Rekonstrukce domu - úzká příjezdová cesta

Dobrý den, zvažuji koupi pozemku s domem k rekonstrukci. Pozemek je v uzemním plánu vedený jako stavební a dům má číslo popisné. K pozemku vede zpevněná, štěrková cesta. Tato cesta leží na obecním pozemku o šířce 6 až 6,8m a v katastru je celý tento pozemek označen jako ostatní komunikace. Nicméně reálně má zpevněná část šíři pouze 2.5 až 2.8m (bez možnosti snadného rozšíření kvůli terénu). Komunikace tedy nesplňuje Vyhlášku č. 501/2006 Sb. § 22, protože šířka veřejného prostranství je v některých místech menší než požadovaných 6,5m. Dále komunikace samozřejmě nesplňuje ani normy ČSN 73 0833:2010 a ČSN 73 0802:2009, které požadují, aby přístupová komunikace měla nejméně 3m. Chtěl bych se tímto zeptat, zda se tyto vyhlášky a normy vztahují v plném znění i na rekonstrukci RD, kdy se jedná o výstavbu obytného podkroví s nezbytným zvýšením a změnou tvaru střechy. Tedy pokud se nemýlím jedná se o změny staveb skupiny II podle ČSN 73 0834:2011. Zajímalo by mě tedy, zda zmíněná komunikace nesplňující potřebné parametry bude při žádosti o vydání stavebního povolení a posléze při kolaudaci problematická? Mnohokrát děkuji za odpověď.
Odpovědět
V roce 2018 jsem začala vyřizovat papíry na rekonstrukci domu s vestavbou podkroví. K domu nám vede polní cesta (obecní) a určitě nemá 3m. Od stavebního úřadu jsem dostala Souhlas s provedením ohlášeného stavebního záměru. Souhlasy od sousedů jsme měli. Náš stavební úřad žádnou kolaudaci nechtěl. A též banka neměla s hypotékou problém. Cesta je obecní, v zimě jí obec protahovala. Po 30-ti letech v paneláku, polosamota na vsi, ale jsme naprosto spokojení. 🙂
Odpovědět
My dostali za úkol od banky vybudovat cestu 3 m širokou. Nikdo to nijak neměřil, zkolaudovali jsme bez problémů.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?