Výběr setu pračka+sušička - AEG vs. Beko

Dobré dopoledne, sáhodlouhým hledáním a pročítáním recenzí jsem dospěla k dvěma favoritům, mezi kterými se neumím rozhodnout. Proto bych Vás ráda poprosila o radu, která značka je lepší a déle vydrží. Hlavně jestli se mezi Vámi najde někdo, kdo má doma zvířecí mazlíčky, takže která pračka/sušička lépe zvládá boj s psími a kočičími chlupy. https://www.onlineshop.cz/velke-elekt... https://www.onlineshop.cz/velke-elekt... předem díky za názory.
Odpovědět
Já bych si Beko nekoupila ani náhodou. Je to úplně jiná kategorie než AEG. Jinak my měli 2 kočky, sušička AEG slouží cca 6 let, pračka AEG už desátý rok a bez problému.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme sušičku Beko (jiný typ) a jsem s ní moc spokojená. Máme jí 5 let, jede bez závady. Zvíře doma nemáme, ale rodiče nás obou ano a po návratu z návštěvy sušička vysbírá to, co pračka nezvládla (máme starou a unavenou pračku). Vybírali jsme s pomocí dTestu a nelitujeme. S AEG nemám zkušenost.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme pračku i sušičku Beko, ale jiné typy. Pračku máme 2 roky, sušičku 3. Zatím bez závady. Máme 2 psy, pračka má PET program, který posbírá první várku chlupů a zbytek zachytí sušička. U nás zatím 100% spokojenost, jak s pračkou, tak se sušičkou.
Odpovědět
Rozhodně AEG, co se týče praní prádla tak patří mezi top pračky. Mám pocit, že je naše prádlo pořád nové, potom co jsem vše vyprala a vysusila v AEG. Kolem nás mají všichni AEG a nikdo ještě neměl poruchu.
Odpovědět
Profilova fotka
Osobne mam oba spotrebice uz nekolik let AEG a k obou mam vyhrady...pracka pere v porovnani se zcela obyc.Beko v druhem dome za par tisic o hodne hure,vcetne horsiho machani...zkousela jsem i porovnani se znamou ty samy kusy vyprat a taky jeji Beko vyprala lepe..k susicce AEG mam tez vyhrady,ale to uz jsem se naucila obchazet..a ususila Beko tez lepe nez moje AEG,tam to ale beru i tak,ze to muze byt tim,ze preci jen Beko byla takrka nova a vse jde dopredu stale...osobne bych si nejradeji uz od AEG nic nekoupila,ovsem nedavno jsem porovnavala pracky AEG-Bosch-Beko a kazda z tech dvou znacek oproti AEG neco pro me zasadniho nemela...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
@bazantovam Prosím, jak jste se rozhodla? Mám vybranou pračku od aeg stejnou, co jste měla ve výběru, tak by mě zajímalo, jak pere a jak funguje funkce úspora času (chci totiž nějaký krátký program nejlépe do hodiny a ten má aeg až od série 8000, ale tam je samozřejmě jiná cena)... Děkuji...
Odpovědět
@akinyi rozhodla jsem se pro AEG. Když peru velké prádlo, tak úspora času udělá z tříhodinového programu 2hod 20min. Jinak co je jen párkrát nošené proženu dvacetiminutovým programem. A ještě jeden program je myslím 1hod 10minut. Ten taky občas použiji :)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, jen pro info, jak velký je rozdíl mezi tím, mít extra pračku a sučičku, nebo pračku s integrovanou sušičkou. Předpokládám že mít to extra je lepší, ale jak velký je ten rozdíl?
Odpovědět
@molanmolab pro mě je důležité, doperu - dám sušit a zatím peru další várku. V sušičce je o dost větší buben než v pračce. Nevím jak dnes, ale kdysi bylo, že co jsi vyprala v "pračkosušičce", tak na sušení jsi mohla dát jen 1/2 dávky. Kamarádky tchýně to měla tak a nepoužívala to, že pak prádlo bylo hodně zmačkané. Ale to už je fakt dlouho, dnes už to možná bude jinačí.
Odpovědět
@molanmolab jelikož se dostanu k pračce a sušičce jen o víkendu praktikuji stejně jako @candat . Prádlo z pračky do sušičky a mezitím další do pračky. To že když je to 2v1 jsem taky slyšela že sušící kapacita je nižší než prací. V podnájmu jsme měli pračku se sušičkou v jednom a muselo se část prádla odebrat na sušení. Ale pravda je, že pračka nebyla nějaká mladice,takže dnešní už to třeba umí ;-)
Odpovědět
@molanmolab ja mam extra a jsem za to rada. Kolikrat se mi stane, ze susicka susi dele, nez puvodne ukazuje (mam AEG Lavatherm). Takze naplnim dalsi pracku a vyvesim venku. Jinak bych musela cekat, az to cele dojede. Mela jsme moznost vyzkouset jednu integrovanou. Naplnila jsem ji na max. kapacitu 8 kg a prala a susila jsem temer 6 hodin. To bych se 2 malyma detma a barakem delala pracku denne 8-(
Odpovědět
máme beko, nejlepší kup ze všech spotřebičů zatím
Odpovědět
Článek se načítá
Na vsechno Beko doma nadavam. Na lednici, el. varnou desku, mikrovlnku. Takze pracku i susicku mam radeji aeg.
Odpovědět
@linee to se mi taky občas stane. Na sušičce zvlášť poslední minuty trvají nekonečně dlouho... Naposledy 2 minuty byly krásná čtvrt hodinka..
Odpovědět
@bazantovam mne jela minuta i pul hodiny ]-(
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@dracula Zdravím, asi nemohu řící, že všechno od firmy Beko je špatné, to určitě ne, jelikož mám na chalupě pračku a ta je úplně v pohodě, ovšem mikrovlnka ta po třech letech odešla. Takže určitě také záleží na konkrétním kusu. Ovšem s AEG jsme spokojení maximálně. Půl roku zpět jsme s manželkou pořídili jak pračku tak sušičku a naprostá spokojenost. Ted musím stejnou sestavu pořídit starým rodičům, protože původní whirpoolka odešla (nutno říci, že po 12 letech) a určitě jdu do AEG. Ne nadarmo jsou v testech https://www.testy-spotrebicu.cz/testy... na špici. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Mám úplně tý stejně typy Aeg, mám je 5 měsíc a jsem spokojena, máme 2 kočky britku a mainu takže asi nejhorší plemena na linani..pracku super tichoucka, susicka vysušení paradne a vše zachytí filtr...za těch 5 měsíců vyprali už nespocet pradla a ususili 🙂 jsem ráda že jsem zvolila tuto značku
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
@frank38 Také máme AEG jak pračku, myčku tak sušičku a sušička po pěti letech skolabovala... Utrhli se magnety na motoru naštěstí jsme to odstavily takže oprava stala jen 1500 Kč takže je to vše kus od kusu. Jinak za ten týden bez sušičky hadry jak struhadlo 🤣. Každopádně je to fuk co si člověk dnes koupi. Q
Odpovědět
Máme pračku AEG asi 13-letou....po 11 letech odešla topná spirála(vodní kámen)-výměna za 1500 Kč. Minulý rok začala rachtat...odešlo oběhové čerpadlo, které jsme odpojili a pračka pere dál. Máme i sušičku AEG cca 5 let. Jinak servisák nám řekl, že dokud nám ta stará AEG pračka pere, tak ať ji neměníme. Dokonce, když nám koukal na sušičku, tak nám říkal co první nám pravděpodobně odejde... Jediné co chválil je Miele.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?