Jak dlouho trvá vyřízení povolení projektantem?

Zdravím, koupili jsme pozemek bez sítí. Vyřízení stavebního povolení jsme nechali na projektantovi, zajímalo by mě, jak dlouho trvá vyřízení povolení, když to řeší projektant. Máte někdo zkušenosti ??? Díky
Odpovědět
@verujel Urcite rychleji, nez kdyz si to stavebnik obchazi sam. Navic je doba, kdy stavebnik projektantovi predava informaci o tom, co po nem instituce chteji a projekt potom stavebnikovi informaci o tom, jak navrh obhajit.
Odpovědět
Nám to od projektanta trvalo myslím od dubna do září s tím, že se nám to na nějakém bodě zaseklo, místo dané lhůty to někdo na stole nechal ležet dvojnásobek času, což neovlivníš, blb může být všude. Za mě bych tuto službu platila zlatem - projektant přesně ví co dělá, co kam zanést, poslat, upřesnit a navíc ty lidi zná, protože to děla pořád dokola, že jo. Místo aby laik běhal od čerta k ďáblu.
Odpovědět
Podano cerven 2019 a stale cekame
Odpovědět
Profilova fotka
Asi od února do června 2019. Takže asi 4 měsíce. Za mě nejlepší volba byla si připlatit za vyřízení projektantem. Nemusíme se aspoň i účastnit kolaudace a nemusíme se s někým dohadovat. Projektant ví nejlépe, jak na ně..
Odpovědět
To záleží asi na situaci. Pokud máte projekt, který si budete muset před stavebním úřadem tvrdě obhajovat, tak možná má cenu za tuto službu zaplatit. Pokud ale vše splňujete, tak nevidím důvod. V našem případě by projektant určitě povolení nevyřídil rychleji než já. Navíc bych neměla přesný přehled o tom, v jaké fázi se nacházíme, kde, co, na čem stojí, takže já bych z toho byla akorát nervóznější. Vyřízení povolení bylo (aspoň v našem případě) velice jednoduché a šlo téměř vše řešit z gauče od PC.
Odpovědět
Projekt odešel na územní plánování 1.2., v půlce dubna nám to vrátili k drobné opravě a 2.6. bylo vydáno stavební povolení
Odpovědět
Profilova fotka
Je to velmi závislé od úředníka, co to dostane do ruky, a toho většinou lépe zná projektant. Můžou to být vyhozené peníze, ale to nevíš predem. Naši anabázi ti nebudu popisovat .
Odpovědět
Nám to celé vylítal projektant, veškerou dokumentaci .. díky bohu. Veškeré žádosti šly mimo nás 🙂 Projektant dobře ví, kde zatahat za provázky, kde a kdy přesně co podat. Za měsíc po schválení projektu jsem měla veškeré vyjdařovačky od všech potřebných institucí... V lednu jsme podali žádost na stavebním úřadě. Do týdne mně přišla výzva na zaplacení 5000 Kč ( máme výjimku, za kterou se musí nekompromisně zaplatit 😄 ) a teď čekáme na vyjádření stavebního úřadu a stavební povolení 🙂 Za mě je to hodně velké úspora času i nervů.. takže já jsem pro projektanta🙂 Ale pokud je někdo šikovnější a má čas (i nervy), tak věřím, že to vzládne taky hrabě (a levněji), teď záleží jak dlouho to bez odborné pomoci bude trvat 🙂 Ale to je prostě individuální 🙂
Odpovědět
@hanka_brno Cekate na co? Na zavazne stanovisko? Na povoleni? Na prezkum odvolani?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?