problém s regulativy

25. srp 2021110

Dnes jsme byli na životním prostřední s projektem a tam nám zamítli projekt s tím, že nemáme v projektu garáž. A řekli nám, že ji musíme mít u domu,
 i když mi ji nechceme. Odvolali se na tento odstavec.....

Garáž bude součástí objektu – vestavěná nebo přistavěná. U pozemků, které to z důvodu např. výškového převýšení terénu neumožňují, bude možné umístit
samostatně stojící garáže s vjezdem z přilehlé veřejné pozemní komunikace (u
rodinných domů č. 28, 29, 30).

Všechny regulativy jsem si před zadáním projektu celkem důkladně četl.. a tento odstavec mi přišel, že když nemám garáž, tak to nemusím přeci řešit.. a pokud ano, tak podle toho daného odstavce... A asi v tom nejsem sám, protože známí, co pracuje na stavebním úřadě, tak si to myslel úplně stejně.


Co si o tom myslíte vy? Jak by jste to pochopily?

 • Proc to resi zivotni prostredi?
  Jak budete parkovat auta?

 • @puhelin  V dnešní době auto nepotřebuje garáž stačí střecha, jen musíte mít kam dát kola sekačku nářadí atd. Píšete to tak že vyžadují aby všechny uvedené domy byly stejné.

 • @wpavel  Nic takoveho nepisu! Ptam se, jak to budou resit. Jestli parkovacim stanim, zalivem v chodniku, pristreskem, ... Kde budou stat navstevy atd. Proto se taky ptam, proc to resi zivotni prostredi. Kdyby to resil uzemni plan, je to jasne. Ale to si meli pred koupi pozemku vse ujasnit a az ted zpetne resit regulativy plochy. Tim se nezastavam ani jedne strany, jen bohuzel nezjistili predem vic, jak je ta podminka myslena.

  A ano, souhlasim, ze pro auto je lepsi zastreseny carport. Ale to neresi problem tazatele.

 • Sponzor fóra
 • V projektu máme naprejektované dvě místa na stání aut se zpevneným povrchem. Ale podle toho článku nám řekli, že jim to nestačí, a máme tam někam narvat ještě garáž. Ale tu máme možnost dát max za dům, a tam je už tak dost velký svah. Regulativy jsem si četl, ale podle toho mě fakt nenapadlo že garáž je nutný požadavek.. Ani teď bych to z toho nevyvěštil. No a zastřešené stání (momentálně pergola) když by se přejmenovala v projektu na garáž. Stačilo by jim to?? Bude to splňovat nějaké nevím jaké specifika garáže? Děkuji za odpovědi

 • @michal_kraus  To se zeptejte jich, my to tady nerozhodneme. Uzemni planovani s tim nema problem?

 • To mi je jasný. Jen si chci zjistit jaké máme možnosti. Jdeme za nimi zas až příští týden ve středu. No a v územním plánu je ten odstavec co jsem psal v prvním článku.

 • @michal_kraus  Ale zadali jste i o stanovisko uzemniho planovani (priklada se k zadosti o souhlas/stavebni povoleni).

 • No to je to povolení od životního prostředí. Ti nám řekli že parkovací místa ne a garáž ano.

 • @michal_kraus  Zivotni prostredi je jiny odbor nez uzemni planovani.

 • @michal_kraus  Jde mi o to, jak moc zavazny ten jejich nesouhlas je.
  Muzete proti tomu bojovat tim, ze o povoleni stavebni urad pozadate i se zamitavym zavaznym stanoviskem. Dulezite je podat zadost o stavebni povoleni, ne ohlasku. Dostanete samozrejme rozhodnuti o nepovoleni stavby, proti kteremu se odvolate a cele to bude posuzovat krajsky stavebni urad. Predem se samozrejme muzete na krajskem stavebnim urade poradit o tom, jak oni ten odstavec chapou, at zhruba tusite, jakou sanci s odvolanim mate.

 • Super. Pokud nám nevijde ten plán s pergolou tak to zkusím asi touhle cestou 😉 děkuji

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat