Dá se převést trvalý porost na stavební pozemek kde je ochranné pásmo vodního zdroje 2. stupně?

25. dub 201820

Dobrý den, dostal jsem od otce pozemek, ale je veden jako trvale travní porost a je veden v ochranném pásmu vodního zdroje 2. stupně. Myslíte že se s tím dá něco dělat nebo je to nemožné? Děkuji za pomoc

 • Samotné pásmo 2. stupně není nepřekonatelný problém.
  Dá se s tím dělat to, že v příslušném územním plánu zjistíte jestli je parcela vůbec zastavitelná.
  Předem upozorňuji že změna územního plánu je u mnoha obcí noční můra. Z hlediska obce je to nákladné a pracovníci stavebních úřadů/odborů se tomu mnohdy aktivně brání a navíc na změnu ÚP není žádný právní nárok. Rozhoduje o tom zastupitelstvo obce a je to na dlouho, v příznívém případě jednotky let.
  Dále s Vaší představou stavby - skicy, vizualizace, prostě cokoliv, z čeho lze udělat představu o umístění objektu a napojení na inženýrské sítě, navštívíte příslušný stavební úřad a zejména vodoprávní úřad.
  Tam se dozvíte co všechno bude potřeba k povolení stavby a bude toho dost.
  Asi nejdůležitější je napojení na kanalizaci, bez toho to skoro nemá smysl, ale kromě toho bude potřeba mít představu o zpracování děšťové vody, a hromadě dalších věcí které po vás SÚ a VÚ bude chtít.

 • @jirka13  je to rozhodne bez na dlouhou trat, ja jsem v 2. ochrannem pasmu vodniho zdroje ale pozemek stavebni byl takze zmenu UP jsem iniciovat nemusel, co se tyce kanalizace tak mne povolili pouze jimku s vyvazenim a s destovkou problem zadny nebyl

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Pochopíme konečně, že epidemie koronaviru je další upozornění na nutnost změny způsobu bytí společnosti?
  Značka Ytong je Nejdůvěryhodnější značkou stavebního materiálu roku 2020
  Podívejte se do lepších časů z nového střešního okna VELUX
  Archiv článků od partnerů