KPP - koeficient podlažních ploch

Profilova fotka
Ahoj všem, při vyřizování stav.povolení nás na SU upozornili, že musíme splňovat výše uvedený koeficient. Vzhledem k velikosti parcely 400m2 a 0.3KPP pro území OBB-B je to pro dům se zastavěnou plochou 98m2 a 2NP docela problém. Máte někdo podobný problém, či jste řešili? Díky za všechny rady, B. Btw. žádný dům v ulici toto nesplňuje, ovšem po nás požadují...
Odpovědět
Profilova fotka
BUMP! Nikdo neměl s tímto problém, nikdo nežádal o vyjímku atp?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
jak jste to nakonec vyřešili? také koukám, že na jednom pozemku co s enám líbí nám to nevychází co se týče našich představ o hrubé podlahové ploše
Odpovědět
Profilova fotka
my měli naplánovaný domeček a jelikož nám pak do toho tyto normy hodily vidle, tak jsme ho celý museli zmenšit, abychom se do zastavěné plochy vešli. šlo jen o cca dva metry, ale tím jsme přišli dole i nahoře o místnost :-( o výjimku jsme nežádali. vůbec nás nenapadlo, že by to šlo :-N já jsem nakonec ráda, že nám v naší lokalitě nikdo nekecal do pater, střechy, fasády...vím, že jsou místa, kde má člověk dům hodně předepsaný, aby zapadal. u nás to byla jen ta plocha a i tak jsme nebyli nadšení
Odpovědět
Profilova fotka
@iveta_89 na konec to po nas nechteli, protoze v dobe, kdy jsme kupovali pozemek, to neplatilo.... tak ze ok.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Má někdo zkušenost s řešením tohoto koefientu? Zda se dávají nějaké výjimky? Paní na stavebním úřadě mi i říkala, že jde tu plochu pozemku navýšit o polovinu plochy silnice před domem, ale nebyla schopná mi říct blíž. Nevíte někdo něco bližšího? Děkuji.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@janazzz Asi záleží jak kde. Já tento Stejný dotaz na polovinu cesty vznesl u úředníků pro územní plán okrajové pražské části a bylo mi sděleno : při výpočtu KPP se pracuje jen s plochou záměru, tzn. řešeného území – tedy v případě RD počítáte pouze s plochou parcely (ve Vašem případě s plochou parcely č
Odpovědět
Take by mě zajímaly zda a jak na případnou výjimku. Ale ještě vic bych potřeboval poradit a potvrdit tyto předpoklady 1) do kpp se započte garáž ale třeba garážove kryté stání ne, stejně tak třeba terasa apod? 2) Pro ob-b, pozemek 600 a koeficienty 0,3 mi vychází 90m2 podlazni plochy na patro pro patrový RD. Chápu správně definici ze se bere vnější rozměr stavby takže pri dnes používaných napr 50 Cm obvodových cihlach či širším zateplení , vnitřních zdech apod součet mistnosti a reálné vnitřní uzitnyvh ploch bude napr. 65m2? 3) toto je relevantni do fáze schváleného projektu? Pokud by byl schváleny projekt větší překračující zpětné už je to nenapadnutene? osobne mi to přijde docela přísné. Děkuji
Odpovědět
@ufin22 V textove casti uzemniho planu byvaji tyhle pojmy vysvetlene (co se do vypoctu zahrnuje). Kdyby to tam nebylo, pozadejte o Uzemne planovaci informaci a oni vam pisemne ty vypocty upresni.
Odpovědět
@puhelin díky musím tedy formálně požádat neboť Jsem dík vám nasel jedinou odpověď a to k bodu 2) kdy se v dokumentu píše ze Hrubá podlazni plocha je definována na základě vnějších rozměru budovy v každém podlaží. Tzn opravdu čistá plocha bude nižší o napr šířku obvodoveho zdiva. Zbyle zkusím poptat odpověď http://www.iprpraha.cz/uploads/assets...
Odpovědět
@ufin22 A to je primo z uzemniho planu vasi obce? Nekdy v tom byvaji odlisnosti.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?