Jak přepsat pozemek v katastru na SJM?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Dobrý den, potřebuju poradit a už nevím na koho se obrátit, tak to zkusím zde. Máme s manželem pozemek, který jsme koupili v době, kdy jsme již byli manželé, takže spadá do SJM, ale v katastru nemovitosti je zapsán jen na manžela. Teď na tomto pozemku budeme stavět a abychom dostali hypotéku potřebujeme aby byl pozemek v katastru zapsán jako SJM. Na koho se máme obrátit, jak máme postupovat? Na katastru nám řekli, že sami neví, je se jedná o nový zákoník a že nám neumí poradit.
Odpovědět
1
2
S tímto jsme se při vyřizování hypotéky setkali taky, cca před měsícem. Už máme úspěšně SJM zapsáno v katastru. Nabyli jsme vše za manželství a pro jednoduchost byly všechny kupní smlouvy jen na mě, což byla chyba, kterou jsme si neuvědomili a museli jsme tak řešit prohlášení. Řešení je následující: 1) z webu čúzk si stáhněte formulář https://www.cuzk.cz/getattachment/b6c... 2) s partnerem vyplňte, ideálně si nechte pomoci, pokud nevíte přesně. Třeba pomůžou na katastru. 3) úředně ověřte podpisy, třeba na poště 4) na poště ověřte i kopii oddacího listu 5) na katastru vyplňte návrh na vklad a vše podejte Zaplatíte 1000 Kč za návrh na vklad a počkáte si cca 3-4 týdny (20 dní ochranná lhůta + vyřízení). Často to na katastru neví a budou vás posílat k notářům nebo právníkům, přitom na to mají vlastní formulář. Ignorujte je. Snad jsem někomu pomohl.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Zdravím, řěším problém se zapsáním vlastníka budovy i pozemku, něco, jako jste řešili vy. Psala jste, že stačilo souhlasné prohlášení. Máte nějaký osvědčený vzor toho prohlášení? Moc by mi to pomohlo, nemůžu nikde nic najít. Nebo neumím hledat...🥴. Děkuji moc.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?