Můžu stavět na zastavitelné ploše BV?

Dobrý den, Ptám se tady, protoze na internetu nenacházím dostatečne důvěryhodné zdroje. Mam pozemek, který je v katastru označeny jako trvale travnatý porost. V územním plánu je označeny jako zastavitelná plocha - bydlení venkovske. Znamena to tedy, že tam se stavebním ohlášením muzu začít stavět, nebo je k tomu potřeba ještě něco? Děkuji předem za odpověďi a rady.
Odpovědět
Profilova fotka
@haberjli Ke stavbě čehokoli je třeba mít povolení (až na některé výjimky). Že je pozemek v zastavěném nebo zastavitelném území je pouze jednou z podmínek povolení stavby a je jedno, jestli je pozemek veden jako trvalý travní porost nebo orná půda nebo ostatní plocha. Pokud získáš povolení stavby od stavebního úřadu, je možné stavět :-)
Odpovědět
A tohle fórum považujete za důvěryhodný zdroj? Nechtělo by to někoho, kdo tomu rozumí, třeba architekt, právník, stavební úřad .....
Odpovědět
Myslela jsem si, že mi sem někdo dá odkaz na zákon, jestli to tam není někde napsané. Když už jsem ja nenašla nic z důvěryhodného. Samozřejme vím, kam se obrátit az půjde do tuhého, nebojte se ;-)
Odpovědět
@haberjli bud procist textovou cast k up a nebo rovnou zajit na urad se poptat...mistni projektant tez bude asi vedet pripadne se v tom orientovat... u nas treba zastavitelny uzemi hnamena, ze jako do budoucna tam treba stavet pujde..ale musi byt uzrmni studie..se kterou musi vsichni vlastnici souhlasit..coz tu skoro nehrozi...pro nas to nastesti znamenalo posunout barak o metr a sme v cajku a do dvou tydnu snad "kolaudujem"... kdybysme se snazili stavet dal, tak zdaleka nemame jeste povoleno...
Odpovědět
Profilova fotka
Dojděte se zeptat na stavební úřad, to je nejrelevantnější zdroj. Když jsme kupovali pozemek, dělala jsm to stejně. A kolikrát se dozvěděla i to, co jsem nechtěla (třeba o záplavové zóně a s tím souvisejícím omezení atd.)
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici ...že využívám situace. Jaké omezení třeba bylo ohledně záplavového území? Poblíž nás je pozemek, v záplavovém území, část orná půda, část tráva..Výhledově bude majitel žádat obec o změnu územního plánu , a udělat z něho dvě stavební parcely. Obec zřejmě nebude mít páky, proč nesouhlasit, ale jakou roli pak může hrát to zaplavové území při stavebním řízení?
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 chtěli jsme koupit pozemek, když se zrovna nově v obci předělával záplavový plán (nevím, jak se to jmenuje přesně). Na stavebním úřadě mě hned poslali na životní prostředí, ať si zjistím, jak je to daleko. Tam mi řekli, že to zrovna tvoří a postupují ke schválení a že až se to schválí, nepostavím tam už ani stan (bude to v 1.záplavové zóně, i když tam teče jen potok, který se před 10ti lety omylem vylil). A že musím podat stavební povolení hodně rychle, abych to stihla a už tehdy se musel dům stavět na vyvýšených základech cca 30 cm (nepamatuju si přesně). Nekoupili jsme to, prodávající okamžitě podala žádost o stavební povolení s nějakým projektem, který měla k dispozici. Teď po dvou letech jsme se byli na pozemek podívat.. někdo to koupil a dům má postavený snad metr nad zemí (myslím práh domu), čumíme na to jak z jara, co tam chce dělat za schod (a to nemluvím o tom, jak bude vjíždět do garáže), trošku to přehnal. Takže pokud změní typ záplavového území, taky se může stát, že nepostavíte nic. Anebo možá postavíte (nevím, jestli si to SÚ může rozhodovat nějak sám), ale pak vám to pojišťovna nepojistí (anebo hodně draho)
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici Děkuji. Tak když to čtu, tak by mě to spíše mělo těšit :-) My totiž máme postaveno, ale přes cestu je kus pozemku, který je z větší části v záplavovém území. No a majitel to nyní chce změnit v novém územku a to území dát do zastavitelného území. Obci je to asi jedno..spíš jde o to, kdo by to nakonec povolil, když je tam záplavové území.
Odpovědět
@jan1111 Vidite a zrovna @jitulkaka je velmi dobry radce ze stavebniho uradu ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Děkuji, to je milé :-) Docela mne pobavilo, ptát se na povolení stavby architekta nebo právníka, protože i ti se chodí ptát na SÚ. Nejsem zlomyslná, to ale opravdu nejsou dobré zdroje. Oni umí svoje, ale stavební zákon a jeho vyhlášky a navazující zákony zná jen zlomek z nich. @morana128 Záplavové území a možnost stavby v něm teď od nového roku posuzuje orgán územního plánování v rámci svého závazného stanoviska. Je třeba to s nimi zkonzultovat dříve, než se začne s projektem. @haberjli Už máš všechny informace? Tvůj dotaz byl příliš obecný na to, aby se dalo konkrétně odpovědět.
Odpovědět
@jitulkaka Ano, ano, tak trochu vim, o cem mluvis... :)
Odpovědět
@haberjli Je to presence opacne. Kdyz dostanete povoleni muzete stavet, ale abyste ho dostali potrebujete spoustu "papiru" vyjadreni, souhlasu....a samozrejme projekt, ktery splnuje vsechny Normy....ty normy jednak stanovuje zakon-ale to vas az tak zajimat nemusi krome odstupovych vzdalenosti, jednak kazde "mesto" muze mit ruzne pozadavky -ulicni cara, zastavitelnost, tvar strechy.....a to zjistitena SU. Takze opravdu zajdete tam-idealne jeste nez pozemek koupite.
Odpovědět
Článek se načítá
Já bych postupoval takto: podíval bych se do textové části ÚP na definici bydlení venkovské. Podle tohoto popisu bych si nechal od projektanta připravit zadarmo nebo za pár peněz nějakou studii umístění, která by se vám líbil a pár vět popisu domu - výška, půdorys, situace - prostě jednoduchý obrázek s kótami, aby byly vidět vzdálenosti od plotu a jiných staveb, tvar střechy a rozměr. S tím bych podal žádost na stavební úřad na územně plánovací informaci. Byla-li by kladná, udělal bych si výběrko na projektanta včetně inženýrské činnosti (možná předem nějakou studii 1:100) a včetně rozpočtu a zvážil bych i realizační dokumentaci. Pak bych sehnal peníze a postavil.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?