Bordel, hluk, probděné noci, jak řešit?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
KRÁSNÝ DOBRÝ DEN VŠEM, RÁDA BYCH SE ZEPTALA A TAKÉ VZNESLA DISKUZI NAD TÍMTO PROBLÉMEM, JENŽ TRÁPÍ JISTĚ NEJEDNOHO VLASTNÍKA BYTU V PANELOVÉM DOMĚ. MÁTE TU NĚKDO Z VÁS ZKUŠENOST S NEUSTÁLÝM BOJEM SE SOUSEDY A PŘÍPADNÝM MĚŘENÍM KROČEJOVÉ NEPRŮZVUČNOSTI? JSEM NA KONCI SIL A KRŮČEK OD TOHO PO NĚKOLIKA LETECH VŠE VZDÁT A BYT PRODAT...BUDU RÁDA ZA KAŽDÉ SLOVO....... :-)
Odpovědět
Ahoj, řeším podobný problém a tak nějak všichni doporučují, i různě na fórech, stávající byt prodat. S tím souvisí otázka - informovali jste kupujícího o negativních stránkách bydlení, tzn. o zvýšené hlučnosti od sousedů (jako důvod prodeje)? Během prohlídek bytů nějak reagovali na hluk od sousedů, slyšeli ho? Dá se považovat hlučný soused (jeho špatně udělaná podlaha) za skrytou vadu? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jak ja vam rozumim. Nad nama bydli kokot co si sam udelal plovoucku taky bez izolace a kdyz meli malou dcwru byl to zahul. Ted pro zmenu furt neco vrta a jako tresnicku si poridil behaci pas a akazdy den na nem tak hodinu a pul beha.
Odpovědět
Profilova fotka
@advantia Hlučný soused určitě není skrytá vada ;-), může se odstěhovat (teoreticky), není s domem srostlý... ;-) Kupcům bych neříkala, kdyby ho při prohlídce slyšeli a zeptali se na to, řekla bych stručně...
Odpovědět
@eileenk No soused se může teoreticky odstěhovat, ale ta špatně udělaná plovoucí podlaha zůstává. Dá se tedy považovat špatně udělaná sousedova podlaha považovat za skrytou vadu mého bytu? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hadeline jj to známe, lidi jsou poslední dobou tak dementní, že si fakt nekteri mysli, že co neni zakazano je povoleno. Tak jen cekam kdy ten dement nad nama s loveckym psem (v panelaku) si poridi jeste krávu....(protoze prece proc by on nemohl mit loveckyho psa - nehlede na to, ze chudak pes, ze?) ven se nedostane jak je den dlouhej ale jeho pudy mu zustali, takze lita, a lita, a lita a steka....no des a hruza...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobry den, chtela bych se zeptat, zda si nekdo z vas nechal zmerit hluk byte od sousedu nad vami. Mame souseda co byt pronajima, panelakovy byt v puvodnim stavu. Nic do nej neinvestoval, pouze vydelava. Slysime kazdy krok, vodovodni baterie, rev, bouchani nabytkem, rozkladani nabytku, atd. Bezne do pulnoci. Mame sanci po namereni vice decibelu pozadovat po majiteli krocejovou izolaci nebo to bude na nas odhlucnit stropy? Dekuji K.
Odpovědět
Profilova fotka
@koryna1 My jsme si to kdysi nechali měřit v novostavbě. Nevím, jak se to provádí dnes, ale tenkrát museli sousedi s námi v tom měření spolupracovat. Tzn. že nějaký měřič spustili u nás v bytě a nad námi u sousedů v bytě taky zároveň něco dělali. Takže pokud soused nebude chtít, což asi nebude, tak nevím.. Ale třeba už se to dnes dělá jinak. My jsme to měřili před 12 lety a sousedi spolupracovali, protože jsme chtěli reklamovat na developerovi kročejovou izolaci, přišlo nám, že je nedostatečná. Tenkrát nám to vyšlo na hraně ve prospěch developera, takže jsme vyhodili 7000,- za to měření. Jestli byste mohli požadovat po sousedovi izolaci, to netuším
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme kvůli těmto problémům na bytovce nakonec postavili dům. tyto problémy, které se zde řeší, jsou pro ty, kdo jimi trpí, velmi frustrující. navíc jsou i v podstatě neřešitelné. my jsme si udělali tzv.plašičku na sousedy. po dobrém to nešlo, tak jsme dali na skříň subwoofer (ostatní repro jsme odpojily, aby to jenom dunělo). mezi strop a subwoofer jsme dali natěsno kg trubku (používá se na odpady). po měsíci pouštění zběsilého techna (poslouchám rock 8-( ), což byl opruz i pro nás, to začalo celkem zabírat. je to šílené řešení, ale nám pomohlo. kamarád má těd stejný problém. plašičku už má taktéž. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Ty jo, to je dobrý, plašička na sousedy :-) Kde se to sežene? Jako když jsou kreténi bezohlední, tak co s nima že jo..
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 aha už asi chápu, vy jste si ji vyrobili, ne koupili
Odpovědět
Profilova fotka
@petta33 :-D samozřejmě, že vyrobili, ale jak to tak tady sleduji, začnu to vyrábět a prodávat :-D :-D :-D
Odpovědět
Jedna se taktez o bezohledne sousedy, vietnamce, sedm lidi na 60 m2. Dvoulete dite beha kazdy den do pulnoci po byte sem tam. Triskani zidlemi, hygiena, krik, vse zacina po desate vecerni. Pro ne bezny zivot, pro nas peklo, poslouchat je, kdyz chce mit clovek vecer konecne klid. Proto chceme to mereni.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomas80 já jsem právě už v minulosti někde četla, že snad v Číně se něco podobného dá koupit :-) Že je to nějaké udělátko, co se připevní na strop a nějakým způsobem to vysílá k sousedům. Já myslím, že by o to byl zájem, ta výroba by stála za zvážení :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@koryna1 kdybych to nezažil, mávl bych rukou, ale vím, že je to fakt na palici. pokud můžete, utečte do rodinného domu.
Odpovědět
@petta33 Ano, je to toto: https://bit.ly/2GlfWIt @tomas80 Dům to úplně neřeší. Vše je o lidech.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukoid jojo to je ono, myslím, že za ty prachy to stojí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lukoid dům to řeší, pokud tudy vede cesta. v opačném případě je potřeba improvizovat a nesrát se. oni se taky neserou.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobry den, ted jsem narazila na tuto diskuzi. Resim podobne problemy v roce 2020: https://www.modrastrecha.cz/forum/pan... - rada bych slysela, pokud nekdo mel nejaky uspech resit, nez krajni reseni odstehovani/prodej. Dekuji moc vsem.
Odpovědět
@advantia muj pravnik rekl, ze soused neni skryta vada, ze teoreticky se muze odstehovat, a ze kazdy soused dela jine mnozstvi hluku. skryta vada ani neni spatne polozena podlaha souseda nad Vama, protoze to se tyka jineho bytu a mel by to opravit majitel toho bytu. Skryta vada je, pokud se najdou vazdy ve zdivu diky kteremu hluk "protyka" do Vaseho bytu.
Odpovědět
@koryna1 stropy jsem odhlucnila, a stene to tece zdmama. takze tam pokud majitel nechce spolupracovat tak asi bohuzel leda pravnik/soudy. myslim, ze pod stavebni urad to jiz nespada. sama nevim lepsi reseni a ted se s tim dost peru.
Odpovědět
Kamaradka chtela zaplatit sousedum nad ni po pristehovani izolaci podlahy, protoze pred nimi drive bydlel duchodce, ktery ve dve rano zacal myt podlahu, triskat hrncema, atd. To se nestalo a ihned byl po rekonstrukci slyset kazdy krok. Nakonec se domluvili a sousedi polozili koberce a je klid. Pry neslysi nic. Jenomze kazdy koberce do bytu nechce. Mohu se te zeptat, jestli ses radila primo s pravnikem? On kazdy tvrdi trosku neco jineho.
Odpovědět
@katulepraha My se chystame napsat majiteli bytu a kdyz nebude reagovat, stiznost poslat na prestupkove oddeleni. (obcanskopravni spor) Byt se nad nami rozpada, 3x jsme je zadali o namazani dveri, ktere cca 30x denne vrzou, vodovodni baterie huci, jakoby hasici strikali hadicemi. Vrzani zidli 20 hod. denne, pritom staci nalepit ochranu za 40,-Kc. Hlidaji denne cizi deti, takze dupani, krik cele dny. Na par hodin vecer odejdou z bytu a vrati se ve 23h. a dvoulete dite beha po byte sem tam.
Odpovědět
@koryna1 ano s pravnikem. Ale prijde mne ze I v pravnich diskuzich pokazde najdu neco jineho, to je pravda. Ja mam tedy skveleho pravnika co se vaeobecne hodne vyzna takze spise mu verim
Odpovědět
@koryna1 to zni silene. A uplne si to dovedu predstavit- nade mnou na te dlazbe zidle take silene vrzaly a behani a dupot slysim take. Jsou to dost rany kroky vseobecne. Ja bych nerada do pravniho sporu se zalobou ale kdyz se majitel nebude izolaci nejak snazit resit tak to zvazuji. Protoze prodavat byt co sem ted koupila mne prijde extremni. I kdyz bydleni je tu krusne.
Odpovědět
Ahoj vsem - mam podobny problem - mam mensi byt v panelaku mezi vetsimi byty. Sousedcina predsin se prekryva s mojim obyvakem, takze ja mam vstupni dvere k ni dobytu v 90procentnim uhlu na zdi meho obyvaku. Sousedka ma bohuzel nejake specialni bezpecnosti dvere, s mnoha kovovyma petlicema, ktere do sebe automaticky zapadaji. Ji to mozna zni jako normalni zamek, mne se to do bytu ale nese pricnou zdi docela dost kovovy hluk, ktery je slyset uplne vsude v mem byte dost vyrazne, uplne jako by odemykala dvere primo v mem byte treba v loznici. Je to tak hlasite, ze kdyz jde do bytu treba az ve 23.00, tak mne to i probudi 😞 Ach jo.
Odpovědět
Ahoj všem, musela jsem se zaregistrovat a napsta sem svůj příběh, abyste věděli, že v tom opravdu člověk není sám. Hodněkrát jsem si tuto diskuzi pročítala a právě tím, že v tom nejsem sama, se uklidňovala. S manželem se nám podařilo 2x!!! koupit byt, ktery byl z papíru. Poprvé to byla bytovka z 50. let. z dutých cihel. Byly to byty, ktere se dostávaly za komancu, pokud jste dělal, mám pocit, že u dopravního podniku. Průměrný věk lidí tam byl okolo 75let a měli pocit, že je to opravňuje k tomu, aby si dělali naprosto, co chtěli. Nad nám bydlela rodina, která měla syna 6 let a moc s ním nechodili ven takže lítal jak šílený a bylo to na palici. Byli jsme tam několikrát, nejprve slušně, pak neslušně a nezabralo nic, ale tím, že jsme bydleli pod něma jsme byli v obrovske nevyhode. Navíc bytovka byla do U a v tom U byl parčík, kde ti důchodci chodili brzy ráno venčit psi a měli v oblibě v 6 ráno se v tom parčíku sejít se psama a kecat a do toho ti psi nepřetržitě štěkali a vše se tam rozlíhalo. Člověk měl chuť na ně hodit bombu a vůbec nechápal tu jejich drzost s jakou se tam chovali jak páni všehomíra. SVJ bylo obrovský a důchodci nebyli schopni zvýšit měsíční přípsěvek do fondu oprav o 5Kč, ano 5Kč! na osobu, aby se daly popelnice na petlici, protože byt byl blízko centra a chodili tam v noci sjetí feťáci a ty popelnice několik hodin prohrabovali. A bylo to taktéž velmi slyšet. Prostě dům hrůzy. Vše bylo slyšet ob několik pater. Po 2 letech, kdy jsem myslela, že se zblázním, jsme se odstěhovali do pronájmu. A pak jsme znovu začali hledat byt ke koupi. Samozřejmě opět na hypo. Poučeni z předchozích nezdarů jsme si řekli, že už jedině byt v posledním patře a rohový, abychom měli co nejmíň sousedů. Našli jsme 8 let starou novostavbu poslední patro, rohový byt. Myslela jsem si, že už se nám nemůže stát ta hrůza, kterou jsme zažili předtím. Ale co čert nechtěl, většina sousedů fajn i co se týče hluku, okolí supr klidný, ale sousedi pod náma se vyjevili jako totální dementi. Nemusím popisovat kvalitu novostavby. Dům jako z papíru, tenké podlahy, železobetonový skelet, kde vše rezonuje. Bouchnutí čehokoliv v takovým bytě zní jak v bubnu pračky. Sousedi pod náma cca rok nechtěli pochopit, že jsou hluční nad rozumnou míru, A to i přes den a ne opravdu neplatí, že od 6-22klid a že si každý může delat co chce. Nemůže! Je to i v občanským zákoníku. Mysleli si, že když jsou potichu po 22.hodinu, že je vše ok. Opět jsme za něma několikrát byli slušně je poprosit o zmírnění se a aby si uvědomili, že je to budova, kde je vše slyšet. Nezabralo. A to měli děti, ktere chodily do školy,ale všichni prostě řvali. Pán byl Španěl a ti mají v tomto ohledu limity hluku jinak nastavené. Pak jsme už byli hodně neslušní. Ale naše Slova a náš tón na ně stále nezabírali. Po minulé zkušenosti jsme si řekli, že znovu to prodávat nebudeme. Tak nastalo to, co mělo nastat mnohem dřív. Na hrubý pytel, hrubá záplata. Využili jsme tenké podlahy a začali jim na té podlaze dělat peklo. Rychle jim došlo, že pokud se neuklidní, tak že budou dostávat sodu. Nastal klid. Párkrát ještě zkusili posunout hranici, ale odezva byla okamžitá a velmi silná takže už to pak nezkusili. Musím říct, že nás to stálo s manželem hodně nervů a bylo pro nás ponižující tímto způsobem učit dospělé lidi slušnosti, ale bohužel jinak to nešlo a ukázalo se, že to byl správný způsob. I tak jsme, ale vyhodnotili, že bydlení někde, kde jste výrazně závislí na tom, jací lidé tam budou bydlet, protože stavba je natolik nekvalitní, že je slyšet vše, není pro nás a koupili dům s velkou zahradou. I tak jsem, ale pokorna a neříkám už, že tam to bude nejlepší bydlení na světe po zkušenostech co mám. Pocity, ktere jsem zde četla - chodit s nechutí domů, být jak na jehlách, mít v hlavě vraždící scénaře, koukat na hodiny, kdy ten hluk začne, znám velmi dobře a musím říct, že to pošramotilo mou psychiku a i moje manželství, protože jsme se s manželem neustále kvůli tomu hádali a obviňovali se, čí je chyba, že se nám to stalo 2x. Každopádně co člověka nezabije to ho posílí a dnes vím, že už se s žádným sousedem nemá smysl dlouhodobě párat. Řict jednou slušně, ale jasně, že to přehání a ať se uklidní a pokud se nic nemění zahajuju akci a dávám na hrubý pytel hrubou záplatu. Na některý typy lidí prostě nic jinýho nezabírá a musím říct, že pokud je nějaký chlap ráznější tak klidně dát chlapovi sousedovi, ktery děla hluk pár přes hubu. Garantuju, že většinou to ten dotyčný taky rychle pochopí. Dlouho mi bylo proti srsti takto s někým jednat, ale pochopila jsem, že fakt si ten druhý dovolí jen tolik, kolik mu dovolíte a platí to i o hlučných sousedech. A vím, že sposuta těch hlučných lidí, pokud se po první slušné, ale jasné prosbě neuklidní tak často sází na to, že vy už si víc nedovolíte. A přestanete je prudit i když oni vlastne obtěžují vás. Je dobré je rychle vyvest z omylu. A dnes už se vůbec nebojím, když se jedná o cokoliv co me v baráku vadí napsat na SVJ a vyžadovat mimořídnou schůzi a s dotyčným to řešit. Najednou spousta věcí jde, které předtím nešli. A je mi jedno, co si o me sousedi mysli, nebo, že se s někým nezdravím a nemáme se rádi. Nezájem, protože pro mě je mnohem důležitější, že mám klid a pohodu v bytě a né peklo, a být se všema zdánlivě kamarádka. Musela jsem k tomu, ale dospět, díky těm zkušenostem. Co se týče odhlučnění. U obou bytů jsme měli pozvaného akustika právě kvůli odhlučnění. U obou nám řekl, že je nejlepší v takové stavbě, kde se hluk prakticky táhne všude, odhlučnit jen ložnici, aby byl klid na spaní, ale že to bude drahé, zmenší to dost prostor a nemůže nám zaručit že to pohlti všechny zvuky. Takže nebudeme třeba slyšet hlasy, ale bouchání můžeme. Navíc říkal, že ty novostavby jsou většinou naprostý šlendrián a je jedno jestli stojí 4 a nebo 15 milionu byt. Vse stejne nekvalitní, kde se proste blbe žije, když chcete mít soukromi v bytě, a ne žít se sousedama v okolních bytech. Co s tím? Varianty, ktere jsme s manželem probírali a byly by v pohode: 1) Koupe domu s velkym pozemkem a byt prodat nebo pronajmout 2) Pronajmout ten hlucny byt a sami si pronajmout dum na bydleni a pak se v klidu rozhodnou co dal 3) Koupit chatu a byt mít jen na prespavani. A chatu takovou, kde to casem muze clovek predelat na dum a odstehovat se. My zvolili první variantu a uvidíme co nam to prinese. A jak si koupit byt, ktery nebude z papiru? 1) Jít na prohlídku několikrát v různé hodiny, popřípadě si vybrat čas, kdy bývá v bytech nejvetší šrumec a lidi se vrací z prace a ze skoly 2) V byte poslouchat zvuky. Kůidně bzt nekolik minut potichu a jen poslouchat 3)pozvat si akustika 4) poptat se sosedu, ale upozornuju, ze toto je velmi zavadejici, protoze kazdy vnima hluk jinak a co nekteri lidi snaseli, jsem nechapala a jeste rikali, jak se jim tu dobre bydli. Kazdopadne, ale muzou vas upozornit na nejaky velky extrem. 5) téměř vždy je lepší poslední patro a co nejmin bytu na patre 6) kouknout se jak jsou sitovany okolni byty, aby fakt nesousedila loznice s koupelnou souseda nebo kuchyne apod. 7) kombinace vsech bodu, ktere jsem uvedla. I presto to, ale nemusi zaručit, že bude mít člověk klid, ale může to výrazně pomoct. A nespolehejte na to, ze si na vyrazne a ostre zvuky zvyknete, pokud uz jste je zazily a vite, ze vam vadí. NEZVYKNETE!! Vsechny moc zdravim a vsem, kteri zazivaji to stejne, preji at se to co nejdriv vyresi k vasi spokojenosti, protoze je to fakt o zdraví psychicke i fyzicke.
Odpovědět
@valencie wow diky za slideni ! take mam 2x spatnou trefu. take jsem jiz premyslela, jak je to mozne, proc se mne to stalo atd. jiz i to pozira psychiku. a popravde ted resim u velmi noveho bytu ze radsi strelim/pronajmu a jiz resim uver na koupi klidne i maleho domecku nekde klidne i dal od Prahy. Jiz na to take nemam. jak Ja Vas chapu ve vsem co jste napsala. diky za to, cloveku to pomuze, ze v tom neni sam !
Odpovědět
@valencie plus kdo v tom neni, tak uplne ty narky nechape. lide rikaji vsude je neco, nebo si zvyknes...ale zjevne to rikaji asi bud otrli na zvuky a nebo lide, kteri proste ten problem opravdu tak palcivi nemaji. a diky za zpravu, ze novostavby stejne spatne. uz vim, ze tem se take vyhnout po procitani diskuzi, ze to samo o sobe neresi jen proto, ze je tam mnohem vyssi cena.
Odpovědět
@andulka1977 : Nebojte, nic netrva věčně a určitě se kýženého dobrého bydlení dočkáte. A myslím si, že těch opakovaných špatných tref začne být pro spoustu lidí realita, protože se furt staví další a další novostavby a je to stále stejný šlendrián. Řešila jsem to se stavebním technikem a ten říkal, že ty normy podle kterých to developer staví jsou staré - třeba z 80.let a samozřejmě, že není vůle ba dokonce je to možná vnitřní zákaz developerů a na nich navázanch lobbistů a politiků, aby se ty normy upravily, protože jde o miliardy. Smutný je, že kvůli nenažranosti developerů je spousta lidí nešťastných a hrotí se sousedské vztahy, které by mohly být v pohodě, kdyby developer udělal pořádnou zvukovou izolaci a dilataci podlah. Ale to ne, raději vyvařme co se dá a na spokojenost lidí kasleme - oni stejne budou drzet hubu a budou radi, ze bydli. Dalo by se ještě udělat třeba nějaký pořad, kde by so rozebírala nekvalita těchto bytů a začalo by se tlačit na změnu norem, ale bnojím se, že by možná šlo i o život, protože jsou v tom velký peníze. A samozrejme, že by se to dalo udelat i tak, ze by lidi takovy sunty prestali kupovat a nebo se zacali mnohem víc bránit, ale člověka to vse strasne vycerpava a navic developer ma casto vsechna esa v rukavu. V cizine jsou ty stavby casto taky nic moc, ale mam zkusenost, ze lidi se mnohem víc snazi se nerusit.
Odpovědět
@andulka1977 : dost lidi bohuzel jsou takovy, ze i kdyz jim to vadi, tak radeji delaji, ze nic nebo se tise uziraji, protoze nechteji mit konflikty. Jasne ja to chapu, jak je to neprijemny, ale proste i to je zivot. Ale je pravda, že človek muze potkat fakt magora a muze delat co chce a nepomuze nic az se odstehovat. Ja bych novostavbu asi nedoporucila nebo jedine s technikem a akustikem. Kdyz vidim co se stavi, tak je to vse ten stejny shit.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?