Menu Forum

Pasivní dům 2020

14. črc 2019  • 
fotoportrét
fotoportrét
mbb2214
Registrovala se 26. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 109 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
mbb2214
 Dobry den, chteli bychom stavit ale jeste nizkoenergeticky dum. Co je potreba udelat jeste v roku 2019? Staci mit v prosinci ohlasenou stavbu, zakladovku? nebo staci projekt nebo cim zacina stavba? Omlouvam se za blby dotaz, jsme v zacatku. Dekuji
13. led v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
mikiliki
8
Registroval se 5. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 294 příspěvků. Má 1 přítele. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
mikiliki
8
Registroval se 5. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 294 příspěvků. Má 1 přítele. Region České Budějovice.
 @mbb2214 nizkoenergeticky dum ( v kategorii B) budete moci stavet i po roce 2020... Budovy s temer nulovou spotrebou jsou v kategorii A a B.
13. led ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mbb2214
fotoportrét
fotoportrét
mbb2214
 @mikiliki takže není povinnost mit rekuperaci? Vsude jsem cetla o schvaleni pasivnich domu, ne s temer nulovou spotrebou. DEKUJI!
13. led ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mikiliki
8
fotoportrét
fotoportrét
mikiliki
8
 @mbb2214 https://stavba.tzb-info.cz/budovy-s-temer-nulovou-spotrebou-energie/15180-budovy-s-temer-nulovou-spotrebou-energie-definice
13. led ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
cankikris
1
Registrovala se 6. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Region Karviná.
  • Stavím dům
    Region Přerov
fotoportrét
fotoportrét
cankikris
1
Registrovala se 6. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Region Karviná.
  • Stavím dům
    Region Přerov
 Zdravím a obnovuji diskuzi dotazem....stavba nás čeká příští rok...do té doby si řešíme projekt atd. Dnešní den jsem zasvětila pročtení snad všech článku na tzb kolem staveb 2020 a asi jsem *ebil (možná je to jen tím, že nejsem z oboru :D ) ale není mi jasné, co všechno bychom měli v domě mít, abychom splnili ty podmínky...Dvoupodlažní dům, nepodsklepený, zastavěná plocha 125m2. Náš plán byl stavět stavebnici (Velox/durisol...ještě nejsme rozhodnutí přesně), okna trojskla, dům bude orientovaný na jihozápad, severní strana je garáž spojená s domem, pouze jedno okno do technické a na východ malá okýnka do koupelny, prádelny, vchod. Chtěli jsme i zateplit(minimálně, spíš na srovnání) a topit elektřinou (podlahovka, elektrokotel). Letos jsme se rozhodli že rekuperaci nebudeme chtít. Jen mi po přečtení těch článků není jasné, jestli ji nenastane situace, že ji budeme muset mít a k vytápění el. ještě jeden zdroj, např krb? Dokáže mi někdo říct, jestli si to myslím správně, případně, jak se vyhnout rekuperaci a ideálně i tomu krbu? Na pozemku je i plyn, ale nechtěli jsme ho zavádět. S projektantem se máme sejít za tři týdny a mě neskutečně žere, že nemám jistotu v záměru :D
10. črc v 16:44  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rmarcelilinka (28 r.)
Registrovala se 17. června 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 64 příspěvků. Má 5 přátel. Region Třebíč.
  • Sním o domě
    Region Třebíč
fotoportrét
fotoportrét
rmarcelilinka (28 r.)
Registrovala se 17. června 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 64 příspěvků. Má 5 přátel. Region Třebíč.
  • Sním o domě
    Region Třebíč
 @cankikris já myslím že by mohl být elektrokotel a klimatizace, ale nevím zda to bude vycházet ještě i pro rok 2020 😑
10. črc v 19:22  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
37
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1103 příspěvků. Má 129 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
37
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1103 příspěvků. Má 129 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Stavím dům
 @cankikris myslím, že k elektrokotli musíš mít záložní zdroj tepla
10. črc ve 20:49  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
anetka2017
1
Registrovala se 11. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 257 příspěvků. Má 1 přítele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
anetka2017
1
Registrovala se 11. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 257 příspěvků. Má 1 přítele. Region Frýdek-Místek.
 @cankikris Plyn už úplně zavrhněte, případně možná už víte nebo jakmile zjistíte kolik výjde zaplynování stavby komplet od HUB (pokud nemáte ještě na hranici ) po odkouření nad střechu + horší sazba elektřiny - začnete koukat po el. kotli nebo čerpadlu :( Toď realita dnešní doby a naše zkušenost u nízkoenergetického domu, který není ani pasivní ani nějak náročný . Nicméně existuje dotace už na B.0 nizkoenergetické domy aspoň uhradí část investice do čerpadla a rekuperace. Problém je jedině udělat stavbu aby splnila blowerdoor test na 1 hodnotu.
11. črc ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cankikris
1
  • Stavím dům
    Region Přerov
fotoportrét
fotoportrét
cankikris
1
  • Stavím dům
    Region Přerov
 @esmeralda2 no to jsem právě pochopila z té vyhlášky také, tak zvažuji jaký by jsme tak vybrali...
11. črc v 19:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cankikris
1
  • Stavím dům
    Region Přerov
fotoportrét
fotoportrét
cankikris
1
  • Stavím dům
    Region Přerov
 @anetka2017 právě že plyn jsme zvažovali jen za předpokladu, že by to bylo méně finančně náročné (proto byl náš původní záměr, elektrokotel a el. podlahovka). Kdyby k tomu např. stačilo zateplení stavebnice (která se nemusí zateplovat) a rekuperace, tak by to bylo ještě pro nás celkem pohodě. Já jen nerozumím těm doplnkovým zdrojům tepla...jestli i ta rekuperace se počítá, když vlastně to teplo přenáší (částečně) zpět. Nebo by ještě k tomu musel být krb, který my třeba vůbec nechceme. Na dotace jsem zatím vůbec nekoukala, ale zeptám se projektanta, snad mi k tomu řekne jestli je to možnost, nebo bude lepší s tím nepočítat.
11. črc v 19:25  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mat11
3
Registroval se 16. února 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 52 příspěvků. Má 2 přátele. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
mat11
3
Registroval se 16. února 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 52 příspěvků. Má 2 přátele. Region Zlín.
 tady je to celkem dobře vysvětleno emoticon
http://www.tom-builder.cz/zmeny-ve-vystavbe-roce-2020-jake-budou-nas-skutecne-ceka/?fbclid=IwAR3VFvyFE8sbWPkjUit2_xLNGt79XFU41BV1bk04gj_TueG_Im8hV7l0L3E
12. črc ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cankikris
1
  • Stavím dům
    Region Přerov
fotoportrét
fotoportrét
cankikris
1
  • Stavím dům
    Region Přerov
 @mat11 i tohle jsem četla, ale odpoved na to, co se snazim zjistit jsem ani tam nepochopila. Ono hold lidem co se tim nezabyvaji je potreba rict hele pokud postavis z ytongu/stavebnice/neceho jineho, mel bys topit tim a tim a k tomu potrebujes rekuperaci i krb s/bez vymeniku/ solary, FV atd... tzn. My asi tusime o cem je rec a jak to funguje, ale neumime si ty informace predstavit v praxi 😑😁
14. črc v 17:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí