Novela zákona 2018 oplocení. Do jaké výšky to jde bez souhlasu souseda?

Dobrý den. Nikde nemohu najít v novele zákona část, kdy je možné postavit plot do výšky 2m bez souhlasu souseda, kromě tedy veřejného prostranství. Nevíte prosím někdo, zda to v této novele zůstalo a zda již vzešla v platnost? Děkuji
Odpovědět
třeba dneska
Odpovědět
@plaintruth Ano to vim, ale již jsem tam nikde nenašel, že nebude potřeba souhlas souseda na plot do výšky 2m.
Odpovědět
@boert a k čemu by ti ten souhlas byl, když o tom nikomu dalšímu už nebudeš říkat? loni si ho měl proto, aby ti ho SU rychleji povolil, teď už postrádá jaksi smysl..
Odpovědět
@plaintruth Nastíním tedy naši situaci. Jelikož máme pouze jednoho sousda, který nám nedal souhlas k plotu, byly jsme nuceni, aby jsme mohly plot postavit, posunout od jeho pozemku plot 2m tudíž jsme si ubraly.z pozemku, protože pokud bychom to řešily přesně na hranici pozemku bylo nám řečeno že tento pán má letité spory s městem a tudíž dle zákona a praxe by to mohlo trvat i dva roky což jsme nechtěli. Jedná se tedy o to že jsme čekaly na tuto novelu, kde mělo byt, že do dvou metrů se tohoto souseda ptát nemusím, tudíž můžu konečně postavit plot tam kde má být, proto můj dotaz směřoval zda tomu tak opravdu od nového roka je
Odpovědět
ano, jestli jsem se docetla spravne :) tak platí od 1. 1. 2018
Odpovědět
@jerra Můžete prosím poslat odkaz kde jste se to dočetla?já tuto novelu četl někdy v říjnu a ty formulace byly jiné. Územní souhlas na plot touto novelou také odpadá nebo pouze souhlas souseda? děkuji
Odpovědět
@boert www.goo.gl/Rq3ETt §79 2a
Odpovědět
@jerra Děkuji přesně z těchto stránek jsem to kdysi četl ale na SÚ mi řekla že je v této novele spousta nesrovnalosti, teď už jen nastává otázka zda betonový plot do výšky 2m je opravdu myšlen jako plot, na který nepotřebuji jak souhlas souseda tak územní souhlas??
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?