dalá zepár milionků na domeček...
Odpovědět
Profilova fotka
Dobru: Plně s tebou souhlasím. Mohu se tě zeptat jak máte velikej domeček? Psala si že do milionu a půl ste se vešli. A pozemek ste měli nebo kupovali?
Odpovědět
Profilova fotka
Nikdy bych rodice nenutila k praci na domku, ale pokud nas tatka jeste hecuje a chce nam pomoct a navic tatka je vlastne takovej vorkoholik, neni clovek co by posedel, neustale neco kuti, vymysli, opravuje, pracuje, uci se novym vecem a hlavne ho to BAVI!!! takze nechapu jak muze nekdo soudit, ze delame spatnou vec a ze tatka je vlastne chudak. Zrovna on sam, se nad timto tematem ted smeje :-D Lide jsou individualni a kazdy je original ;-)
Odpovědět
neviem čo na pomoci rodičov deťom sarmyn a gigi vadí- hlavne ak rodičia sú 40-siatnici (možno 50-tnici) a teda sú ešte mladí. kto potom pomôže deťom ak nie ich vlastní rodičia. ak by tí rodičia mali možno od 65 rokov vyššie - tak by som sa nad tým pozastavila "že drú na domoch pre deti"
Odpovědět
Profilova fotka
tak tomu teda taky nerozumím - když si to vezmu z vlastního pohledu - já přece v budoucnu taky udělám všechno pro to, abychom pomohla svým dětem? nebo je v tom necháte být? zvlášť když jsou tátové tolik zkušenějš kutilové, než my samotní stavitelé :-D to by přece nebylo normální, aby nepřispěli radou, zkušenostmi a také pomocnou rukou, když je potřeba :)
Odpovědět
Profilova fotka
Já přeci nepsala, že mi na tomto přístupu něco vadí, nebo ano?Jen to vidím trochu jinak.Sama mám puberťáka, takže se mu taky budu snažit pomoci s bydlením, jak to půjde.Jen asi každý k tomu volí jiný způsob.Možností je více, toto je jen jedna z mnoha.Zrovna pro mne je tato možnost nepřijatelná.Každý si má možnost vybrat tu, co mu nejvíce vyhovuje.Ono, ruku na srdce, málokdo má ve věku, kdy si pořizuje bydlení trvalejší hodnoty, což určitě dům je rodiče ve věku 40 let. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Takže to shrnu...moji rodiče jsou celkem mladí, ale dřít bych je na mém dřít nenechala. Je to moje, nikoli jejich, hanba by mě fackovala. Mého syna podpořím, ale nebudu mu shánět bydlení, ani platit. Rozhodně považuju za nejlepší, když si člověk na všechno vydělá sám, tříbí to charakter....nicméně každého věc....takhle to vidím já ;-) A jen technická, takže děvčata váš otec chodí od pondělí do pátku dělat rukama, aby si vydělal na živobytí a o víkendech po něm chcete, aby dělal na vašem? Dost sobecké z mého pohledu...chápu pomoc občasnou, ale zrovna zedníci a podobná řemesla jsou fyzicky náročná a nedostatek odpočinku se na těch lidech dřív nebo později přece podepíše.... 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
sarmyn: no u nás je to naopak - hanba by fackovala moje rodiče, kdyby na stavbě akorát stáli a koukali ;-) svého syna podpoříš, ale nebudeš mu shánět bydlení a platit - a ruku k dílu mu přiložíš, když bude třeba? nebo budeš právě jenom stát a koukat? nevím, u nás je prostě takováto rodinná pomoc normální - kdokoli z rodiny je schopný v nějakém řemeslu, rád pomůže ostaním členům rodiny - a většinou je to tak, že si každý pomůže s něčím navzájem :) nemohla bych například dělat zedničinu a zároveň sledovat svoje děti, jak si najímají drahé firmy, když bych jim mohla pomoct já a ušetřit jim tak nějaký ten peníz, který se při stavbě víc něž hodí! a jen tak mezi řečí - zatím jsme před stavbou, nikdo z rodiny mi dům nestaví - máme dřevostavbu, takže nám to bude dělat firma, ale vím, že až přijdou na řadu vnitřní dodělávky, nikomu z rodiny to nedá, aby nepřišel a nepřiložil ruku k dílu, vždyť zase naopak pomáháme my běžně jim - a jsem jim za tento přístup velice vděčná! :) Ale nemá se smysl o tom dohadovat, jenom teda tvůlj přístup mě víc než zarazil, tak mi to nedalo =-)
Odpovědět
Je to na každém zvlášť jak si to zařídí,my třeba taky chodíme ještě po práci k rodičům na pomoc když je třeba,o víkendu automaticky a na stavbu chodili teda spíš chlapi a sami,ba naopak to bylo jen- tak kdy už možem přijít,kdy už to vypukne atd....teď tase chodí manža s bráchou pomáhat při rekonstrukci a není to blbé že po práci a o víkendech... Marmazel-pozemek jsme měli to velká pomoc a domeček je super po bytečku je pro nás i tento oooobbbrrr,je to Bungalow 567,má tu i s vé fandy,je i diskutovaný.....
Odpovědět
Sarmay a ako ho podporiš len slovami?
Odpovědět
Článek se načítá
plne súhlasím s radunkou, aj u nás v rodine je to také normálne, že kto čo môže pomôže - mne to však pripadá, ako keby sa sarmyn bála, že tú pomoc bude musieť rodičom niekedy v budúcnosti vrátiť :-(
Odpovědět
Ted stavíme a přesně jak řikáte, tátu by hanba fackovala kdyby nám nepřišel s něcím pomoct, a chodí to u nás stejně tak jak by to mělo chodit všude, on pomůže nám a my zase rodičům ;-) klasika :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sarmyn: No, ty jsi na to neměla peníze tak si radši donutila stavět rodiče, alespoˇn tak fo píšeš ve svém fotoblogu, Což mi příde docela dost vypočítaví, o ostatním radši nemluvím. Jinak tátu práce baví, dělá v týdnu a o víkendech stejně chodí něklam melouchařit, neříkám pořád, ale dost často, když je moc práce tak si třeba udělá jen jeden volnej víkend v měsíci. A když mu řekneme, že by se měl šetřit tak ještě sme my ti špatní :-) jak říká, když má člověk práci jako koníčka jde to samo. Už se strašně těším až budem stavět, ale to ještě pár let počká. Tatí už mi baráček navrhnul, a zatím vede nad těma typovejma, takže to pak budem muset nechat architektem překreslit.
Odpovědět
Profilova fotka
Naprosty souhlas se slovy Radunky....Sarmyn tvuj nazor je zvlastni :-|
Odpovědět
Profilova fotka
sarmyn: teda já taky hledím jako puk. Teď to nemyslím jinak zle, nevím, jaký přístup mají Tvoji rodiče k práci, ale souhlasím s leniskem a marmazel...naši a přítelovi rodiče jsou ještě stará škola, taťka umí něco, tchán umí něco a přesně - jsou rádi, když nám pomůžou a ještě nám ušetří peníze. Zrovna včera jsme se znovu dohádali s tchánem, protože nám vyčetl, že jsme si obklady v celém domě (skoro 150m2) nechali udělat od cizích...on, kterému je 64 let a trpí na klouby...stejně jako u leniska - postavil sobě dům, jednomu synovi, druhému synovi a teď teda pomáhá nám. Stará škola je holt stará škola. A jak oni pomáhají nám, tak stejně budu pomáhat já svým dětem...
Odpovědět
Ahojky, jsem rada, ze se da postavit domecek do 1,5mil. Stavbu budeme financovat prodejem jineho. Bohuzel se neprodal za cenu naseho ocekavani, proto i kacek bude mene. Takze do 1,5 mil. se musime vejit i se zaclonama :-) Pozemek uz mame. Budeme stave svepomoci, stavebniho elanu mi nechybi. Rodina se zapoji asi taky trochu, ale bratri si to nechaji zaplatit. Na druhou stranu aspon vim, ze se budou snazit a jejich manzelky nebudou delat protahle obliceje. Muj muz neni zas takovy sikula, tak uvidime, jak to pujde. Tata nam bude chtit urcite pomoct, ale uz se v zivote nadrel dost, tak se budeme snazit, aby moc nemusel. Me bude bohate stacit, kdyz mi poradi co delat a jak.... Nazor Sarmyn moc nechapu. Mozna jeste deti nema, pak to uvidi jinak :-) Mame 2 maly kluky a uz ted jsme domek na pozemek situovali tak, aby se k nemu dalo pristavet, pokud tam budou chtit bydlet a pokud ne, stejne se budeme snazit nejakou kacku mit v rezerve, kdyby potrebovali pomoct. 8-) Fyzickou pomoc jim takhle dopredu slibovat nebudu, protoze v jejich dospelosti budeme uz pomerne stary :-D :-D Ale co ja vim, treba to bude OK. :-)
Odpovědět
Ahoj, jen valím oči, kam tahle diskuze sklouzla =-) Naprosto souhlasím s názorem Radunky, Leniska, Dobru... :-) Naši situaci nebudu dlouze popisovat, ale stavíme dům svépomocí, takže bez pomoci okolí se neobejdeme. Navíc můj manžel pomáhal stavět barák svému bráchovi bez jakéhokoli nároku na něco a teď je samozřejmostí i opak a všichni to berou jako hotovou věc. Tchán nám také hodně moc pomáhá, zdraví mu nedovoluje fyzickou zátěž, ale rady a organizační věcí, shánění materiálu, vlastní bagr...No dál se nebudu rozepisovat.... Jsme mu za to vděční a věřte mi, že i jemu to děláradost :-) Mně právě přijde, že spíše taková pomoc pak tříbí charakter, pro další pomoc svým dětem.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já hlavně moc nechápu, proč se to tu takhle řeší :-) Každý to dělá podle svých sil a možností, podle své finanční situace a taky založení. Nepřijde mi divný přístup sarmyn a ani těch, komu rodiče se stavbou pomáhají. Jak říkám, každý podle svého :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Poslední příspěvek mimo diskuzi.... marmazel a spol....jo měla jsem jen na barák, pozemek v Praze, co by se mi líbil stojí kolem 8 mega, to nemám, bydlet v satelitu nechci a tak jsem si koupila od nich byt a naši na svém staví (aby mi pozemek dali, což by se asi stalo, kdybych si o něj řekla...to opravdu nechci) a rozhodně jim pomáhám, spíš logisticky....znám mraky řemeslníků a holt radši zaplatíme ty a sami jen dozorujem práci...a stejně je to naopak, oni by pomohli mě, ovšem pravidelnou těžkou fyzickou práci bych po nich nechtěla. Nebudu chodit daleko, mě je 37 cítím se o nejmíň 10 - 12 let mladší, fyzicky jsem na tom opravdu ok a rozhodně vím, že v nonstop zápřahu bych dýl jak měsíc nezvládla ani nechtěla. A proč jsem to včera shrnula...předtím jsem se jen zeptala a holt vase odpovědi, že využívat rodiče na těžké práce je u vás normální, mě normální nepřišlo.. možná je to tím, že v rodině žádné řemeslníky nemáme, třeba bych pak mluvila jinak ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No tak si myslím, že už sme si to vysvětlili a mohli bychom se opět věnovat tomu o co tu jde. Zda jde postavit baráček do milionu a půl. Našla jsem nějaké stránky , kde se pokoušejí postavit za milion, zatím jsou u oken, tak čekám až dostaví a jaká pak bude kaukulace a hlavně sem tam nějak nevyčetla jak je baráček velký. už staví od loňska tak letos snad dostaví.
Odpovědět
Profilova fotka
Tema s Sarmyn ohledne pomoci od rodicu bych taky asi uzavrela, je to o nicem, kazdy ma svuj nazor ;-) Marmazel: ty brdo, za milion postavit, tak to jestli se stavebnikum povede( i pokud pujde o maly domek) tak smekam :-o Ale mozna je to mozny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak sem to pročetla, je to 10,5 x 8,25 a dole 3+kk s tím že podkroví bude nedodělané, ale připravené. Zatím co jsem s nima počítala jsou na necelých 700000. tak uvidíme. http://www.vseprovasdum.cz/reality-sh...
Odpovědět
Tak těm moc nevěřím, poslední aktualizace byla v říjnu 2009 a to tam ještě nemají ani okna a střešní krytinu, takže pro mě je hloupost vejít se do 1 500 000,- , natož do 1 000 000,-
Odpovědět
Profilova fotka
teď už maj okna a vchodové dveře, což je stálo 90 000 kč, ale ještě jim toho chbí dost, podlahy, vnitřní omýtky, fasáda, tašky, a nějaké vybavení, tak taky pochybuji že se do mega vejdou, ale co sem četla tak platili i za práci, na něco si najímali meloucháře, ale myslím že do milionu a PŮL BY SE VEJÍT MOHLI.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to zajímavý sledovat vývoj stavby:-) Jinak my jsme teď na 1400000 a stehování je na spadnutí, hrozně se těšíme. Bude to pro nás obrovská změna, z "dětského" pokojíčku do domku:-) Ale na fasádu nám nezbylo, nj do budoucna máme pořád co dělat :-D
Odpovědět
2lenisek86: Užasné, smekám! Ty peníze, co jste svépomocnou stavbou ušetřili, byste ve Vašem věku asi těžko za ty dva roky vydělali jiným způsobem - a to nemluvím o tom, že i co do nabytých znalostí, zkušeností a vzájemného poznávání to asi byla ta nejlepší investice. A tomu Ytongu to nejspíše jen prospěje, když jej bez fasády necháte alespoň rok pořádně proschnout a vymrznout - a když na to pak s nějakou tou dotací ze Zelené úsporám plácnete cca 10cm nebo tlustší zateplení EPS (s tenčím by mohl být problém kvůli rosnému bodu ve zdivu, jak se to tu někde na Modré střeše už probíralo - a taky by se to nejspíš ani nevyplatilo), asi se už těžko budou hledat efektivnější stavebníci... tak ať Vám to klape!
Odpovědět
Profilova fotka
lubosk: jeee dík....a s fasádou jsi mi ujasnil docela náhodou, že tedy slabší zateplení asi nebude to pravé ořechové =-) Nj to budeme muset ještě naštudírovat,o tom víme zatím houby :-N
Odpovědět
2lenisek86: No, ono by s tím rosným bodem nebyl problém ani se slabším zateplením, pokud byste použili Ytong Multipor, který je difuzně propustný stejně jako Ytong. Jenže je taky docela dost drahý, takže to byste se tady do těch 1500000 asi nevešli:-) - ledaže by do té doby na Xellu dolehla krize natolik, že by výrazně slevnila (takže je to o důvod více, proč nespěchat).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?