Kolaudace při stavbě domu na klíč, je součástí smlouvy o dílo?

Profilova fotka
Ahoj lidi, můžete prosím napsat zkušenosti, co jste stavěli s firmou na klíč, jestli součástí smlouvy o dílo byla i kolaudace? Anebo zda bylo ve smlouvě alespoň něco na téma, že dům se předává ve stavu způsobilém ke kolaudaci nebo tak něco? Mám do toho firmu tlačit anebo ne? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my stavíme s firmou Enerdomy na klíč a ve smlouvě o dílo máme přímo uvedeno,že firma je odpovědná za kolaudační rozhodnutí a dům nám smí předat pouze tehdy,je-li vše k tomuto kroku připraveno. Pokud tak neučiní a kolaudační rozhodnutí nebude kladné,dům se jí vrací a musí do dvou týdnu vše upravit a dodělat,tak aby to bylo napraveno. Je tam dokonce i nějaká smluvní pokuta.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
@podlejda znamená to tedy,že všechny revize které jsou ke kolaudaco potřeba také zařizuje firma a jsou zahrnuty v ceně? díky
Odpovědět
Ještě jsem vyčetla,že pokud je stavba do 150 m tak není potřeba stavební povolení,ale jen ohláša a stejně tak že se nemusí kolaudovat ale jen se opět oznámí úřadu užívání domu. Byl to tedy už starší článek..tk by mě zajímalo jak to tedy je . Odkaz na článek: http://www.hypoindex.cz/kolaudace-sta...
Odpovědět
Profilova fotka
@markyl Máme ve smlouvě, že firma zajistí všechny potřebné dokumenty ke kolaudaci.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, tak to je. Rozhodnutí stavebního úřadu trvá od jednoho dne až do čtrnácti dnů. Naše trvalo týden. Co se týče revizí,tak firma při předání domu měla veškeré revize a my si obstarali jen revizi na radon. Ten musíte mít před stavbou pro úřad a před kolaudační rozhodnutí taky pro stavební úřad.
Odpovědět
@markyl U domu 150 m2 zastavěné plochy oznámíte úřadu užívání. Oni ale přesto ve většině případů na kontrolu přijedou. Takže revize, prohlášení o shodě a certifikáty připravené mít musíte. Po kontrole úřad povolí užívání stavby.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Fiirma Ener domy mi stavi dum na klic, az dojde ke kompletnimu predani,tak tu zverejnim celej postup stavby (jednani,pristup,kvalita,kontrola provedene prace,dolozim fotografiemi atd.....)
Odpovědět
@yees Jen k te kolaudaci uz se nedostanete.
Odpovědět
Neměli jsme nic takového specifikované... Ale firma byla velmi solidní a dodává veškeré revizní zprávy.... Takže my jsme doplnili jen geometrak..kazdopadně vím, že jsme měli velké štěstí.... A raději bych to ve smlouvě jednoznačně specifikovala.
Odpovědět
Idealne je zablokovat cast penazi za dielo, ktore budu vyplatene az po kolaudacii. To ale musi byt jasne specifikovane do kolkych dni od odovzdania stavby je stavebnik povinny poziadat o kolaudaciu. Nicmene dnes by uz stavebne urady na kontroly chodit nemali, ale vieme aka je prax.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@yees Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o informaci, jak jste spokojeni se stavbou od Enerdomy. Uvažuji o nich. Moc děkuji, jsem celkem ztracená v informacích.
Odpovědět
Profilova fotka
@lena_jelinkova od dotazu už sice chvilku uběhlo, ale my montálně stavíme s Enerdomy. Zatím jsem spokojeni, máme zděnou 102 vše běží jak na drátkách.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?