Sousedův pes utíká a je agresivní

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den prosím o radu soudeduv pes věčně utíká k nám na pozemek je agresivní . Za tenhle měsíc už jsem byl u nich 6× aby se psem něco udělali pokaždé slibují a nic neudělají . Dneska ráno mě pes málem pokousal . .Děkuji .
Odpovědět
1
2
Vždycky jsme měli psy, a to i dost velké. Ale neexistuje, aby někoho ohrožovali. Pokud zakladateli diskuze lezou na pozemek a ohrožují členy jeho rodiny, není co řešit, je nutné tomuto zabránit. Psi za své majitele nemohou, ale nenechala bych si traumatizovat (nebo dokonce zranit) děti na SVÉM pozemku. V rozhodování, zda člověk nebo pes, není absolutne co resit..
Odpovědět
@bayt Je to nepříjemná situace. To je zodpovědnost majitele a ne chudáka psa. Prostě řešit přes policii, představitelem obce (nevím kde bydlíte), zadělat díru v plotě.. Ale otrávit psa salámem mi přijde teda úplně mimo. Víte v jakých bolestech takové zvíře umírá? Navíc sousedovi určitě dojde, odkud se otrávené jídlo vzalo a sousedské vztahy (které jsou mimochodem velmi důležité)to rozhodně nezlepší.
Odpovědět
A čím si likvidací psa pomůže? Když píše, že sousedi měli už nekolik psů a chovali se stejně, tak by si nejspíš pořídili dalšího takového.
Odpovědět
@izarea Víte, jak bolí pokousání od psa? Třeba v obličeji malého dítěte? Sousedův pes má holt smůlu, když má za pánička d*bila.. Člověk má vždy přednost. Pokud si myslíte, že policie nebo představitelé obce budou něco řešit, tak jste naivní. Dokud se nestane žádný průšvih, nikoho to nezajímá. Ono co by asi tak měli dělat, že?
Odpovědět
Profilova fotka
Uadelat díru a pořídit třeba elektrický plot, třeba takový co je na vybehach pro krávy/koně..zjistit si od veterináře kolik "stačí" pro psa aby dostala za vyučenou.. možná by to zkusil 2x.. a pak už k vám nevpachne..pes bude žít.. budou ho mít na svým pozemku, vy máte"zachráněnou" rodinu.. takhle byhc to řešila ja
Odpovědět
@alkapinka Nápad dobrý, akorát je potřeba zajistit, aby zkušenost s elektřinou nabral pes a ne dítě zakladatele diskuze;-)
Odpovědět
Jasně, že má člověk vždy přednost, ale pokud vím, o tomhle tato diskuze ani není. Ženete to strašně do extrému. Myslím, že jsou efektivnější řešení, než psa zabít. Jak zakladatel psal, nejde o prvního psa problémového majitele, takže si klidně pořídí dalšího a budou to řešit zase. Rozumnější je opravdu opravit díru v plotě. Naivní nejsem, u nás to tak chodí. Nebezpeční jsou ale jedinci, kteří řeší problémy vaším způsobem.
Odpovědět
Jednoduše, pořiďte si na zahrádku husu nebo něco nenáročného jednoduchého čeho vám nebude líto, jakmile to sousedův pes zadáví - a podle toho co píšete to udělá, tak už v tu chvíli ohrožuje váš majetek respektive zdraví vaší rodiny a musí jednat i úřady, nehledě na to, že soused musí nahradit způsobenou škodu.. Už jsem takové řešení viděl v praxi kdy nebylo s majiteli domluva a po tomto se to pohlo. Jediný rozdíl byl v tom, že se jednalo o nezvladatelnou kočku a pořídili si dotyční andulky..
Odpovědět
@alikc Za zabití psa nikdo nedostane nepodmíněný trest, v žádném případě.
Odpovědět
@doog A jak vypadá zvladatelná kočka? :)
Odpovědět
@skunkos mýlíte se, několik nepodmíněných trestů za zabití psa už padlo.
Odpovědět
@llama Nějaký konkrétní případ?
Odpovědět
Článek se načítá
@davex https://zpravy.idnes.cz/soud-tyrani-p... http://www.tydeniky.cz/cz/menu/102/zv... Pár dalších ještě bylo, nechce se mi to hledat. Pravda je, že šlo o "zvlášť brutální" případy týrání - za otrávenýho buřta by pravděpodobně nikdo sedět nešel (nemluvě o tom, že je velmi těžko prokazatelný). Nicméně @skunkos psal "v žádném případě", což prostě není pravda.
Odpovědět
@llama No já si myslím, že to jsou trochu jiné případy. Ono konkrétní situace, když zabiješ psa, který někoho ohrožuje, je jiná. Za to bych řekl max pokuta.
Odpovědět
@llama To je trošku jiná sorta případů. Ale pěknej pokus, pěkně berete za slovíčko. Každému je asi jasné, že jsem implicitně myslel trošku jiné situace. Kdyby mi vniknul pes na můj pozemek a kdybych měl nedejbože děti, tak ho prostě zabiju, pokud nemůžu nikam rychle utéct nebo to řešit v rychlosti jinak. A žádný český soudce mě za tohle nepošle do vězení. Žádný.
Odpovědět
@davex @skunkos jistě, za zabití psa, který vnikl na pozemek a někoho ohrožuje, nehrozí nic. Ale pokud má někdo čas zajet koupit jed, dát ho do buřta, hodit ho psu a počkat, až ho sežere, tak nejde o zabití psa "v sebeobraně", ale prostě o promyšlené zabití psa, který vás v danou chvíli neohrožoval. Zvlášť vzhledem k tomu, že tazatelé zatím vůbec nevyužili legální možnosti řešení - v první řadě zavolat policii. Žijeme v právním státě, kde není v pořádku řešit problémy na vlastní pěst násilím.
Odpovědět
@lesla zvladatelná kočka je kočka, která neobtěžuje majitele okolních rd (ať už výkali, škrábanci a podobně).. ;-)
Odpovědět
Kdybyste někdo věděli, jak se zbavit koček (ne je zabít, ani otrávit), tak bych byl rád. Soused jich má hodně a chodí k nám akorát srát na zahradu a žrát jídlo slepicím. Neexistuje něco, čeho se bojí?
Odpovědět
Profilova fotka
@davex https://m.wikihow.cz/Jak-odpudit-kočky
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
@alikc klidně si půjdu na tři roky sednout do chládku, když bude rodina v bezpečí a nebude se muset bát chodit na vlastní zahradu.
Odpovědět
@filip_novaka6 To je po čtyřech letech solidní informace... Děkujeme.
Odpovědět
@jozkakomosny On právě teď vylezl, tak je to aktuální 😄 Omlouvám se, jen pokus o vtip na odlehčenou 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?