Horní Měcholupy - rady, tipy, triky a jak se vám zde bydlí?

27. lis 201870

Ahoj všem, čeká nás s půlročním prckem stěhování z Moravy do Měchulup. Lokalitu jsme vybrali z důvodu blízkosti Hostivaře a dostupnosti do Prahy. Co mě ale zajímá a lze zjistit pouze zkušeností, jsou tipy, rady, názory, jak se vám tam s dětmi bydlí? Je to bezpečná lokalita? Může manžel parkovat drahé auto volně na ulici nebo zásadně garážovat? Necháváte na zahradě hračky, gril, nábytek? Není u každého obchodu zástup bezdomovců? Jak je to s dopravou v ranní špičce? Nejsou dětská hřiště okupována divnými individui? Morava je oproti Praze přeci jen jiná, tak se chci zodpovědně připravit na "kulturní šok" 🙂 Předem všem moc děkuji!

 • Lokalita naprosto v pohodě, bezdomovců minimum - pár se jich vyskytuje v hostivařském lesoparku, kde přespávají v altánech, u obchodů žádní. Na hřištích nejsou individua ani stříkačky, noční vyřvávání opilců se koná tak jednou za rok, jinak je tam absolutní klid (mluvím o sídlišti, v domcích to bude ještě lepší). O krádeži auta jsem za osm let, co jsme tam bydleli, neslyšela, ale samozřejmě nevím všechno. Ranní špička je ranní špička, kruhák bývá ucpanej. Výhoda je vlak, ten ranní špičkou netrpí.

 • @llama  Moc děkuji!! 🙂

 • V Horních Měcholupech jsme bydleli 15 let, na sídlišti nám vykradli auto zaparkované před domem, od té doby jsme raději platili za garáže a parkovali tam. Bydlení se nám tam ale moc líbilo, je to malá městská část, lidé se hodně znají, MČ se snaží dost věcí pro občany dělat, radím jít se podívat na nějaké zasedání zastupitelstva, abys věděla co plánují, apod. Občanská vybavenost se výborná. Kdybys potřebovala konkrétní tipy např.na lékaře, klidně napiš mail.

 • Sponzor fóra
 • @brokolice1  Moc děkuji za skvělou recenzi! Můžu prosím požádat o tip na dětského lékaře a gynekologa? Toto budu řešit hned po nastěhování 🙂 Moc děkuji!

 • @snehur  můžu ti napsat soukromou zprávu? Napiš mi na mail Lenkakalistova@gmail.com
  nechci tady psát veřejné hodnocení 😛

 • @snehur  výborná dětská je MUDr. Kubartová. Ale nevím, jestli se už pomalu nechystá do důchodu...

 • @llama  děkuji 🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Neodolatelně odolná střecha? No přece betonová!
  Stavební veletrh FOR ARCH bude v září klíčovou událostí v oboru
  Dům má sloužit vám! Když je to naopak, je čas na změnu
  Archiv článků od partnerů