Příjezdová cesta/vjezd

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na Váš názor ohledně příjezdové cesty k pozemku. Vlastním pozemek viz přiložený obrázek, k jehož hranici je vedená místní komunikace(dle mapy pozemních komunikací města - žlutá čára) . Pozemek pod komunikací je obce. Starosta mi stále tvrdí, že k mému pozemku nevede příjezdová cesta, tudíž nemohu stavět. Já tomu ale moc nerozumím. Mám zažádat o povolení vjezdu nebo budu muset požádat o prodloužení místní komunikace nebo je i jiná varianta? Nebo starosta nemá pravdu? Případně jak se mohu bránit? Děkuji moc za Vaše názory.
Odpovědět
Tak na "mapách" může být kdeco. Rozhodující je jak pozemek veden v KN a co na tom pozemku kdo vlastní. Přístup/sjezd na pozemek potřebujete, tedy potřebujete projekt sjezdu. Starosta tvrdí, že k vám nevede cesta z toho titulu, že zřejmě pozemek kn není veden jako komunikace, byť v reálu je tam uježděná cesta. Pokud má pravdu, tak potřebujete vybudovat příjezdovou cestu (resp. nejdříve projekt příjezdové komunikace a zároveň sjezdu na pozemek).
Odpovědět
Myslel jsem mapu přímo z webu města. Na hranici pozemku je opravdu místní komunikace, kterou obec spravuje atd. Pozemek je veden v KN jako ostatní komunikace. Pokud bych si tedy udělal projekt sjezdu na pozemek hned na kraji pozemku, neměl by být problém... Díky
Odpovědět
my jsme měli podobnou situaci, obecní pozemek a místní asfaltová komunikace ve vzdálenosti 20 m od našeho pozemku, řešeno smlouvou o povolení stavby + projekt vjezdu na náš pozemek, policajti se nevyjadřovali, vyjadřoval se odbor dopravy, ve finále realizováno použitými betonovými panely z ajzponu jako nejlevnější řešení, RD včetně vjezdu před týdnem schválen k užívání 🙂
Odpovědět
to znamená, že budu muset požádat o prodloužení komunikace cca 3 metry(smlouvou o povolení stavby), abych pak měl vjezd kolmo?
Odpovědět
Dobrý den, vůbec se v právních věcech nevyznáme, proto se obracím sem, zda by někdo neporadil. Téměř dva roky máme parcelu, kupovali jsme ji jako zasíťovanou, bohužel sítě stále nejsou, chybí voda, ale už se má v týdnu začít dělat. Stavební ohlášení jsme podali na začátku března a včera nám přišel email, že nám ho nemohou vystavit, jelikož neexistuje stavební povolení na příjezdovou cestu, Zatím je pouze územní rozhodnutí a to nestačí. Vůbec jsme o tom nevěděli, měla to zařizovat majitelka parcel, takže jsme byli dost v šoku a hned jsme ji kontaktovali. Ta už sice začala řešit další kroky, ale bylo nám sděleno, že to bude nejdřív za 3 měsíce, což je pro nás příšerná zpráva, jelikož už čekáme téměř 2 roky a je další komplikace. Na katastru jsme zjistili, že je na příjezdovou cestu uděleno věcné břemeno chůze a jízdy. Můj dotaz tedy je, zda by prozatím tohle nepostačilo těm úřadům? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Samozřejmě jsem hned psala email na úřad se stejným dotazem, ale jelikož se mnou úřad moc nekomunikuje, chtěla jsem se na to někde zeptat. Na pána z úřadu máme pouze email, odepsal mi po 14 dnech až na 3.email a telefon na městě mi za 14 dní nevzal ani jednou, takže asi tak...než tedy budeme mít vyjádření od něj, možná s tím má někdo z vás zkušenost. Moc děkuji za rekace
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?