Hlučný soused - odhlučnění stropu

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s odhlučněním stropu ve vašem bytě, ke kterému vás dohnal kre*én, který bydlí nad vámi? Pokud ano, povedlo se vám problém efektivě vyřešit?
Odpovědět
Dobrý den, osobně odhlučnění nemám, ale také jsem tento problém řešil, a odborník pan Vlček (asi největší v této republice na odhlučnění budov) mi radil, že když už tak smysl má odhlučnit nejen strop, ale i všechny přilehlé, tj. svislé stěny, protože jimi se ta energie samozřejmě šíří také. Odhlučnit jen strop přinese jen velmi malý efekt. Rozdíl je také, zda-li odhlučňujete v paneláku či cihlové bytovce. U bytovky je ten efekt lepší a odhlučnění jen stropu tam tedy má přeci jen nějaký význam - energie která se šíří svislými přilehlými stěnami se totiž více utlumí na rozhraní cihla - malta.
Odpovědět
@mrquestion Jinak se můžete spojit rovnou právě s p.Vlčkem, má web "noitami.cz" a on Vám poradí a případně to odhlučnění přímo uskuteční.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Nechavala jsem odhlucnit celou loznici a jednu pulpricku ktera rezonovala hluk. Hluk slysim stejne ale jiz tlumene. Uprimne jsem stastna ze jsem to nechala udelat nebot bych dnes byla v blazinci. Planuji pri zbytecnych financich a casu udelat to same v obyvaci mistnosti. Nas dum je zelezobetonovy a slyset je vse abnormalne hlavne krocejovy hluk.
Odpovědět
@druk No to teda! Já dodnes říkám, že bydlení v paneláku mi díky kročejovému hluku ubralo půlku života a přivedlo notnou dávku nervů! Už se nemůžu dočkat, až z něho vypadnu do rodinného domu (z vápenopískovych cihel)!
Odpovědět
@druk Jak se vám podařilo dodržet normou danou výšku místnosti?
Odpovědět
@travas jedine co na teto stavbe snad bylo pozitivni byla vetsi vyska stropu
Odpovědět
@guarrdian Je to peklo. Pokud mi pamet dobre slouzi s panem Vlckem jsem take byla v kontaktu ... Preji hodne stesti se stavbou rodinneho domu a tise zavidim ☺
Odpovědět
@druk Prosím o vysvětlení jak snížením stropu bylo dosaženo "větší výšky stropu."
Odpovědět
Profilova fotka
@travas možné příčiny 1) špatně nastavený jas displeje 2) špatná vzdálenost od displeje 3) dyslexie 4) špinavé brýle 😁😁😁 snížení bylo přece až pak 😉 @druk píše, že MĚLI vysoký strop ....po úpravě už není
Odpovědět
@marvac 1-4 mám v pořádku, jenom jsem méně chápavý. Předpokládal jsem dle dotazu, že jde o standartní byt s výškou stropu cca 2,5 m.
Odpovědět
@marvac :-D :-D :-D lepe bych to nekomentovala
Odpovědět
Profilova fotka
@travas pravda, tuhle příčinu jsem si ani náhodou nedovolila zmínit 😉😇 ... já už raději čtu všechno několikrát, abych se ujistila, že dobře vidím ... většinou mě stejně šálí smysly 🙄 ... tohle téma se mě hodně dotýká, protože zatím pořád bydlím v třípatrovém rodinném domě se společnou chodbou a hluk slyším odevšad 😡 kdybych měla v záloze ty správné dodavatele nejen vakcíny typu Sputnik , tak už pravděpodobně manželovo příbuzenstvo není mezi námi , což vidím jako nejlepší možné řešení dle míry prašnosti 😬 bohužel mi nezbývá než trpět a čekat na dobrou náladu mé drahé polovice a snad se naše stavba opět posune k vytouženému konci 🤔
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 1 roce
asi bych se přikláněl k tomu, nechat odhlučnit vše. Je to nepříjemné, ale myslím, že to má smysl.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?