Nesmyslné požadavky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím, chci se zeptat, jestli se někdo setkal s něčím podobným a případně jak si vydupal své. Jde o to, že paní u nás na stavebním úřadě, chce vedle souhlasu (podpisu sousedů) i souhlas banky, která má na pozemku sousedů zástavní právo, protože mají hypotéku. Problém je, že o tom nikdy nikdo v bance neslyšel, že by se vydával nějaký souhlas někomu jinému než vlastníkovi pozemku a tudíž s tím mají problém - nemají na to formuláře, nelze. Po té, co jsem na úřadě odcitoval tuto zprávu z banky, tak jen řekla "tak ať vám v bance podepíší situační plán". Jenže banka se nebude vyjadřovat k cizím pozemkům a navíc v mBank není nikdo, kdo by na nějaké podepsání plánu měl právo. Má vůbec právo chtít po sousedech, aby jejich banka dávala souhlas se stavbou sousednímu pozemku (vlastníkovi)? Na stavebním úřadě mi tvrdí, že ta banka je prý sousedem, ale v katastru je banka jen v Omezení vlastnického práva (Zákaz zcizení a zatížení, Zástavní právo smluvní), vlastníkem není. Setkal se někdo s něčím podobným? Řeším stavební ohlášku s úřadem od října, 2 měsíce jim trvalo, mi řekli, že jim ještě něco chybí (a to jsem si tam musel zajít sám, aby mi to řekli). Děkuji.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@puhelin mBank
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?