Kolaudace při stavbě domu na klíč, je součástí smlouvy o dílo?

25. pro 2019100

Ahoj lidi, můžete prosím napsat zkušenosti, co jste stavěli s firmou na klíč, jestli součástí smlouvy o dílo byla i kolaudace? Anebo zda bylo ve smlouvě alespoň něco na téma, že dům se předává ve stavu způsobilém ke kolaudaci nebo tak něco? Mám do toho firmu tlačit anebo ne? Díky

• Ahoj, my stavíme s firmou Enerdomy na klíč a ve smlouvě o dílo máme přímo uvedeno,že firma je odpovědná za kolaudační rozhodnutí a dům nám smí předat pouze tehdy,je-li vše k tomuto kroku připraveno. Pokud tak neučiní a kolaudační rozhodnutí nebude kladné,dům se jí vrací a musí do dvou týdnu vše upravit a dodělat,tak aby to bylo napraveno. Je tam dokonce i nějaká smluvní pokuta.

• @podlejda  znamená to tedy,že všechny revize které jsou ke kolaudaco potřeba také zařizuje firma a jsou zahrnuty v ceně? díky

• Ještě jsem vyčetla,že pokud je stavba do 150 m tak není potřeba stavební povolení,ale jen ohláša a stejně tak že se nemusí kolaudovat ale jen se opět oznámí úřadu užívání domu. Byl to tedy už starší článek..tk by mě zajímalo jak to tedy je . Odkaz na článek: http://www.hypoindex.cz/kolaudace-stavebni-povoleni-neni-treba/

• Sponzor fóra
  • @markyl  Máme ve smlouvě, že firma zajistí všechny potřebné dokumenty ke kolaudaci.

• Ano, tak to je. Rozhodnutí stavebního úřadu trvá od jednoho dne až do čtrnácti dnů. Naše trvalo týden. Co se týče revizí,tak firma při předání domu měla veškeré revize a my si obstarali jen revizi na radon. Ten musíte mít před stavbou pro úřad a před kolaudační rozhodnutí taky pro stavební úřad.

• @markyl  U domu 150 m2 zastavěné plochy oznámíte úřadu užívání. Oni ale přesto ve většině případů na kontrolu přijedou. Takže revize, prohlášení o shodě a certifikáty připravené mít musíte. Po kontrole úřad povolí užívání stavby.

• Fiirma Ener domy mi stavi dum na klic, az dojde ke kompletnimu predani,tak tu zverejnim celej postup stavby (jednani,pristup,kvalita,kontrola provedene prace,dolozim fotografiemi atd.....)

• @yees  Jen k te kolaudaci uz se nedostanete.

• Neměli jsme nic takového specifikované... Ale firma byla velmi solidní a dodává veškeré revizní zprávy.... Takže my jsme doplnili jen geometrak..kazdopadně vím, že jsme měli velké štěstí.... A raději bych to ve smlouvě jednoznačně specifikovala.

• Idealne je zablokovat cast penazi za dielo, ktore budu vyplatene az po kolaudacii. To ale musi byt jasne specifikovane do kolkych dni od odovzdania stavby je stavebnik povinny poziadat o kolaudaciu.

Nicmene dnes by uz stavebne urady na kontroly chodit nemali, ale vieme aka je prax.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat