Menu Forum

Novela stavebního zákona 2017

23. lis 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
elia28
Registrovala se 3. prosince 2015 na modrastrecha.sk. Přidala 21 příspěvků. Má 12 přátel. Region Košice.
fotoportrét
fotoportrét
elia28
Registrovala se 3. prosince 2015 na modrastrecha.sk. Přidala 21 příspěvků. Má 12 přátel. Region Košice.
 Ahoj, plánujeme stavbu bungalovu nad 150 m2. Podle toho co jsem se dozvěděla na internetu se má v roce 2017 chystat novela, kde by na dům nad 150m2 stačila ohláška. Moje otázka zní vyplatí se čekat ?
22. zář v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
puhelin
10
Registrovala se 24. srpna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 270 příspěvků. Má 10 přátel.
  • Již bydlím v bytě
fotoportrét
fotoportrét
puhelin
10
Registrovala se 24. srpna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 270 příspěvků. Má 10 přátel.
  • Již bydlím v bytě
 Po novele by se snad vsechny RD mely vest na ohlaseni. Dnes je to bud ohlaseni, nebo stavebni rizeni. Pro oboji je dokumentace podle stejne prilohy vyhlasky a zavazna stanoviska stejna. U povoleni jsou navic hasici, ale pozarni zprava je vyzadovana u obojiho. Stavbu na ohlasku provadite sami, zodpovednost nese stavbyvedouci. Na povoleni za stavbu zodpovida jedna stavebni firma. Od ledna novela platit nebude tak zvazte, jestli chcete treba jeste rok cekat, nez kopnete do zeme (trva projekt, vyjadrovacky, stanoviska).
22. zář v 17:27  •  již bydlí v bytě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
akoinac
1
Registroval se 18. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 414 příspěvků. Má 2 přátele. Praha, Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
akoinac
1
Registroval se 18. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 414 příspěvků. Má 2 přátele. Praha, Region Praha - východ.
 posledna novela a zmena.... stavebne povolenie ci ohlaska, pride mi to stale to iste s vynimkou, ze na vyveske to nebolo 60 ale len 30 dni...
22. zář v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lisakstavitel
Registroval se 14. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 151 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
lisakstavitel
Registroval se 14. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 151 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 Nevyplati se cekat.
22. zář ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lindaaa10
Registrovala se 8. prosince 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
lindaaa10
Registrovala se 8. prosince 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 50 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
  • Sním o domě
 Zrovna dnes článek....právě jsme taky zvažovali, ale nemá smysl čekat. Nebude to super rychlý proces. http://zpravy.idnes.cz/zjednoduseni-pro-majitele-domku-mensi-stavby-bez-stavebniho-povoleni-1ev-/domaci.aspx?c=A160921_132739_domaci_kop
22. zář ve 21:33  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
koselak
Registroval se 19. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků. Region Chrudim.
fotoportrét
fotoportrét
koselak
Registroval se 19. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků. Region Chrudim.
 Pokud můžete, tak na nic radši nečekejte. Tzv. nespoléhejte na druhé a spolehněte se na sebe.
23. zář v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
1karel1
Registroval se 13. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 206 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
1karel1
Registroval se 13. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 206 příspěvků.
 Mělo to platit už od poloviny letošního roku, teď slibují od poloviny 2017. Nečekej a stavějte. Bůhví kdy to bude.
23. zář v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bamak
Registrovala se 3. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 773 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
bamak
Registrovala se 3. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 773 příspěvků. Má 3 přátele.
 @elia28 Papírově se to neliší, musíte doložit stejné věci+podpisy sousedů. A na řízení tak můžete ušetřit cca měsíc. Když budete čekat na novelu tak stratíte nejspíš mnohem více času.
23. zář v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zoja17
Registrovala se 13. dubna 2016 na modrastrecha.sk. Přidala 92 příspěvků. Region Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
zoja17
Registrovala se 13. dubna 2016 na modrastrecha.sk. Přidala 92 příspěvků. Region Bratislava.
 a vedel by mi niekto prosím poradiť ako to bude keď začneme stavať dom nad 150 m2 ešte pred platnosťou tejto novely, ale s kolaudáciou by sme počkali až po jej platnosti? Dala by sa takto obísť tá požiadavka na stavebnú firmu?
3. říj ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodetpavel
Registroval se 1. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
geodetpavel
Registroval se 1. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Region Pardubice.
 @zoja17 Pro stavební povolení potřebujete doložit i projekt, takže kolaudace je v tomto ohledu bezpředmětná. Tam se hned uvidí, že nelze stavět jen na ohlášení. Jinak jde o to, jak moc spěcháte, ale pokud ta novela skutečně projde, toho času zase tolik nezískáte. Na SP mají úřady 90 dní ale je běžné, že to rádi svou leností protáhnou. Jinak stavba svépomocí nad 150 m2 není legální. Lze to zamaskovat, nejlépe asi když si najmete projektanta, který vám za úplatu dělá na oko stavbyvedoucího. Ale musí mít potřebnou vázanou živnost. i to je menší nepříjemnost. já osobně bych počkal, jsou to jen 3 měsíce a pak uvidíte. Pokud to klapne, budete to mít legálně a bez starostí.
3. říj ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodetpavel
fotoportrét
fotoportrét
geodetpavel
 @zoja17 Stavební povolení můžete získat klidně i ke konci ledna, takže to může být dokonce nastejno.
3. říj ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zoja17
fotoportrét
fotoportrét
zoja17
 @geodetpavel projekt už máme hotový, teraz sa vybavujú jednotlivé pečiatky, ktoré treba pre stavebné povolenie. Stavebný dozor nám bude robiť známy s pečiatkou. Bolo by možné vybaviť si tie jednotlivé povolenia už teraz /stiahnuť z úradov by to už asi nešlo/ a o SP zažiadať neskôr?

A prečo podľa vás stačí počkať 3 mesiace? Podľa toho čo som dohľadala by to malo vstúpiť do platnosti v lete 2017. To by sme museli čakať 3/4 roka.
3. říj ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirca_l
Registrovala se 16. října 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 26 příspěvků. Region Vyškov.
  • Stavím dům
    Region Vyškov
fotoportrét
fotoportrét
mirca_l
Registrovala se 16. října 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 26 příspěvků. Region Vyškov.
  • Stavím dům
    Region Vyškov
 už to posunuli na březen 2018, takže to tak rychlý nebude
23. lis v 08:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí