Hledám sousedy z projektu Výhledy Barrandov - Ekospol?

7. lis 201911810

Je tu nějaký budoucí soused, který si chce popovídat o zkušenostech s Ekospolem, o zajímavostech k projektu atd.?

 • Informace, které zatím mám, značí další spoždění. Stavební povolení doposud nebylo vydáno. Už teď je jasné, že léto 2016, které je zatím ještě na webu Ekospolu se nestihne. Už teď mluví o podzimu, a pokud budou proti stavebnímu povolení nějaká odvolání (jako že skoro určitě budou), tak spíš o zimě.

 • Tak že by se konečně něco začalo hýbat? Přišla mi výzva k uzavření smlouvy o kupní smlouvě budoucí.

 • Vzhledem k tomu, že stále nemají stavební povolení, začalo se hýbat jen podepisování SKSB. Pravděpodobně kvůli tomu, aby dostáli svým povinnostem v rezervační smlouvě. Jsem realista a Ekospolem udávaný termín začátku výstavby, letní prázdniny 2016, prostě nevěřím.

 • Sponzor fóra
 • Pardon, mělo být "...udávaný termín začátku výstavby, letní prázdniny 2015...".

 • máš pravdu 😞 po výzvě jsem teď dostal do mailu i návrh SKSB, a je v ní uvedený termín kolaudace do 30.4.2017
  Se nám to "léto 2016" nějak protáhlo

 • Tak jsem se dnes byl podívat na místě. Zatím se ten náš pozemek pozná jen podle toho, že část pole není zoraná a osetá. Alespoň se podle toho dá poznat, kde naše domy budou, když jsem se na místě byl podívat před rokem, polohu jsem jen odhadoval.

 • Poslali Smlouvu o smlouvě budoucí aby splnili termín do 31.3.2015 a nemuseli vracet rezervační polatek.
  Ctějí prakticky všechny platby do 30.6.2016 což je 10 měsíců před uvedeným termínem kolaudace do 30.4.2017.
  Záruka na byt je v kupní smlouvě uvedena v délce 2 roky od kolaudačního souhlasu a to je velmi krátká doba, protože
  bude zkrácená ještě o dobu zapsání do katastru.
  Sebechvála Ekospolu se velmi liší od skutečnosti.

 • Jo s temíny a Ekospolem mám taky bohaté zkušenosti, na Dubeč už čekáme skoro 3 roky, původní plán byl, že teď na jaře měl být byt postavený, realita je taková, že nás utěšujou, že tohle už je vážně poslední prodleva a že na podzim určitě stavět začnou...jinak rezervační smlouvu jsme byli prodloužit a přidali tam novou kolonku o tom, že když se termín prodlouží a my budeme mít pořád zájem tak se smlouva automaticky prodlužuje (abysme tam prý nemuseli chodit každý půlrok na podpis). Zatím nám žádnou jinou smlouvu neposlali.

 • @mps6  kouladace, ale neznamená nastěhování, že?

 • @barrandov  jak píše jitulka89 tak u těch projektů co se táhnou delší dobu, řeší prodloužení rezervace - tak snad my budeme mít víc štěstí. Jinak předpokládám, že zapsání do katastru by měla být otázka dnů, a ne měsíců.
  Ale třeba se ukáže, že si jen nechávali rezervu, a stihnou to zkolaudovat dřív, jak se mi snažili tvrdit, když jsem vyjádřil zklamání z uvedeného data. Ale spoléhat se na to rozhodně nedá.

 • @jitulka89  s námi už podepisují smlouvu o kupní smlouvě budoucí, tak snad na tom budeme líp. Odklad o 3 roky by mě vážně nebavil

 • ...a teď koukám, že se na webu "léto 2016" změnilo na "podzim/zima 2016"
  @barrandov - no a k té sebechvále, na blogu se p Korec vydává za úplného Mirka Dušína, ten jediný ostrov poctivosti mezi českými developery - ale nevyváženost smluv na úkor klienta je snad největší ze všech, které jsem viděl 😞

 • Tak nám stoupl počet volných bytů. Vypadá to, že 10 lidí zřejmě nepodepsalo SKSB s pozdějším termínem.

 • http://www.praha5.cz/cs/uredni-deska-dokument/urad/14220-osihlp1184-37-70450-2014-pka-ozn-oznameni-o-zahajeni-stavebniho-rizeni-vyhledy-barrandov-pri-ulici-werichova-ku-hlubocepy
  zajímavá informace : Žádost o stavební povolení bylo dle tohoto dokumentu podána 9.12.2014, úřad zahájil stavební řízení 6.5.2014
  Koukám, že si úředníci dávají načas ... 😐
  Asi nedostali dostatečně velký úplatek.

 • Víte že společnost Finep žádá o změnu územního plánu jejíž schválení zásadně ovlivní hustotu a výšku budoucí zástavby v bezprostřední blízkosti objektu Výhledy Barrandov?
  http://lepsibarrandov.cz/zapadni-barrandov/vyvoj-kauzy-zapadni-barrandov/

 • Sponzor fóra
 • Víte že veškerá výstavba ať projektu Výhledy Barrandov společnosti Ekospol nebo prodloužení tramvajové trati do Holyně a Slivence je trvale blokována činností výboru SVJ Kaskády Barrandov III který využívá veškeré dostupné prostředky (včetně kasační stížnosti) k zamezení nebo zdržení zmíněné výstavby? Odkaz na zápisy ze schůzí výboru zmíněného SVJ: http://kbiii.cz/index.php/dokumenty-svj/zapisy-vyboru/2015

 • OSI.Hl.p.1184/37-70450/2014-Pka-R - Rozhodnutí - stavební povolení - Výhledy BARRANDOV, k.ú. Hlubočepy, Praha 5:
  http://www.praha5.cz/cs/uredni-deska-dokument/14379-osihlp1184-37-70450-2014-pka-r-rozhodnuti-stavebni-povoleni-vyhledy-barrandov-ku-hlubocepy

 • teď se dá čekat, že potížisté z KB3 podají proti stavebnímu povolení odvolání. Rozhodnutí bude na vývěsce viset do 26.6., teprve poté začíná běžet 15denní lhůta na odvolání, očekávám že v rámci obstrukce si to nechají na poslední možný den 11.7. Víte někdo, jak dlouhá je lhůta, kterou poté magistrát má na vyřízení odvolání?

 • @mag21  záleží co je to "ovlivnění hustoty a výšky budoucí zástavby". Pokud je to v rozumné míře, tak proč ne - přece nebudeme dělat budoucím sousedům ty samé obstrukce, které teď dělá KB3 nám.
  jinak k těm obstrukcím, ve stavebním povolení (i předchozím územním rozhodnutí) jsou jejich argumenty celkem jednoznačně vyvráceny, a je vidět, že kromě zdržování žádnou opravdu zásadní a právně akceptovatelnou námitku nemají. Doufám, že magistrát při odvolání, nebo soud při žalobě budou stejného názoru.
  Jejich jediná motivace je, že "prostě nás tam nechtějí", oni si mysleli, že jsou poslední výstavba na místě, a žádný další dům se už stavět nebude - a teď jim ve výhledu na Prokopské údolí bude překážet náš dům.

 • Nemáte někdo nové info kdy se začne stavět?

 • Netipnul bych ze dříve jak na podzim 😞

 • A proč se to tak zdržuje? Vždyť se už mělo stavět. To je k vůli těm kret...m z KB3?

 • ano, je to kvůli K3B, dle očekávání se odvolali (i když každý, kdo četl stavební povolení, musí chápat, že je to jen obstrukce). Magistrát má na odvolání 3 měsíce, takže se začne stavět nejdřív začátkem podzimu

 • Zdravím...jen taková perlička, Ekospol zatím přesně dodržuje harmonogram požadovaných splátek, takže kdo má hypotéku od HB, musído 30.7 zaplatit splátku ve výši vlastních zdrojů (pokud si nevzal hypotéku ve výši 100 %)...A to bez ohledu na skutečnost, že ne, že se zatím ani nekoplo do země, ale dosud nebylo na Výhledy Barrandov ani vydáno pravomocné stavební rozhodnutí. Co mám zprávy, tak žádný jiný developer toto nedělá (prodávat byty o kterých se ještě není rozhodnuto, že se určitě mohou začít stavět)...
  Také musím souhlasit s názorem který tu už zazněl, že Ekospol hlavně kryje sám sebe.
  Na druhou stranu je to 20 letá historie firmy a kladné reference z realizovaných projektů, díky kterým lze toto "riziko" podstoupit. Předpokládám, že p.Korec opravdu zaměstnává jen ty nejlepší, jak sám o sobě často a s oblibou tvrdí a tudíž tito jeho "nejlepší" zaměstnanci důsledně vyhodnotili všechna rizika a je opravdu jen otázkou času, kdy se na Barrandově (nejpozději koncem října 2015) začne stavět. ..

 • Na druhou stranu se Ekospol nijak nebránil pozměnění platebního kalendáře. Což jsme využili i my a splátku vlastních zdrojů navázali na platné stavební povolení (Ekospol předloží platné stav. pov., my platíme). Je možné, že ze začátku, kdy kupující ještě neměli o zpoždění ani tušení, Ekospol tak přístupný nebyl.

  V kontextu se všemi událostmi (především neexistence stav. povolení) mi přijde celkem legrační, ze nám minulý týden přišel email ohledně klientských změn. Něco jako "stavět sice nemůžeme, ale klidně si vyberte podlahu".

 • no ješt by po nás mohli chtít, abysme tam jeli posekat trávu 😃

 • klasika - potřetí opakují to, co už jim bylo dvakrát zamítnuto. Hnusná zdržovací taktika.

 • Mám dotaz, porovnávali jste někdo velikost parkovacích stání (hlavně šířku) u Ekospolu a konkurence ?

 • Garážové stání (alespoň moje, nevím jak ostatní) by mělo být prý cca 14m2 a podle měřítka to vychází cca 2,7m2 x 5,2m2, ale to jen hádám. Výška stropu u bytů by se měla pohybovat prý okolo 2,6- 2,7m. Nevíte někdo kolik bude činit výška stropu garáží a sklepů?

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Pochopíme konečně, že epidemie koronaviru je další upozornění na nutnost změny způsobu bytí společnosti?
  Značka Ytong je Nejdůvěryhodnější značkou stavebního materiálu roku 2020
  Podívejte se do lepších časů z nového střešního okna VELUX
  Archiv článků od partnerů