Rozpočet do 1500000. Je to málo?

Zobraz úvodní příspěvek
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovědět
Já teda nejsem typ, co si koupí vanu za 25 tis. Budeme mít vanu za max. 10 tis., nic extra drahého v domě mít nebudem, dveře foliované, laminátové podlahy nebo lino, okna plastová, vchodovky taktéž a kdybych měla rozpočet 1,5 mega, tak se odvážím tak max. na bungalov 3+1 bez garáže... Ale rozhodně ne barák 4+1 s garáží a ještě si myslet, že to v pohodě zvládnu a sázet na to, že si všechno budu dělat sama... Toť můj názor. Stejně jako Ejco - fandím odvážným, za rok si povíme, jak na tom jste... ;-)
Odpovědět
alcar ved prave je rozdiel postavit 4plus 1 s garazou a 3plus 1 bez a mat 1,5mega. my sme nasli projekt ktory nas dufam nezrujnuje a aj dostaviame. mame prave 3plus 1 bez garaze tak uvidime. ale radsej nepocitam ze sa tam vlezeme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ALCAR: Vím, že určitě mluvíš o nás. ;-) - protože domeček 4+1 s garáži máme v plánu - ale jak jsme psala - materiál budeme mít přes naši firmu - komplet (cihly, střešní krytinu, klempířské prvky, okna i dveře, beton, železo - kari sítě, I nebo U - co budeme potřebovat), vrata přes dědu, bo dělá ve firmě, kde je vyráběj a je to známá firma. Dveře, schodiště, kuchyňskou linku, podlahy položí manžel. Tak uvidíme. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja este kupeny ten material nemam,ale v takych cenach mi chodia ponuky.A neni to nic noooobl,ale bezny cenovo dostupny material.Ale drzim Vam palce.Davam do pozornosti cenovo velmi vyhodnu skridlu benders.Dnes som tu mala obchodaka a je velmi pekna a stoji zakladna skridla 28,-s dph a leskla 31,-.Je lacnejsia ako bramac.Svedska skridla vyrabana v nemecku. ;-) Aj tam sa da usetrit.
Odpovědět
ejco maju daku www?
Odpovědět
ejco, aj mne sa paci Benders, dnes som si ju dala nacenit...V staveninach mi povedala ze ju este nenacenovala, tak neviem. Pri skridle vsak nieje podstatna cena zakladnej, ale tych doplnkovych...Ja vyberam medzi Mediterranom a Bendersom. Uvidime...A este k zlacnovaniu,alebo zdrazovaniu materialov: strechar mi povedal ze krytina ide hore a v stavebninach ze Ytong avizoval zvysovanie...Neviem ci je to len tah alebo skutocne
Odpovědět
my staviame druhy dom a vidim tu,ze najvacsi optimisti su ti,co este nestavali.pri stavbe vam povyskakuju take veci,ze sa ani nebude zdat. ja neverim ze niekto nakupi material na HS za 200tisic.ved tolko stoji len skridla... vsetkym vam velmi fandim,nech je to co najlacnejsie. lebo tie naklady naskakuju ako blazon. tu 5tisic,tam 10tisic /s ktorymi sme ani neratali /a potom,ked sa to vsetko spocita,tak sa cloveku hlava toci. treba mat nejaku rezervu.nekalkuluje na doraz.
Odpovědět
Beatrice, nikoho jsem nejmenovala a pokud vím, vy máte dům 5+1 s garáží + ještě nějaké místnůstky navíc, takže tebe jsem na mysli neměla. Je to každého věc, každý máme odvahu jinou... ;-) Nima, tak ten váš dům zní už přece jenom reálněji a myslím, že se vejdete. Ušetřit se dá na všem. Okna (plastová), krytina (plechová či šindelová), cihly (žádné 44 apod.), zateplení několik let taky počká, místo dřevěných podlah koberce, vany za 2,5 tis. se už taky dají koupit atd.... Prostě okrouhat všechno. Ale zase bych nechtěla za pár let zjistit, že bydlím v "bakelitovém" baráku a litovat toho.... :-(
Odpovědět
maju predajne po celom slovensku?
Odpovědět
Ada32: ve všem máš pravdu... ;-) U stavby prvního domu jsme ke konci jeli na doraz, půjčovali jsme si od všech, jenom abychom dům zkolaudovali - neměli jsme ani na balk. zábradlí... To byly ty nepatrné tisícové náklady. :-S
Odpovědět
Mediterran jsme chtěli taky dávat, ale moc referencí na něj nebylo, takže nakonec vyhrála stejně klasika Bramac. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Stranky benders: http://www.benders.sk/
Odpovědět
Článek se načítá
Je hezké mít sny a představy. My jsme si také stavěli svépomocí. Máme skutečně 4plus1, malinký domeček. Hypotéku jsme navyšovali....neb během doby, kdy jsme začali stavět (duben 2008) - žádná dřevostavba, pěkně ytong...se ceny materiálu zvýšily o cca 30 procent. Známé máme, práce byla za babku, ale on ten materiál něco stojí.A pak ty věci kolem. Člověk nechce na všem šetřit, vše jsme chtěli mít od začátku poctivé, nic dočasně. Já bych to řekla takhle....bylo by super postavit domeček do 1 500 000. Ale to je rozpočet bez kuchyně, schodů,malby, štuku apod,ne? Jinak si to tak nějak neumím představit, jak koukám na ten náš rozpočet. A to opravdu máme skromný dům. Jinak jako obvykle: souhlasím s alcar.
Odpovědět
petronelie uuplny suhlas. malokto rozmysla na zaciatku stavania napr.nad tym,kolko stoji len taky plot.aj ked uplne obycajne pletivo,lebo ak chcete nieco ine ,-beton+ drevo a pod.-to uz su ine palky. :-o vsetko treba kupit a do takej stavby ide tolko prkotin,ze je to niekedy neuveritelne. alcar my sme dopadli velmi podobne :-N uz sme len obiehali banky a zhanali navysenie uverov.uz byvame,ale je tu este kopec prace a to su dalsie a dalsie peniaze.a pokial to nechceme odbit tym najlacnejsim z lacneho a chceme aj trosku aby sa nam to pacilo,tak si musime pockat.ale o to ani nejde.kazdy v tejto teme chce v prvom rade byvat a potom pomalicky dokoncovat. no ale aj na to zakladne zobytnenie treba urcite viac penazi ako clovek kalkuloval na zaciatku. to je moj nazor.
Odpovědět
Profilova fotka
suhlasim,ze treba pozerat na doplnky a nie na zakladnu skridlu.Tak ale aj tak je od bendersu bramac drahsi.A uplne najlacnejsi je mediteran.Tak napr.mne urobili ponuku na tondach 13 034,-eura a to bez dreva, roboty,stresnych okien a svetlovodu.Da sa usetrit ja tiez dam bud benders,alebo mediteran.
Odpovědět
Ejco, daj vediet ako ste sa rozhodli, ja by som mala mat cenovu ponuku v pondelok.
Odpovědět
Profilova fotka
mariaha z akeho si okresu?
Odpovědět
Som z okresu Pezinok. Stavat ideme v dedinke Časta
Odpovědět
Profilova fotka
pozri ip.A aka sa ti paci z bendersu a maditeranu?
Odpovědět
tak koukám,že diskuse stále žije. Manžel měl dělat vestavěné skříně jednomu mlad. manž. páru, kterým před rokem dělal kuchyň a kteří se právě před rokem nastěhovali do svého nově postaveného domečku. Ale ze zakázky sešlo, páč jim přišel doplatek za elektřinu Kč 40 000,- :-( Na to si dejte pozor, myslím ti, kteří právě staví domečky. Ten pár chtěl taky během stavby domečku platit vyšší zálohy za elektřinu, ale povolili jim zálohu Kč 1500,- měsíčně. Nevím, jak je to teď, ale tenkrát jim nechtěli povolit, aby platili vyšší zálohy. No , a takto to dopadlo. Ono když jsou denně v provozu míchačky a jiné mašinky, tak to pak pěkně naskakuje. Ale pro ty , kteří právě staví, je dobré to, že šel některý materiál dost dolů, takže rozhodně ušetříte víc než ti, kteří stavěli minulým rokem. Držím Vám palce
Odpovědět
ahojky, my máme rozpočet v projekte na materiál 1 250 000sk. myslíte, že svojpomocne je možné sa vpratať do 2mil? (s tým, že hrubú stavbu nám postavie kamaráti murári. ale aj tým treba zaplatiť)
Odpovědět
anjelik, podla projektantov je cena meterialu 60 a robota 40 percent. l
Odpovědět
mariaha, to mám pochopiť, že pri projekte čo je cena materiálu, v tom je robota zarátaná? to asi nie. :-S neviem, nevyznám sa v tom.
Odpovědět
anjelik,nie ked mas vyratanu cenu 1.25m za material, cena za pracu by mala byt 833t za pracu...
Odpovědět
oki, díky. ;-)
Odpovědět
len tiež tá cena práce je všade iná. podľa toho, čo si dáš robiť niekomu inému a čo si robíš sama. ;-)
Odpovědět
Anjelik to urcite, ale da sa z toho vychadzat, ked stavias uplne svojpomocne, tak nezaplatis za pracu nic, ten vypocet je vseobecny
Odpovědět
Profilova fotka
ejco já teda nevím kde stavíte a jak, ale Tvoje ceny se mi zdají trošku přemrštěné. My teda stavíme svépomoci, mám jen přízemní 4+1 + garáž. Stavíme z porothermu 44 si, to nás vyšlo na 180 000, příčky mám z ytongu, což stálo +/- 60 000, což se tak shoduje ale teda ta cena střechy se mi zdá opravdu moc, my jsme za celou střehu (vazba, tašky, oplechování, fólie) dali asi tak 150 000, jako 500 000 to se mi zdá opravdu moc, ale samozřejmě netvrdím že to není možné, my jsem si krytinu teda pokládali samy. A okna jste asi dávali Euro, že? Protože my máme plastové a máme 8 velkých, dvě menší, jedny dveře na terasu, vchodové dveře a vrata s pohonem a vyšlo nás to na necelých 180 000. jo a základovka plus základy nás vyšlo zhruba na 180 000, se vším všudy. Samozřejmě jestli nestavíte svépomoci,a le děláte to firmou tak ty ceny chápu. To se dost navýší. Pro ty co se chystají stavět, tak v mém albu najdete odkaz na stránky kde máme podrobný rozpočet všeho. Teď šly ceny dost dolů, tak pro ty co začínají nyní je to výhodnější.
Odpovědět
ahojte, musim povedat ze vas tu vsetkych obdivujem. Tych, ktori veria ze to postavia za ich vieru a tych co to postavili, tak wau! naozaj nechapem... my sme teraz rozmyslali nad stavbou domu, ale potom sme predsalen zvolili mestske byvanie, mozno preto ze viem ze by sme sa nevedeli obmedzovat a brat nekvalitny material len preto aby sme sa zmestili do nejakych rozpoctov :-( fakt je ze teraz do bytu idem kupovat kuchynu a po vsetkych zlavach na spotrebicoch ako aj na kuchyni ( nie cez studio ale kvalitnych remeselnkov) skoncim len na nej okolo pol miliona... :-S a to som este nepolozila podlahy, kupelku mam len jednu a jedno vacsie wc - ale tie ma vychadzaju na 300k :-( a to tam davam len slusny mierny nadstandard ( nic superluxusne, len hans grohe, duravit, huppe a hansu ) podlahy ratam cca. 130 x 850 ( co opat nie je ziaden luxus - len obycajna trosku kvalitnejsia plavajuca podlaha ) - to je dalsich 110k...dvere - dalsich 80k... a to este nemam zavesy, zaluzie, ani kusok zariadenia... cize ja som na milione len za zakladne vybavenie holobytu :-| v kazdom pripade vam drzim palce... na zaver nechcem demotivovat ale hruba stavba je to najmenej :-( obycajne aj to najlacnejsie |-|
Odpovědět
V marci minuleho roka som pomahal kamaratovy stavat jeho bungalov 8 x 10 Vsetko bolo svojpomocne vsetko sme kupovali v stavebninach a nieco aj pod rukou.Dali sme aj zateplenie do poterov.Ma to z vnutra omietnute natiahnutu elektriku, odpad, vodu Plastove okna aj dvere.Sadrokartonove stropy a 20 isover izolaciu.Krbove kachle su samozrejmostou.Cela stavba aj s krovom a skrydlou BRAMAC vysla zatial 650 000sk.Na vonkajsok ma uz kupenu 7 polystyren.A je to realna cena,ale vsetko vsetucko svojpomocne a nie brat vsetko hned v prvych stavebninach bo ked beriete viacej daju vam aj ine ceny.Napr na tehlu PROTHERM sme dostali 19 percent zlavu s papierom. Pretoze sme brali na cely dom z jednych stavebnin takze odhad 1,5 miliona je uplne realny.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?