Špatné vztahy se sousedkou. Jak z toho ven?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Určitě jste se s tím také někteří setkali, přistěhujete se do bytového či panelového domu, radost z koupě či pronájmu bytu může zkazit nesnesitelný soused(ka). Jelikož se mi konkrétně včera stala strašně nepříjemná situace...Zhruba tento rozhovor s budoucí super sousedkou...jsem se s ní včera potkala před barákem a hned na mě spustila.Poď sem s tebou chci mluvit!!! A já na to prosím, od kdy my si tykáme?? A ona to je jedno. Říkám no to není já vám také vykám tak tak se podle toho ke mě chovejte. U vás doma je pořád pordel, kdo to má poslouchat, přijdete v noci, řvete, chlámete se, já nemožu kvůli vám spat, sedím pak v obýváku a čumím do blba, kvůli mladým si nemůžu ani pustit televizu, já si na tebe budu stěžovat u domovníka, to se nedá. A já na to, jako kdy by měl být u nás bordel?? Ona no skoro každý den, mluvíte nahlas po 10 hodině, je vás slyšet jak se smějete, to je jak kdyby jste byly u nás doma...Hmmm, to je mi líto, já mám bohužel pronikavější hlas...tak když to víš tak šeptej....já kvůli vám nebudu šeptat...ty tady stejně nemáš co dělat, nemáš tady trvalé bydliště...a co je vám jako do toho???Běž si tam kde máš bydlet...Já si nepřeju aby jste mi tykala, já jsem s vama husy nepásla a také vám vykám můžete to respektovat. A propó jsme trochu hlučnější zvykejte si jelikož za dva měsíce se sem stěhuji na trvalo...Já tady bydlím 40 let a na nic si zvykat nebudu...To je váš problém....A taková debata probíhala, skoro celou cestu do banky, kdy se na mě milá sousedka nalepila a nedala se odbýt...Jen pro vysvětlení každý den bordel, znamená jednou či 2x do týdne, když se vrací drahý z odpolední, tak si toho potřbujeme spoustu říct...řvaní znamená normální hovor...ale jelikož máme teď byt bez vybavení tak se to hold víc rozléhá...chlámání znamená, že se prostě smějeme, no asi jsme se dívali na něco vtipného... nemáme puštěnou na hlas hudbu ani TV, není to žádný večírek jen normální hovor, možná hlasitější(v noci se všechno víc nese) mezi dvěma lidma... A stěžovat ať si jde, jelikož nevím co jim tam jako řekne. slyším je po nočním klidu v noci jak se baví, jako by byly u mě v ložnici, smějí se....si o ní řeknou, že není normální, tak jak si to o ní myslím já....A ještě jednou mi tykne a už budu fakt sprostá !!! Tak tak, ze včerejších zážitků z natáčení ...Já mám fakt smůlu na debily....Už se těším na kolaudační večírek, to to asi nerozdýchá...Takže nám začínají super sousedské vztahy....Máte taky nějaký podobný problém??? A víte jak z něho ven??? Mě by nikdy nenapadlo jít někomu říkat ať po 22h šeptá, že slyším jeho hovor....to je ujeté!!!! A propó paní je důchodce, nevstává do práce a ani nemá jiné povinnosti...jen se nejspíš nudí a potřebuje s někým pohádat... :-S :-S :-S
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@jenyska4 My se mezitím taky přestěhovali do domku a teda musím říct, že tohle neznám. Ale tak my jsme celá ulice nových domů a všichni tu máme vesměs stejně staré děti, takže ano, je to tu jak v cikánské škole, ale pokaždé na jiné zahradě :-D Tohle je nepříjemný, musím zaťukat, že tu fakt máme výborné vztahy a tam kde nejsou, tak jsou aspoň v rámci slušnosti. Nikdo tu po sobě neštěká, nikdo si tu nedělá naschvály. Nedovedu si představit mít hypotéku na třicet let někde, kde to díky sousedům za pár let budu nenávidět :(
Odpovědět
@jenyska4 bych se na něj mile usmála a řekla, že může zavolat PČR, pokud má pocit, že Vaše děti nějak porušují zákon, jinak prostě smůla... S takovými nic neuděláte, nejlepší je ignorovat, pokud jediné vaše "provinění" je hra dětí, vůbec bych se tím netrápila... Jestli chtějí klid, zástavba není to pravé místo...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
budu se snažit to napsat objektivně a z pohledu obou stran. Ono je fakt těžko posuzovat situací, do které nevidíme, my si můžeme myslet, že vlastně nic neděláme a těm druhým vstávají vlasy hrůzou. Starší lidé jsou navíc citlivější na změny. Vezměte to z její strany, měla klid a najednou hlasité vyprávění a smích, dupot po chodbě a pod. Já si myslím, že problém byl na začátku, prostě jste měli špatný start. Vy jste si to tykání vzala příliš osobně a už to jelo. Když jsem bydlela s rodinou v bytě, jako mladá maminka, dcerka dupala, my bouchali dveřmi a sousedka pořád nadávala a nakonec ji nezbylo než si zvyknout, dcera vyrostla, sousedka zemřela. V druhém bytě byla jsem o 20 let starší a druhá dcera, na patře stejně stará paní a klid, nad námi si z bytu udělali bordel a tak jsem přes den pouštěla hlasitěji rádio, abychom to nemuseli poslouchat! Jedná starší paní úřednice chodila ze 4 patra po schodech v podpatcích v pět ráno a vzbudila nás všechny. Ji jsme slušně poprosili ať použije ráno výtah a byl klid. Po pár letech jsme se odstěhovali do domu a je to k nezaplacení, tam jsme měli konflikt, s jením sousedem, jehož pozemky s námi sousedí, bydlí jinde a tady nepomohlo nic jiného než ho poslat do patřičných míst :-) A byl také klid ... Každé soužití je o toleranci a pokud to nejde po dobrém, což dle mě u vás na začátku ani neproběhlo potom přichází na řadu to ostatní.
Odpovědět
Profilova fotka
joo taky jsme opravili byt v menší bytovce a mysleli si, jak budeme mít krasný bydlení...no a vono časem to dopadlo tak, že nám někdo dělal naschvály, a i poškrábal klíčem celý auto...taky jsme měli nad sebou šíleně hlučný sousedy, dupání, pračka jela klidně o pulnoci, rachot v 5 ráno,když šli do práce....asi by se to dalo vydržet, kdyby to nebylo často....nakonec jsme byt prodali. Jelikož " starousedlíci" a závistivci nám asi nepřišli moc na chut...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Profilova fotka
@olinkak Víte, dnes je strašná inflace slova. Nejlepší by bylo tu paní trochu proplesknout. Na youtube lze najít instruktážní videa na téma jak správně fackovat ženu. Vašeho drahého mu to video ukažte s tím, že se jedná o návod k použití té sousedky. Pak už bude jen na něm. Ještě bych viděl jinou možnost. Dnes je již možné trestně stíhat i tzv. "stalking". Poraďte se s nějakým šikovným právníkem a připravte na ni nějakou boudu. Až bude mít oplétačky se zákonem, nebude mít čas vás chodit otravovat s kdejakým výmyslem. A dobře sledujte její počínání - třeba ještě přibudou další věci které jí budete moci dát "sežrat". Přeji dobré pořízení a do budoucna jen samé slušné sousedy! Pro obraz: já sám mám slušné sousedy a také se sám snažím udržovat klid a pořádek. Slušnost za slušnost. A bydlení v našem domě je pohoda.
Odpovědět
Ja mam jedine reseni, odstehovat se. Asi jsi to nechtela slyset, ale tohle neprestane. Bydleli jsme v klasickem panelaku, narodila se nam dcera a tim to zacalo. Sousedka pod nami denne mlatila na topeni, ze delame kraval... Vadilo ji, ze po podlaze beha pes, kdyz prijdeme domu, ze dceri padaji hracky na zem (jako sorry ale to miminum proste padaj), vadilo ji kdyz chodim vecer po loznici a uspavam za chuze mimino, tvrdila nam, ze kazdy den stehujeme nabytek... jako vazne, nabytek jsme nikdy nestehovali. Taky ji vadilo, ze mimino v noci breci nebo ze odpoledne vysavam. Byla jsem totalne vystresovana, zrala na prasky. Po dvou mesisich tohoto teroru jsme se odstehovali. Bydlime v dome a uz nikdy vic. Za sebe musu s cistym svedomim rici, ze nabytek jsme ikdy nestehovali, ze vasavani ve vsedni den odpoledne povazuji za normalni a ze chozeni psa taky (ona mela mimochodem taky psa.) Takze tolik za me. Pevne nervy
Odpovědět
Nečtu příspěvky k diskuzi, ale... když je soused debil, trpíte akorát vy. Pokud se umíte povznést, tak prima. Nereste ji vůbec. Pokud ne, odstěhovat se.
Odpovědět
@luckavra Jenze ne vzdy se da odstehovat. Taky resim sousedske vztahy. Vsechno jde slyset, snazim se omezit hluk na minimum, aby nebyly problemy. Ale trpime asi vsichni. Sousedi, protoze nas slysi a vadi jim to. My slysime je, ikdyz jsem dlouho jejich hluk neresila, ted me to zacina stvat cim dal vic. Deti trpi, protoze vecer nemuzou pomalu ani mluvit. Sousedi se odstehovat nemuzou ("dozivaji" tady), my taky ne, protoze nemame na vyber. Jit do jineho bytu, kde to bude stejne, navic sousedu muze byt vic, nebo v blizkosti ani jine byty nejsou a jsme na toto misto vazani jeste tak 4 roky. Na dum nemame penize. Momentalnim resenim jsou asi jen antidepresiva pro nas vsechny. Odhlucneni jsme delali, efekt nijak valny, prachy v tahu a trpime dal.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?