Lze na zbořeništi postavit rodinný dům?

20. srp 202050

Dobrý den. Máme zájem s přítelem koupit pozemek, který se bude dražit (exekuce). Jedná se o zarostlý pozemek se studnou, který se nachází ve vesnici, která je připojena k většímu městu. Na pozemku jsme neviděli žádnou suť či základovou desku nějakého objektu, není však vyloučeno, že kdy se kopne, tak tam něco nebude. V katastru nemovitostí je pozemek veden jako zastavěná plocha a nádvoří - využití pozemku je vedeno jako zbořeniště. V územním plánu obce je plocha vedena jako veřejné prostranství - veřejná zeleň. Otázkou je, zda se tento pozemek lze využít jako stavební parcela pro stavbu rodinného domu nebo ne? Nebude zapotřebí žádat stavební úřad o změnu, aby byl pozemek veden jako stavební parcela? Nebo jaký je postup?

Před koupí, bychom si toto rádi ověřili. Děkuji.

 • to se musite zeptat na obecnim nebo prislusnem stavebnim urade, obecne pokud je tam v UZ verejna zelen tak tam stavet nelze

 • @casmaria  O změnu v územním plánu lze požádat odbor rozvoje města. Zjistěte si ale, kdy se plánuje nová změna provést - může to trvat klidně i 5 let. Stavební úřad se územním plánem řídí a výjimka pro vás není možná.

 • Pokud je pozemek v zastavěné ploše obce mezi okolnímy domy, neměl by být problém. My takovou proluku měli a stavět se tam také dalo bez problémů. Přihlíží k tomu jinak než k stavbě "na zeleném".

 • Sponzor fóra
 • Máme se ženou stejný problém a táhne se to šestým rokem a stále nic nestavíme. Osobně bych se do ničeho takového nepouštěl a raději se podíval po parcele, ale je to věc názoru ...

 • Dobrý den.chtel bych koupit pozemek. využití je zbořeniště.veden jako zóna smíšené zástavby s regulací.v lv je napsáno na pozemku není stavba a jsou zde zbytky 3 domu.je potřeba k dozbourani stavební povolení a dá se na pouť stavět.dekuji. Kubiš.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Na betonových taškách je lákavá špičková technologie i design
  Těžká šikmá střecha z keramobetonových panelů HELUZ je odolná, trvanlivá a tepelně i zvukově výborně izoluje
  Konvektory – řešení pro nízkoteplotní zdroje vytápění
  Archiv článků od partnerů