Menu Forum

§ 79/2 SZ

1. říj 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
4
Registroval se 6. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 503 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
4
Registroval se 6. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 503 příspěvků. Má 5 přátel.
 Rozumím znění § špatně nebo můžu zahradní domek do 25 m2 zastavěné plochy v minimální vzdálenosti 2 m od hranic pozemku postavit bez jakéhokoliv řízení, souhlasů a podobně?
Díky.
15. črc ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
teron
5
Registrovala se 6. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 167 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
teron
5
Registrovala se 6. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 167 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
  • Stavím dům
 Já tomu rozumím stejně, jakože do 25 m2 se nikde nehlásí, když jsou dodrženy odstupy od sousedů.
15. črc ve 12:49  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
4
Registroval se 6. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 503 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
4
Registroval se 6. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 503 příspěvků. Má 5 přátel.
 @teron Tedy územní souhlas musí být u staveb, které nepodléhají ohlášce nebo povolení podle §103 jsou to stavby do 25 m2. Zde ale právě není uvedeno to splnění podmínky minimálně 2 metry od hranice pozemku. Tedy když je 2 a více metrů od hranice pozemku, tak není uvedena v § 103 a tedy nepodléhá ani souhlasu. Myslím emoticon
Chci budovat zahradní domek 3,5 x 5,5 m, 2,5 m od hranice pozemku s tím, že desku bych udělal v době kdy budu dělat desku pro dům a domek postavil později. Tedy to na SÚ asi hlásit ani nebudu.
15. črc ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
teron
5
Registrovala se 6. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 167 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
teron
5
Registrovala se 6. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 167 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
  • Stavím dům
 Mám pocit, že je to nějak ještě dál definované, že to nesmí být hlubší než xy a vyšší než xy, ale to už si nepamatuju. Ale na běžný zahradní domek se ohláška ani stavební povolení nevztahují. Taky jednou chceme (podsklepený) zahradní domek s grilovištěm, tak už si to plánujeme (hodně) dopředu emoticon.
15. črc ve 13:17  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
1karel1
Registroval se 13. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
1karel1
Registroval se 13. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků.
 @r4d3k74 Jednoduše v §79, odst.2 je jasně napsáno, že stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, atd., je umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m atd. nepotřebuje územní souhlas.
Pokud nevyžaduje souhlas, nevyžaduje ani ohlášení stavby.

Tady není co řešit. Pokud to není stavba pro chovatelství, tak si to postavte a je.
15. črc ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
4
Registroval se 6. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 503 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
4
Registroval se 6. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 503 příspěvků. Má 5 přátel.
 @teron jj, je tam hlouba asi 3 metry a výška 5, jsem to trochu zjednodušil emoticon
15. črc ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
1karel1
Registroval se 13. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
1karel1
Registroval se 13. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků.
 @teron max. výška 5 m, max. hloubka 3 m
15. črc ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
teron
5
Registrovala se 6. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 167 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
teron
5
Registrovala se 6. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 167 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
  • Stavím dům
 Děkuji emoticon .
15. črc ve 13:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
4
Registroval se 6. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 503 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
4
Registroval se 6. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 503 příspěvků. Má 5 přátel.
 @1karel1 jasně, jen mě trochu zmátlo, že v § o územním souhlasu je napsáno, že ho potřebují stavby, které nepotřebují ohlášení nebo povolení podle § 103. A v § 103 jsou právě uvedeny stavby do 25 m2, ale není zde uvedena ta vzdálenost 2 a více m. To mě trochu popletlo. Tedy kdybych chtěl domek do 25 m blíže hranici pozemku, územko být musí, pokud 2 a více metru, nemusí být nic.
15. črc ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
teron
5
Registrovala se 6. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 167 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
teron
5
Registrovala se 6. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 167 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha - východ.
  • Stavím dům
 @1karel1 Stavba pro chovatelství je i kotec pro psa, nebo nebo ten taky nepotřebuje územní souhlas?
15. črc ve 13:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
1karel1
Registroval se 13. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
1karel1
Registroval se 13. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků.
 @r4d3k74
§96/2 a): územní souhlas stačí v případech v §103
§103/1 a): ohlášení nevyžadují záměry v §79/2
§ 79/2: územní souhlas nevyžadují stavby do 25m2

Prostě je to takový jasný, přehledný a smysl dávající zákon emoticon
15. črc ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
1karel1
Registroval se 13. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
1karel1
Registroval se 13. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků.
 @teron Územní souhlas dle SZ vyžaduje stavba pro chovatelství o jednom nadzemním podlaží o zastavěné ploše do 16 m2 a do 5 m výšky, podsklepené nejvýše do hloubky 3 m.
Ale dost silně pochybuju, že Vám někdo bude tvrdit, že to že máte pejska s kotcem, je chovatelství.
My sme tohle třeba museli dělat pro slepice.
15. črc ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
puhelin
10
Registrovala se 24. srpna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků. Má 10 přátel.
  • Již bydlím v bytě
fotoportrét
fotoportrét
puhelin
10
Registrovala se 24. srpna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků. Má 10 přátel.
  • Již bydlím v bytě
 @r4d3k74 Jste povinen si zajistit vyjadřovačky síťařů, aby se nestalo, že stavbu postavíte v ochranném pásmu sítí. Taky jste povinen zajistit, že dešťové vody zůstanou na vašem pozemku. A jste povinen tuto stavbu bez souhlasu nebo povolení postavit dle územního plánu a pouze na pozemku stavby pro bydlení nebo rodinnou rekreaci. Stavba by neměla sloužit k výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, a nemělo by se jednat o stavbu jaderné zařízení nebo stavbu pro podnikatelskou činnost
1. říj ve 22:29  •  již bydlí v bytě  • Odpověz  •  To se mi líbí