TDI - má smysl za tuto cenu ?

Ahoj všem, náš TDI mi dnes poslal nový sazebník - ve zkratce 3800kč za každou návštěvu co zahrnuje přípravu, cestu, poradenství a následný zápis + fotodokumentaci, maximálně ale do 120 min čistě na stavbě, cokoliv nad to má za 980kč/hod. Trošku mě z toho rozbolela hlava, předtím to měl nastavené na sazbu/hod což mi vyhovovalo jelikož to máme od Prahy 30min. Nové podmínky se mi nezdají a potřeboval bych slyšet názor někoho co stavěl u Prahy se svým TDI poslední dobou jestli je ta sazba reálná anebo trošku mimo. Dobrého TDI si chci zaplatit ale toto mi fakt přijde přes čáru, ale možná se pletu...
Odpovědět
@windu No mel by asi predem rict, kolik navstev ocekava, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
My stavěli RD (před 4 roky) a ted stavíme přístavbu kousek za Prahou. Ceny, které uvádíte, mi přijdou příšerné, a vůbec ty ceny, které si TDI říkají, mi přijdou obecně nehorazné. My měli TDI před cca 4 roky za 600/hod, letos za 700/hod a vím, že takováto sazba je jestě brána jako přijatelná. Nicméně jsme se pak ve zlem rozesli, neboť TDI si postupně zvykl nedělat takřka nic, za své chyby nenést odpovědnost, nic neměřit, nekontrolovat ceny ani materiál, jen se přijel vždy "podívat" a pokecat si. Zkoušela jsem jiné TDI, ale když na mě vždy vyrukovali s tím, že přijedou za 2 tisice nebo vic, když nám stačí půl hodiny, ale častěji (je to jen přístavba ), tak to jsem neakceptovala. Ale dá se stále sehnat dozor i za slusnou hodinovou sazbu a to i u Prahy, coz je dle mě nejlepší a nejferovejsi Ale musí se hledat...a pak taky záleží, JAKY ten dozor bude, zdaleka NE VŽDY je kvalitní. My teď stavíme přístavbu dál bez dozoru, firma je prověřená a věříme jim (zatím tuk, tuk). Nechce se mi zase někomu něco znova vysvětlovat a stavba jde velice rychle. Ale CELÝ dům bych stavěla vždy s dozorem. Držím palce!
Odpovědět
Dobrý technický dozor si na sebe vydělá sám, neboli sám sebe zaplatí na kontrole, kvalitě díla, kompenzací od firmy za vady a nedodělky. Základní sazba je nejčastěji +-1000,-h bez dopravy. Pro mnoho stavebníků a nejen svépomocníků ovšem nejlépe investované peníze.
Odpovědět
@bayt No podle jeho slov ze začátku bude stačit 1x za týden do kompletace hrubé stavby, pak 1x za 14 dní. Stavíme zděný PD z VPC takže to chvíli potrvá a právě si nejsem jistý že jednou za týden to opravdu bude stačit, ale nikdy jsem předtím nestavěl, možná ano - stejně mi ale ta cena přijde až moc. @panlorenc souhlasím, a moc rád si ho i zaplatím ale pokud si vezmu tuto sazbu a dozor 1 hod + cesta tam a zpátky 1 hod tak jsem na částce 2000, dejme tomu 2500 se vším všudy což bych akceptoval, není to 3800...
Odpovědět
Za sebe můžu říct, že jsem stavební dozor neměl. Sice toho moc nelituji, protože manželka jako stavařka mnoho věcí věděla, ale i tak bych si ho na některé činnosti, kde jsme si jistí nebyli, příště raději vzal. Beru to ale tak, že pokud pomalu někdo neumí v dokumentaci přečíst kótu, nebo skladbu, je to spíše nutnost. Cena, kterou windu zmiňuje, mi přijde jako lichvařina. Sorry. Tak to ale v dnešní době ve stavebnictví chodí a není to jen o TDI. A to si necucám z prstu.
Odpovědět
@windu Tohle bych nebrala za moc profesionalni pristup. Jak 1x tydne? Co kdyz se na stavbe neco pozastavi nebo naopak se vam sejde vic veci najednou? Jde spis o konkretni faze a cinnosti, ktere by mel videt.
Odpovědět
@bayt Ano přesně toho se obávám že pokud bychom TDI potřebovali i vícekrát za týden nebo počas nějaké kritické fázy pro BD test atd. že nám to ve finále bude k ničemu s člověkem co chce 3800kč za 1 návštěvu...no nic děkuji za potvrzení že je to přes čáru, a jdu hledat nového dozora...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?