Na co vše je potřeba stavební povolení?

31. kvě 2016110

Zdravím,

potřebovala bych radu na co vše je potřeba stavební povolení. RD nám zařídí firma na klíč a všechno vyběhá za nás. Co nás ale zajímá je zda je potřeba stavební povolení či nějaká ohláška apod na:

1 - zastřešené parkovací stání (dřevěná konstrukce) cca 6x6m
2 - zahradní domek 4x4m (dřevěná konstrukce či manžela napadlo to udělat z ztraceného bednění místo dřeva)
3 - přístřešek u domu na dřevo - zde jsem kdysi viděla ve zprávách jak někdo s tím měl problémy a musel to zbourat

Děkuji

  • Stavebni povoleni dnes nevyzaduje ani dum do 150 m2, to je jen na ohlasku 🙂 ale obecne oznameni uradum nevyzaduje to co je v §79 stavebniho zakona
    http://business.center.cz/business/pravo/zakony/stavebni/cast3h3d4.aspx#par79

  • @geodett byla bych trochu opatrna - nevyzaduje se povoleni, ale vyzaduje se neco jako uzemni souhlas a ten se vyzaduje prakticky na vsechno. Melo by to byt vyrazne jednodussi, ale neco potreba je. Pri jakemkoli uvolneni, nijak nemuzes hrabnout do zeme, aby to bylo bez moznosti ouradu nejak ti do toho kecat

  • @esmeralda2 ano viz ten paragraf, narazel jsem na termin stavebni povoleni, jinak uzemni rozhodnuti je potreba ve vsech pripadech mimo §79 - takze krome drevniku uprostred zahrady a male zidky prakticky vzdy 🙂

  • Sponzor fóra
  • Takze i na todle je potreba zajit na stavebni urad, aby nam to povolili. Co se tyce udelat / vyrobit nema manzel s nicim skoro problem, ale papirovani je vec jina 🙂

  • Tak jsme napsali na SÚ a je to divoké 🙂.

    Zahradní domek apod pokud bude 2m od hranice pozemku do 25m2 tak se může udělat bez povolení a všeho.

    Problém je přistřešek pro auta. Vzhledem k tomu že má cca 36m2 (6x6m) můsí být stavební povolení / musíme mít projekt apod + protože to bude u hranice ulicí je ještě zapotřebí vyjímka...

    Možná to ještě nějak obejdeme, že se udělají 2 přístřešky nezávyslé na sobě něco jako http://www.hotove-pristresky.cz/images/phocagallery/hlinikove-pristresky/thumbs/phoca_thumb_l_hlinikove_pergoly_a_pristresky%201.jpg a zkusíme posunout blíž k domu

    Tím by bylo vše bez povolení a vybíhání

  • @nitro na SÚ to bývá často divoké, ale ne na všech, a tak je třeba říci, že je to víc o lidech, než o zákonech
    držím ti palce, abyste to zvládli s co možná nejmenšími nervy
    @geodett přečetla jsem si ten §. Nemám po ruce výklad k tomu zákonu, ale chytá mě amok, když si přečtu §79 odst.i, a vzpomenu si na hodiny dohadování a tisíce za znalecké posudky a půl strany podmínek, za jakých nám dovolí udělat sjezd z pozemku na komunikaci

  • @esmeralda2 to chapu ze to vytoci, holt urednikuv pristup je v cr casto nad zakon - bohuzel

  • Raději to zrekapituluji.
    Když budeme dělat zahradní domek, který bude mít do 25m2 a bude 2m od hranice pozemku tak na SÚ nahlašovat nic nemusíme a ani žádné papíry apod na zakreslení do katastru apod?

    Co jsme volali na SÚ tak nám řekli 2m od pozemku a do 25m2 půdorys je nezajímá - ale neřekli zda je to nezajímá na povolení a nebo pak i po postavení na nějaké zapsání apod. Neradi bychom to dělali jako soused co o nic nežádal a postavil základy domku 0,5m od hranice pozemku k nám.

    Jinak je škoda, že nechtějí dělat stání pro auta na hranici pozemku (od plotu na ulici chtějí min 1m na vyjímku a 2m normal)

    Líbilo by se nám něco takového napojit na plot do ulice, jen zastřešení bez domku.

  • Škoda že nejdě doplňovat příspěvky. Ješte otázka - musí být nějaký projekt apod na plot do ulice a nebo se může udělat bez něj svépomocí?
    Překvapilo nás, že jsou i projekty na ploty 🙂 - to lidé nemají představu jak má vypadat a nebo musí být?

  • Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

  • @nitro Na plot je také potřeba svolení stavební úřadu - projde to územním souhlasem. Zakreslíte do katastrální mapy, kde se plot bude dělat. Na stejný papír načrtnete vzhled plotového pole a to celé dáte podepsat sousedům. K tomu si obstaráte vyjádření všech majitelů sítí v okolí, že nedojde ke střetu s jejich sítěmi.

  • @nitro Blíž než 2 metry k pozemku by mohlo projít výjimkou, pokud dá stavební úřad svolení. 5.000,- bude správní poplatek.

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?

    Hledat pouze v názvech témat