Ohláška 2018 - co lze vyřídit ještě před projektovou dokumentaci?

Profilova fotka
Jsme čerství majitele pozemku, nyni budeme resit projekt bungalovu, Vzhledem k silenym lhutam pri vyrizovani bych se rada zeptala zkušenějších.. co lze vyridit ci získat za povolení jeste kdyz nemame hotovy projekt? Moc Dekuji za rady!
Odpovědět
Profilova fotka
Moc toho není a to, co jde bez projektu, zvládnete rychle... Například povolení od archeologů nebo vyjádření správců sítí (CETIN, Čez distribuce a podobně)
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimirsvorba :-| dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
Geodetické zaměření (Geodézie), geologický průzkum, měření radonu. Jinak pro všechny dotčené orgány ve stavebním řízení už je potřeba projekt (nebo aspoň nějaká jeho část). I pro ČEZ.
Odpovědět
Byt vami, tak si pozadam o uzemne planovaci informaci, ktera vam rekne, jak ma vypadat vas dum (a hlavne jaky vzhled a umisteni vam nepovoli). At pak nedostanete zamitave zavazne stanovisko z uzemniho planovani, to je od 1.1.2018 povinne a uz na to zbytecne nekolik stavebniku narazilo.
Odpovědět
Profilova fotka
A taky můžete obejít sousedy (majitele všech sousedících pozemků) se studií, jestli nebudou mít něco proti. Budete od nich pak potřebovat podpis situace v projektové dokumentaci. Tak abyste měli jistotu, člověk nikdy neví, na koho narazí. Když nebudete mít na situaci jejich podpisy, bude je stavební úřad obesílat a čekat 30 dní na jejich případné námitky (jejich lhůta na vyjádření). A o tu dobu se vydání povolení protáhne.
Odpovědět
@silviiik Ceka se 10 dni na namitky a 10 dni na odvolani.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin aha, díky.... nám na stavebním úřadě říkali myslím 30. No holt informace čerpané zde radši vždycky ověřovat :-)
Odpovědět
Tak jsem se zmylila ja. Min 15 dni jsou namitky a 15 dni je nabyti pravni moci. K tomu pridejte 10 dni na prevzeti kazdeho z dorucenych dopisu, kdyby si ho nekdo hned neprevzal a neco na to, nez se k tomu vubec dostanou. Nevim jak u novely stavebniho zakona, ale do prosince bylo na kazde rizeni 60 dnu. Tech 30 dni muze byt kdybyste viseli na uredni desce.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Jj diky To uz jsme resili pri koupi pozemku
Odpovědět
Profilova fotka
@silviiik Mj jste mi vcera připravila bezesnou noc😅🙈 Mame pozemek rovnez na Praze zapad a informace ohledne uradu územního planovani a terminu vydání souhlasu me dostala do kolen😓 jestli s tim neco neudělaji asi skoncime s detmi pod mostem
Odpovědět
Profilova fotka
@llucci no taky doufáme. Kde bydlet sice máme, ale taky nám to víc věcí zkomplikovalo.
Odpovědět
Profilova fotka
@silviiik 😥😥🙏🙏
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@llucci Taky jsou z nás budoucí bezdomovci. Prodali jsme byt a musíme se za rok a půl odstěhovat. Ta situace v Černošicích je neúnosná a vůbec se to neřeší :-| Například na nově včera uveřejnili článek, jak to novela zákona zjednodušila.
Odpovědět
Nu upřímě doufat že do roka a půl od koupi pozemku budu mít postaveno by byla utopie i před novelou stavebního zákona a i kdyby jste měli typový projekt, který vám někdo v rychlosti osadí na pozemek a půjdete na ohlášku a úřady a všichni dodrží 30-ti denní lhůty.....(leda v případě dřevostavby, ale tam zase člověk čeká než se na něj dostene v pořadníku a začnou mu vyrábět jeho konstrukci :-) Novela stavebního zákona to bohužel nezjednodušila spíše naopak a to nejen pro úřady ale i pro lidi :-( Sama na úřadě dělám a nevím jaké řešení si @maaaca představuje, ale např. u nás už od října hledáme nové lidi na stavební a na územní plánování, právě aby se vše urychlilo, když je ted na těchto odborech mnohem více práce, ale nikdo se nehlásí, za ty peníze co úřad může nabídnout dle tabulek stavaři na úřad jít dělat nechtějí a já je chápu :-) Takže holt lidé musí čekat.....
Odpovědět
Profilova fotka
@jitkapetka Po staru to utopie nebyla. Koupili jsme pozemek v dubnu a stěhovali se další rok v září, tj po 17ti měsících. Ale pravda je, že bych nikdy neprodala byt předtím, než bude téměř dostavěno. Prodat ho ještě před vyřízením povolení je opravdu bláznovství ;-)
Odpovědět
@jitkapetka pláčete hezky, ale na nesprávném hrobě. Myslím, že nikoho ze zdejších stavebníků a zejména daňových poplatníků nezajímá, že na úřadech nejsou lidi. Lhůty k vyřizování stanovisek máte dané zákonem. Mě se taky nikdo neptá, jestli chci platit daně, DPH a podobné vymoženosti v termínu nebo o pár měsíců později, to bych se od státu se zlou potázal. Mimo jiné jsou tyto daně určené na platy úředníků, protože já svojí prací přidanou hodnotu vytvářím, nikoliv spotřebovávám. Pokud stát reprezentovaný úředníky nestíhá, nechť vrátí institut promlčení a všem se uleví. Stavebníci si vesele zatančí, protože budou vědět, že stanovisko buď přijde v termínu nebo je schválené. A co nechápu nejvíc, proč by dřevostavbu, s výstavbou 2 měsíce vč. zrání ZD neměl daňový poplatník stihnout za rok a půl (dodací lhůty neřešte, ty se opravdu úřadů netýkají) Chcete snad říct, jako zástupce státu ve věcech stavebních, že potřebujete 16 měsíců, na povolení stavby?
Odpovědět
Profilova fotka
@jitkapetka Nevím kde jste vzala, že jsme pozemek právě koupili? Máme už vše dávno vyřešené, projekt hotový a vše jen čeká na toto nové stanovisko územního plánování. Úřednic je mi fakt líto, protože bych v jejich kůži být nechtěla a všichni jim tam chodí jen nadávat, ale jak je vidět, tak úředníky nezajímá, že nebudeme mít se třemi dětmi kde bydlet. Máme projekt dle požadavků obce a jejího územního plánu, od obce, hygieny atd. vše schváleno, tak proč je nutné tenhle nesmysl???
Odpovědět
@petros4 já přeci ale netvrdím že těch 16 měsíců potřebuje úřad...sice dělám na úřadě (a ne na stavebním odboru :-) ale sama také řeším možnou stavbu RD a bohužel vím že nejde jen o rychlost úřadu, ale o mnoho dalšího (projektant, hypotéka apod ) takže od koupi k hotové výstavbě za 16 měsíců je krátká doba. @maaaca omlouvám se ano špatně jsme pochopila, že tedy se čeká jen na územní plánování, pak to samozřejmě možné stihnout je a je hloupé že jim to tak trvá, ale bohužel tohle je výmysl nového stavebního zákona (z kterého nikdo nemá radost :-) ) A k té dřevostavbě, také jsme jich několik v poslední době poptávali a většina větších firem včetně Rýmařova nám řekla, že nás nezařadí do pořadníku na výrobu dříve než v polovině roku 2019, protože mají mooc objednávek, takže nestíhají výrobu - ano jako úřad mě to zajímat nemusí ale jako soukromou osobu přispívající zde na foru snad mohu podotknou že ani dřevostavba dnes není rychlá právě kvůli dodacím lhůtám :-) A s těmi daněmi a platy úředníků - já také platím daně jako jakýkoli jiný zaměstanenc, takže si platím též sama sebe ? :-) jen jsme chtěla podotknout že to stát jako institut poněkud nedomyslel, přidal práci v rámci novely, ale už v současné době s nízkou nezaměstaností nevymyslel nač úředníka přilákat :-)
Odpovědět
a snad ještě ano stavebníky to zajímat nemusí, na druhou stranu, lidé pracující na úřadech přeci jen nejsou nějakými reprezentanty státu jak se psalo, jsou to obyčejní lidé , kteří chodí do práce a snaží se jí dělat jak nejlépe umí - zákony a vše okolo tvoří vláda a ministrstva a né úředníci sedící na obcích atˇuž jedničkových či třeba ORP. Těm nezbývá nic jiného než podle nich pracovat. za mooc pěkný (ironie) tabulkový plat Tekže ono většinou není o tom že úředníkům je jedno že nebude mít někdo kde bydlet, ale o tom, že těch žádostí tam má třeba 60 a holt je bere podle datumu kdy přišli, jinak těžko bude rozlišovat, kdo ze stavbeníků má věší bytovou krizi a komu ho tedy vydá dřív.
Odpovědět
@jitkapetka lidé na stavebních úřadech jsou výkonná moc státu, tedy státní složka i když jsou to obyčejní lidé. Předseda vlády je taky obyčejný člověk. Stavebníci tu nejsou na posuzování platů státních úředníků. Stavebníci jsou nuceni dodržovat zákon, ač se jim líbí či ne. Stejně tak by to měli dělat i úředníci a dodržovat zákon, který jim ukládá nějaké lhůty. Pokud já, něco neudělám dle st. zákona, úředník mi papíry shodí ze stolu. A těžko řeknu "já jsem nevěděl". Naopak já, pokud něco neudělá v souladu se zákonem úředník - třeba lhůtu, nemám prakticky žádnou možnost, jak se bránit. A to mě nebo kohokoliv jiného stojí jejich protahování, taky třeba dost peněz. Ano, máte pravdu, úředník nerozlišuje bytovou krizi, má v zákonné lhůtě vydat rozhodnutí. Ale ta krize vzniká jeho vinou. Pokud by se držel zákona, tak by krize nejspíš nevznikla. Víte, pokud chce stát, abych já plnil svoje povinnosti, měl by naopak on, zajistit plnění mojich práv.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?