Prodané auto a neuskutečněný přepis

Vím, že to sem nepatří ale už nevím, co s tím....v červnu jsme prodala paní auto za 15 000. Dohodli jsme se, že si zařídí přepis a já jí blbá dala plnou moc na přepis auta. Samoždřejmě přepis dodnes není hotový. Paní opakovaně lhala, že mi poslala přepsaný techničák poštou. Naposledy když jsem jí urgovala mi řekla, že auto prodala a že jsem zbytečně hysterická, že se mě to už netýká, když mám smlouvu a že jí už nemám otravovat. Co teď? Byla jsme na policii tam mi řekli, že se s ní mám dohodnout...rada nad zlato. Podařilo se mi zjistit, že auto je pojištěné ale jen do konce září a pojištění je psané na muže bulharské národnosti. Mám jeho adresu jiný kontakt boužel ne. Nevíte jak tuto situaci řešit? Paní na pojištovně mi řekla, že jsem tento týden už pátá, že je to běžný problém. Mě to tedy dost nervuje a chci to nějak vyřešit.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@aneta15 možná pohrozit trestním oznámením...
Odpovědět
Tak teď jsme paní volala a ta mě dost vulgárně poslala do prdel. Je jí to úplně jedno.
Odpovědět
Ve smlouvě je určitě lhůta, do kdy se má přepis uskutečnit. Pokud to neudělala, tak dle mě je smlouva neplatná a madam ať vrátí auto. Auto jsem zatím prodávala jednou, odhlášení jsem radši provedla sama. Teď budu zase jedno kupovat, ale zatím tam jsme se nedomlouvali, jakou formou odhlášení provedeme.
Odpovědět
Profilova fotka
@aneta15 normálně na ní podej trestní oznámení, protože ti hrozí pokuta... popř. nemůže ten magistrát vydat nové doklady od auta?
Odpovědět
Profilova fotka
Co to udělat tak, že zajdeš na odbor dopravy, necháš si vystavit duplikát velkého techničáku a vzápětí, na základě kupní smlouvy, provedeš odhlášení auta na novou majitelku?
Odpovědět
Profilova fotka
akorát je potřeba s autem zajít na stk:-/ takže je k tomu ještě potřeba to auto...
Odpovědět
@zmrz_lina to nejde, protože musím mít její plnou moc, smlouva nestačí. Musí tam být osobně nebo musím mít její plnou moc.
Odpovědět
@teron madam auto už nemá ani doklady, povinné ručení je psaný na nějakého bulhara.
Odpovědět
Profilova fotka
@aneta15 v tom případě bych mazala na PČR a trvala na sepsání trestního oznámení. Tohle opravdu není legrace.
Odpovědět
Profilova fotka
baba si vlastně prodala auto, které není její, navíc toho Bulhara taky obelhala, nemůže mít přece doklady na své jméno, nějak to nechápu, jak je takový podvod možný
Odpovědět
@aneta15 Omlouvám se, myslela jsem, že bulhar je její druh, ne že ho prodala dál. To už fakt není sranda, třeba případné pokuty platí majitel vozidla. Je s podivem, že ještě nedošlo k žádnému maléru. Pokud je PČR nečinná, tak by to šlo nahlásit třeba jako krádež vozidla. Užívají ho neoprávněně.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to auto odhlaš z evidence a bulhar ať si s ním jezdím doma po hřišti ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
přesně tak, všechny průsery, pokuty apod. jdou na tebe, tak at policie něco dělá.... jinak jsi za chvilku v černých ovcích
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici podle me to bez dokladu o ekolog.likvidaci neodhlasej,ne??
Odpovědět
Profilova fotka
@aneta15 jak uz bylo psano,urychlene to res na policii,jinak jakejkoliv prů... jde na tebe!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Hlavně nechápu, proč by ti paní měla posílat přepsaný VTP poštou? Ten je snad její ne? Hlavně neztrať smlouvu - to je jediná obrana proti případným problémům. Já bohužel to mám podobně, prodala jsem (spíš dala - abych měla už od něj pokoj) auto bývalému. Dostal ode mne plnou moc, VTP... auto doteď není přepsané - ale já nechala dát SPZ do depositu (neboť mě nebavilo platit za něj povinné). Takže on má auto na dvoře, s propadlou STK, bez značek a holt stále na moje jméno. Někteří lidé jsou prostě případi...
Odpovědět
Profilova fotka
@aneta15 taky nechápu proč by ti měla posílat velký TP ? Pokud máš kupní smlouvu a v ní napsáno do kdy bude proveden převod a do té doby se tak nestane tak zajdi na tu policii. Hlavně jestli si zrušila povinné ručení ? @slabici z evidence to nemůže odhlásit když nemá velký TP
Odpovědět
Velký techničák s přepisem by se měl dokládat ke zrušení povinného ručení. Odhlásit auto nemůžu nemám značky, na policii jsme byla tu to nezajímá, protože je to veřejně právní spor. Když ho nahlásím jako kradené a oni ukážou smlouvu, mám problém já protože já lžu. Nemám nic ani značky ani doklady. Paní je sprostá a odmítá se mnou komunikovat. Podle policie to mám dát k soudu.
Odpovědět
Profilova fotka
@aneta15 Byla jsem kdysi v podobné situaci (až na to, že převod měl udělat autobazar - v té době to ještě šlo a nový majitel, kterého jsem nesměla znát se dopustil v zahraničí přestupku, tudíž proti mně bylo v zahraničí vedeno řízení coby s majitelem auta). Byla to patová situace, přesně, jak píšeš. Na policii mi také nepomohli. Nejednalo se o trestní čin, jen o nedodržení smlouvy. Kvůli povinnému ručení jsem byla několikrát oslovena, posílala jsem několikrát smlouvu a nakonec jim to stačilo. Snad budeš mít také štěstí. Ale musím říct, že to byla anabáze na několik let a já jsem to měla okořeněné ještě tím, že jak na policii, tak na konzulátu jsem byla varována, že se může stát, že kdybych navštívila danou zemi, tak už se nedostanu zpátky dokud to tam nevyřídím, po čase se toto rozšířilo na celé EU. Naštěstí už je to promlčené. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aneta15 ke zrušení povinného ručení ti stačí kupní smlova, to zrušíš ke dni prodeje auta. Záleží co máš napsané ve smlouvě ohledně toho přepisu. Pokud by to totiž nestihla ve sluvený termín, smlouva je tak neplatná, pak můžeš podat oznámení na policii , že ti ho vlastě "ukradla "
Odpovědět
Ano to je sice hezké, že ho zruším ale pokud on s tím autem něco udělá nebo ho odstaví v zahraničí tak to jde všechno za mnou. Takže radši platit 3 000 ročně než se to vyřeší než se klepat, co přijde. Už teď se bojím, co mi přijde za pokutu. Já chtěla ten techničák...jen kopii...abych měla jistotu, že je to převedené a ona mi to slíbila.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@petrsv1000 Netvrďte , prosím, pouze své domněnky. Pokud potřebujete zrušit POV mino řádný termím, což je výročí smlouvy, lze to udělat pouze v případě prodeje vozidla nebo odstavení vozidla. Obojí se dokládá zápisem do TP ( Technického průkazu, lidově velký techničák). Zrušit POV na základě kupní smlouvy je sice možné, ale musela by k tomuto kroku být nakloněna pojišťovna, což většinou není. Proto je i třeba poslat kopii TP a příslušným zápisem o převodu.
Odpovědět
Profilova fotka
Jediná možnost je trestní oznámení na policii a co nejdříve, dle ČKP jste vlastník vy a pokud auto nebude od září pojištěné, bohužel jde to za vámi. Vemte kupní smlouvu a běžte, krásný den.
Odpovědět
Profilova fotka
@financnik ale no tak... :-D pokud tomu je nakloněna samotná pojištovna, jak jste sám napsal, což mě vždy vyšla vstříc, tak vždy mi stačila jen kupní smlouva, že jsem danné vozidlo prodal... takže jaké domněnky... ;-) Do TP se nic o pojištění nepíše, kde jste to viděl :-D Jinak se jedná o tři roky starý dotaz....
Odpovědět
@petrsv1000 Hmm, asi používám příliš dlouhá souvětí, takže ještě jednou. Zrušit smlouvu mimo výročí lze pouze v případě prodeje nebo odstavení vozidla a obojí se zapisuje to TP. Takže snad už je to srozumitelné. Že vám někdo v nějaké pojišťovně vyšel vstříc ( to znamená byl ochoten provézt úkon mimo svou povinnost) je sice možné, ale nikoli nárokové. ( tzn že takový postup neprojde každému). Měl byjste se držet faktů platných obecně.
Odpovědět
Profilova fotka
@financnik ale vždyť jsem to prvně psal, že : ke zrušení povinného ručení ti stačí kupní smlova, to zrušíš ke dni prodeje auta... do Velkého TP se nic o změně pojišťovny, tzn zrušení nepíše, tam se uvádí jen jiný vlastník, ani když dávám vozidlo do depozitu se tam nezapisuje, že bylo ukončeno pov.ruč. Minulý týden jsem otci prodával pionýra, matka zašla na pojišťovnu a pojistku na základě kupní smlouvy vypověděla k danému dni. Velký TP nebyl potřeba, jelikož ani není a malej dostal kupec :-)
Odpovědět
@financnik: nevím, proč jsi tady vykřikl do 3 roky starého tématu, nicméně zrušit POV dohodou jde taky... Jinak změna majitele, tedy prodej, nebo likvidace či depozit je jasná věc...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Zdarvim ,potřebuji poradit Prodal jsem auto ale bohužel není prepsane ale přišla mi od pojišťovny ze musím zaplatit 9 tisíc ze auto nemá pojistku a na mou blbost jak sem se stěhoval tak sem ztratil kupní smlouvu ,nevíte co stim ?dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
Najdi smlouvu, jinak není důkaz o prodeji a ten dotyčný, který auto nyní užívá (nikoli vlastní) ti ani nic nedá, protože ty jsi stále provozovateli vlastník. Nebo najdi svoji kupní smlouvu, nech si vystavit náhradní doklady, pak ztrátu SPZ, SPZ dej do depozitu, nahlas vozidlu účel (třeba kurnik) a zbavis se povinného. Ovšem vše budeš muset doplatit. Z toho se nevykroutis.
Odpovědět
Jo tak takovou blbost jsem taky pred deseti lety udelal v podstate daroval auto kamaradovi, ten ho pozdeji nekomu strelil a ten nekdo zas nekomu a po par mesicich zacaly chodit slozenky od kancelare pojistitelu, jelikoz jsem byl posledni majitel dle kupni smoluvy z AAA, podarilo se mi jen dozvedet, ze auto uz nejezdi, tak jsem vzal kupni smlouvu, zasel na policajty, vymyslel si historku, ze mi bylo auto odcizeno i s veskerymy doklady, za mesic mi prisel dopis, ze se auto nenaslo a tim konci patrani, v systemu si tuto informaci nejak predali a ja mel od te doby pokoj, jo a kupni smlouvu uz jsem tou dobou taky nemel ale v AAA kde jsem auto kupoval mi na vyzadani vytiskli kopii kdyz jsem si tam zajel. 😉
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?