Pozemek a jak dál?

9. kvě 201990
avatar
Autor

registrovaný 3. 7. 2012

9 příspěvků ve fóru

6. kvě 2019

Prosím Vás, vůbec nevím jak a kde začít. Mohli bychom mít pozemek od rodičů. Zjišťovali jsme zasíťování pozemku. Od vodáren a kanalizací, máme plánek kde jsou jejich sítě a vyjádření, že ano možné by to bylo, ale jenom telefonicky. Kanalizace vede za místním potokem, který je asi 1 m široký a čekáme na vyjádření Povodí, jestli by to povolili. Dnes tu byl pán z Eon a ten řekl, taky bez problému možné připojit. Trvá to 14 měsíců.
Na stavebním úřadě řekli, že pozemek je zahrada a stavět lze.

Potřebujeme se se sousedem domluvit, na odkoupení 3m široký pozemek, abychom měli příjezdovou cestu.

Pokud soused řekne ano, bylo by připojení na obecní pozemek, taková obecní cesta, není oficiální silnice.

A my teď prosím nevíme jak dál, Pokud budu mít smlouvu,že pozemek je náš, tak nevím kde začít. Máme předběžně info, že hypotéku bychom dostali. Nevíme zatím konkrétně nic. Poradíte mi někdo prosím?
Musíme si nechat udělat projekt RD. A nevíme, kde začít. Zkrátka, abychom nenechali zaměřit a udělat plán vodovodní přípojky, kanalizace. A nakonec nám třeba obec řekne, že se nemůžeme s příjezdovou cestou napojit.
Budete někdo tak hodní? Stavěli bychom svépomoci a dodavatelsky. Ale tady to papírování nevíme kde začít, děkuji moc.

 • avatar

  registrovaný 16. 11. 2015

  598 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2019

  @iakimka  Najděte si projektanta. Šikovný (obvykle dražší) umí vyřídít i většinu papírování. Minimálně Vás navede na začátek toho papírování. Vhodné je předem si projít typové projekty a vybrat si dům, podle Vašich představ. Vyřízení stavebního povolení mě trvalo asi 4 měsíce.

 • avatar

  registrovaný 5. 1. 2017

  23 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2019

  Souhlas s projektantem. Šikovný vám poradí a oběhá (a nechá si zaplatit, což je v pořádku).

 • avatar
  Autor

  registrovaný 3. 7. 2012

  9 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2019

  @petrslajchrt  Poradíte šikovného projektanta okr. Brno, Brno-venkov, Znojmo? Děkuji moc.

 • Sponzor fóra
 • avatar

  registrovaný 16. 11. 2015

  598 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2019

  Zajděte na SU a tam Vám poradí a zřejmě i doporučí projektanta

 • avatar

  registrovaný 22. 7. 2017

  618 příspěvků ve fóru

  7. kvě 2019

  @iakimka  nebylo to tu zmineno, tak jen pro jistotu - najdete si Uzemni Plan vasi obce a podivejte se, jestli je ta parcela urcena k zastaveni, pripadne jake tam jsou podminky / omezeni. Predpokladam, ze by vam na SU nerekli, ze to jde, kdyby byl problem s UP, ale i tak bych si to overil. Navic si tim i zjistite, jestli mate v UP nejake podminky pro barak - vyska, typ a sklon strechy, barva fasady atd.

 • avatar
  Autor

  registrovaný 3. 7. 2012

  9 příspěvků ve fóru

  7. kvě 2019

  @mirekb  Děkuji. Dneska přišel email ze Su: Krom oslovení kopíruji celé.
  první krok je, aby Váš stavební záměr byl v souladu s územním plánem, což je, to Vám potvrdil pan xxx, jak píšete.

  Další krok je, aby byla možnost napojení na veřejnou dopravní a technickou infrastrukturu. Zpevněná komunikace (evidovaná v katastru) musí být do 50-ti metrů od stavby. S možností na napojení na technickou infrastrukturu se musíte obrátit na jednotlivé vlastníky, příp. správce.

  Pokud bude vše v souladu se všemi právními předpisy, tak nemám problém stavbu povolit.

  Takže netuším, jak dál. Za starostem, kvůli příjezdové komunikace a jestli má územní plán podmínky pro barák? Od Eon víme, že to jde, voda taky. čekáme teda jak to bude s napojením kanalizace.

  Děkuji.

 • avatar

  registrovaný 15. 7. 2011

  337 příspěvků ve fóru

  7. kvě 2019

  @iakimka  Zrovna jsme řešili problém se sjezdem, takže v tomto ti můžu poradit. Pokud se budete napojovat na účelovou komunikaci, pak souhlas s napojením vydává pouze vlastník té komunikace (obvykle daná obec a bez dalšího složitého papírování), pokud se budete napojovat na místní komunikaci (což bývá častější), pak se podává žádost na příslušný silniční správní úřad (tj. obec s rozšířenou působností, takže třeba dopravní odbor v okresním městě), který si vyžádá stanovisko dotčených orgánů (především policie) a musíte splnit podmínky, napojení, které úřad definuje (rozhledové trojúhelníky apod). Víc zatím nevím, dál jsme to nedotáhli, snad jsem trochu pomohla 🙂

 • avatar
  Autor

  registrovaný 3. 7. 2012

  9 příspěvků ve fóru

  7. kvě 2019

  @noemi77  Děkuji. Dle katastrální mapy se jedné o pozemek městyse a je veden jako ostatní komunikace.
  Musíme na obec za jakých podmínek nám povolí se ni napojit, není zcela zpevněná, takže nevíme co bude za podmínky,aby to dovolili a zda to povolí. Ale každopádně děkuji za rady.

 • avatar

  registrovaný 28. 10. 2010

  739 příspěvků ve fóru

  9. kvě 2019

  Ahoj, držím palce a neboj, někdy to vypadá, že tě to běhání zavalí, zahltí . Napíši ti náš postup. 😉
   Než se koupila část pozemku od jednoho souseda,byly první kroky na stavební úřad. Paní nakoukla do územního plánu-ano je to v pořádku, ta část pozemku leží v zastavitelné části obce schváleného územním plánem.
  Za druhé-přístup. Poslala mě s žádostí na odbor dopravy, kde vydali prohlášení , že : přístup nově vzniklého pozemku je do 40m po stávající nezpevněné účelové obecní komunikaci (vyjeté koleje) na místní živičnou komunikaci obce.

  Koukla na možnost napojení k sítím. Tam problém neviděla-vodovodní přípojka, elektřina, čovka.Nebylo tam žádné omezení -ochranná pásma třeba kvůli plynu. Takže z pohledů stavebního úřadu tam dům by mohli povolit.
  Další krok-dojít na obec a požádat o stamovisko k plánované výstavbě RD, zda nemají nějaké omezení (třeba u nás někomu dávali podmínky ohledně poplatku k připojení k plynu, nebo způsobu řešení kanalizace...že trvají na čističce a ne jímce). Nebo v územním plánu je daný tvar střechy, zastavitelnost pozemku-aby projektant nenamaloval dům a ten byl třeba větší než povolených 30% zastavitelnosti-to má každá obec různě.

  Pak jsem si přes net požádala o vyjádření správců sítí-zda tam nebude nějaký problém. Většina napsala, že tam jim nic nevede, dávají souhlas. Plynaři upozornili, že tam vede plyn..

  Další krok-požádat edberáky, pokud tam není elektrika. Mají na to víc než rok a bylo to do 50 m od sloupů, tak to vše budují oni, za poplatek 12.500 Kč.

  No a další krok už byl projektant..A ten řekne co dál a nebo už vše zajistí sám. Projekty na přípojku, čističku, PENB, hasičskou zprávu..a tak 🙂

  Hned jak jsme měli aspoň situačku, kde byl dům a i plánované přípojky, obešli jsme sousedy, zda nebudou mít výhrady a oni dali na situačku podpisy. Tím projektant věděl, že tady nenarazí.

Přidej příspěvek

avatar

  Nenašli jste co jste hledali?