Hluk o svátcích a víkendech při rekonstrukci

Ahojky, mám dotaz - jak je to s děláním hluku o státních svátcích, sobotách, nedělích...? Může se - nemůže se? Jedná se mi o hluk při stavbě rekonstrukce. Sousedům to vadí. Ale když chodíme do práce, tak jedině o volných dnech jde pracovat a tedy je i s tím spojený hluk. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky. Podle mě musíš dodržovat akorát noční klid od 22:00 do 06:00. Jinak si " můžeš dělat, co chceš" . Samozřejmě je potřeba být slušná asi :-) Unás se třeba vyvěsí na nástěnku papírek, že se dotyčný omlouvá za vzniký hluk ve dnech těch a těch, z důvodu rekonstrukce. A že třeba děkuje. Musím říct, že se mi ještě nestalo, aby si někdo stěžoval, at už na nás nebo my na sousedy. Jasně, že si doma brblám pod vousy a štve mě rambajs, ale zase chápu, že se to prostě někdy musí přetrpět. A jakk si u Vás sousedi stěžují??
Odpovědět
Profilova fotka
není pravda, že je potřeba dodržovat jen noční klid. je potřeba si pořádně přečíst stanovy v domě. nevím jestli máte družstvo nebo nějaké společenství nájemníků, ale nějaká pravidla jsou dána všude. švagr docela dojel na to, že si přečetl nějakou obecnou verzi u vchodu na nástěnce, která byla stará, platila kdysi pro celý blok snad. no a teď je vše jinak, lidi si stěžovali, hádal se s nimi a oni ho odkázali nevím jestli na webovky spolku nebo kam a že se má řídit tím a tam našel omezení a podmínek mnohem více a žádná sranda. takže chce to jistit váš konkrétní případ. ne jen ty obecné dané zákonem, ale i to, co je dohodnuto pro daný dům. ano, pracující člověk může doma pracovat prostě jen po večerech a o víkendech a to lidem vadí, chtějí odpočívat. záleží jací jsou sousedé, zda se s nimi lze domluvit na nějakém kompromisu, aby to nějak všichni přežili :-)
Odpovědět
@clarise Překvapuje mě," můžeš dělat co chceš", to je omyl jsou pravidla postupně zákon, stanovy, domovní řád. V zákoně obecně hluk větší než přiměřený a obvyklý. Slušnost je oznámit kdy a od - do bude hluk, protože např. při frézování drážek se v okolí nedá být, nehledě že příčné by měl posoudit statik.
Odpovědět
Zeptejte se na obci, nebo stanovy v domě Nevím, jestli myslíte hluk v bytě, městě, nebo zástavbě RD. Každá obec má svou vyhlášku, U nás jsou omezeny neděle a svátky na klid, že od 12 hod musí být klid ovšech hlučných úkonů. U známého to mají omezené od 8-18 hod - neděle a svátky.
Odpovědět
Profilova fotka
@travas ty uvozovky jsou tam schválně:-D Ty se jako majitel bytu můžeš rozhodnou pro rekonstrukci kdy chceš a jak chceš. Dále píšu, že vše by mělo být v mezích slušnosti a vše oznámit. My když jsme byt rekonstruovali, sousedy jsme obešli, všechny je seznámili s tím, co budeme dělat a jak dlouho to bude trvat. Jedna sousedlka řekla, kdy má noční a my se jí přizpůsobili.
Odpovědět
@clarise Jenom jeden, ostatní to chápou a respektují. Takže to bude problém jen toho jednoho :-D ...taky jsme se byli ptát na obecním úřadě. A máme dané hodiny. Takže je to ok ;-)
Odpovědět
@blahova_andrea Je to situace na chatě - rekonstrukce chaty, která teď u nás začíná. Všichni okolní sousedi berou na vědomí... ale ten jeden soused ne :-/ ;-)
Odpovědět
@travas Byli jsme se pro jistotu ptát na obecním úřadě a tam nám řekli, že na to jsou určené hodiny od do. Ale každý úřad to může mít trochu jinak.
Odpovědět
@heryna Je to na chatě. A přesně tak, šli jsme se zeptat na úřad. A teď už jsme moudřejší a už víme, kdy můžeme a kdy ne.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
@clarise dobrý den, mohu se zeptat když od 1 prosince posloucháme každý den vrtání, boucha i řezání je jim jedno jestli je deset večer. I to že je slušně požádat jestli by to mohli nachvilku přerušit že dítě potřebuje spát a v tom to nejde. A stále vrtaji silvestr nebo viken je jim to jedno a o stavbě se nikde nikdo nezmínil a papir taky nemají. A o povolení nezadal. Co stim?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
@vera_dolezalova Po 10 se už obrátit na policii, jde o zvýšený hluk a má se dodržovat noční klid. Ti přijedou a napomenou je, ať s rekonstrukcí přestanou. Mám bohužel podobný problém a nevím co s tím. Jediné co dodržují je noční klid. Už 6 měsíc je nademnou v bytu rekonstrukce, jsem v cihlovém domě, tak je to opravdu slyšet. Oznámení žádné. Vrtaji, a bouchaji od rána od 8 do večera. Teď začali bourat i o víkendu. Je to fakt hrůza a bohužel mi z toho onemocněla kočka a já dávám desítky tisíc každý měsíc, aby byla v klidu a zdravá. :/// Štve to i lidi a natož to vysvětlit mazlíčkům. Někdy je ten hluk nesnesitelný, navíc chodím do práce přes den a občas na výpomoc na noční v nemocnici, tak chudák se prostě bojí, když je sama a já se nevyspim. Už mám z toho migrény a ráno se i rozbrecim a nadavam, když slyším zbijecku po hodině spánku. Opravdu 6 měsíců je hrozně moc. Pár týdnů člověk vydrží ale půl roku? Nemůže ani sestra s malou neteří přijet na návštěvu. O víkendu byval do teď klid, ale už taky ne. Psala jsem správci domu, že nikde není oznámení a že je to už dlouho a jestli neví kdy to skončí. Ta jen odepsala 1 větou, že podle stavu v jakém to tam je, to bude ještě na dlouho. Bydlí v jiném domě, tak správce hluk netrápí. A opravdu nevím jestli se s tím dá něco dělat.
Odpovědět
@jnbklkv Co tam dělají půl roku od rána do večera? Rekonstrukce se dá zvládnout svépomocí za 1-2 měsíce a profíci to zvládnou za 2 týdny pokud se dělá na fulltime. Někdy se to natáhne kvůli nedostatku řemeslníků, ale pak se zase logicky třeba měsíc nebouchá když se čeká na řemeslníky. Co takhle tam zaťukat a zeptat se? Případně nahlédnout co tam vyvádějí... Mě by to zajímalo i z čisté zvědavosti.
Odpovědět
Článek se načítá

Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?